Ухвала від 18.02.2014 по справі 760/27875/13-ц

Справа № 760/27815/13-ц

2-533/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2014 року м. Київ

Солом'янський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Українця В.В.

при секретарі Кошар А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_3 про встановлення порядку користування квартирою, усунення перешкод у користуванні,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Солом'янського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_3 про встановлення порядку користування квартирою, усунення перешкод у користуванні.

У судовому засіданні відповідач та її представник звернулись до суду з заявою про призначення судово-психіатричної експертизи позивачу в справі. Представник відповідача вважає, що позитивний висновок судової експертизи згідно загальних норм законодавства України буде підставою для відмови в задоволенні позову з приводу спору сторін у справі про встановлення порядку користування квартирою та усунення перешкод у користуванні.

Позивач та його представник проти задоволення заяви заперечують. Представник позивача вважає, що така заява спрямована на затягування розгляду справи.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

З позовної заяв вбачається, що спір між сторонами виник у зв'язку з тим, що позивач як співвласник 2/3 частин квартири бажає встановити порядок користування окремими кімнатами в квартирі та вважає, що діями відповідача йому чиняться перешкоди в користуванні частинами квартири, власником яких він є.

Суд не вважає за необхідне призначення експертизи, оскільки заявлених позовних вимог не потребує спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, і ці вимоги можуть бути вирішені судом на підставі наданих сторонами доказів.

З огляду на наведене, у задоволенні заяви слід відмовити.

Керуючись статтями 143, 144 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_3 про встановлення порядку користування квартирою, усунення перешкод у користуванні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

Попередній документ
65902661
Наступний документ
65902663
Інформація про рішення:
№ рішення: 65902662
№ справи: 760/27875/13-ц
Дата рішення: 18.02.2014
Дата публікації: 14.04.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із житлових правовідносин