03.04.2017 Справа № 756/4051/17
Унікальний № 756/4051/17
Провадження № 2/756/3064/17
«03» квітня 2017 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Яценко Н.О., перевіривши дотримання вимог ст. ст. 118-120 ЦПК України, за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила користування житловим приміщенням, -
У березні 2017 року позивач звернулася до Оболонського районного суду м. Києва з цивільним позовом до ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила користування житловим приміщенням.
Однією з позовних вимог позивача є зобов'язати Оболонську районну в місті Києві державну адміністрацію в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування осіб зняти відповідачів з реєстрації місця проживання.
Пунктами 1,7 ч.1 ст.2 КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ч.1 ст. 18 КАС України, якою встановлена предметна підсудність адміністративних справ, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією з сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності та усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Позивачем не заявлено вимог до Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування осіб, що виникають із цивільних, житлових, сімейних відносин.
Аналіз наведених вище норм законодавства дає суду підстави вважати, що вимога про зобов'язання Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування осіб Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації зняти з реєстраційного обліку дає підстави вважати, що вирішуваний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, який реалізовує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції.
Згідно ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позовна заява в частині зняття з реєстраційного обліку не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства та в порядку, визначеному КАС України.
Керуючись ст. 122 ЦПК України, ст.ст. 2, 17, 18 КАС України, -
У відкритті провадження в частині позовної вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації в особі Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування осіб зняти з реєстрації місця проживання - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н.О. Яценко