Постанова від 16.03.2017 по справі 348/2382/16-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 348/2382/16-а

16 березня 2017 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

в складі головуючого-судді: Міськевич О.Я.

секретаря: Госедло Л.І.

позивача: ОСОБА_1

з участю представника позивача: ОСОБА_2

представника відповідача: Жукової О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Надвірна справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що вона, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером і перебуває на обліку в Надвірнянському об'єднаному управлінні ПФУ Івано-Франківської області, де отримує пенсію за віком як державний службовець відповідно до Закону України «Про державну службу».

Їй стаж державної служби станом на 11.04.2014 року становив 10 років 07 місяців і 26 днів.

Однак у серпні місяці 2016 р. пенсію вона не отримала. Тому, вона звернулася до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області із заявою про причини припинення виплати їй пенсії.

Листом № 349/Р-15 від 30.11.2016 року її було повідомлено, що відповідач вважає, що її робота у Делятинській селищній раді на підставі Договору Цивільно-правового характеру від 23.10.2015 р. (та наступного договору ЦПХ) не дає їй права на отримання пенсії, оскільки згідно норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VII, у період з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року особи, що працювали на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», «Про прокуратуру» пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не виплачуються. Вважає, що дії відповідача щодо припинення виплати їй пенсії є неправомірними і необґрунтованими.

Крім того, управління Пенсійного Фонду України в Надвірнянському районі при призначенні їй пенсії незважаючи на вимоги ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», безпідставно не включило до розрахунку заробітку, з якого визначається пенсія, суми виплат матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби, з яких були сплачені страхові внески.

У зв'язку з цим вона звернулась до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою, у якій просила врахувати суми виплат матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби, які вказані в довідці № 1 від 03.06.2016 року, виданій Делятинською селищною радою, та провести перерахунок пенсії з 11.04.2014 року.

Однак листом № 97/Р-15 від 09.06.2016 р. Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області відмовило їй врахувати суми виплат матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби в суму заробітної плати для обчислення пенсії, посилачуючись на те, що матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на соціально-побутові потреби не включаються до заробітної плати державного службовця при обчисленні пенсії відповідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», та на Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213. Відмову вважає неправомірною.

В судовому засіданні позивач позов підтримала з підстав, зазначених в позові, просить суд постановити рішення, яким визнати неправомірними діїНадвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області щодо припинення виплати їй пенсії за віком; зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління ПФУ Івано-Франківської області відновити з 01.08.2016 р. виплату їй пенсії за віком; визнати неправомірними діїНадвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області щодо відмови врахувати їй з 11.04.2014 р. до розрахунку пенсії інших виплат (матеріальної допомоги), з яких утримували і перераховували внески в Пенсійний Фонд України; зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління ПФУ Івано-Франківської області здійснити з 11.04.2014 року перерахунок її пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» та ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в розмірі 80 відсотків від заробітної плати, з включенням до розрахунку пенсії інших виплат (матеріальної допомоги), зазначених у довідці про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», виданій Делятинською селищною радою за № 1 від 03.06.2016 р., виплатити їй недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, подала заперечення та пояснила, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213-VIII, у період з 01 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року особам, що працювали на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», «Про прокуратуру» пенсії, призначені відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не виплачуються.

Тому з 01.04.2015 року позивачу припинено виплату пенсії у зв'язку із роботою на посаді, яка відноситься до посад органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 7 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що тимчасово, у період з 01 квітня 2015 року посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період служби в органах місцевого самоврядування пенсії, призначені відповідно до законодавства України не виплачуються.

Оскільки позивач на даний час працює на посаді головного бухгалтера Делятинської селищної ради, яка відноситься до посад органів місцевого самоврядування, на яку поширюються норми цього закону, підстав для виплати пенсії з 01.04.2015 року, не має.

Також свої заперечення обгрунтовує тим, що згідно ст. 33 Закону України «Про державну службу» до складових заробітної плати державного службовця такі виплати як матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на соціально-побутові потреби не віднесено, а тому відсутні підстави для врахування їх при здійсненні розрахунку пенсії відподно ст. 37 Закону України «Про державну службу».

У зв'язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 р. № 622 «Про деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», Постанова КМУ від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення розмірів заробітку для обчислення пенсії» втратила чинність.

Отже, перерахунок на основі довідки від 03.06.2016 № 1, виданої Делятинською селищною радою проводити не має підстав.

Просить в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, крім того застосувати положення ст. 100 КАС України.

Суд, вислухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази, представлені сторонами на виконання вимог ст. 71 КАС України і які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення позовних вимог та з'ясувавши фактичні обставини справи, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 2 КАС України завдання адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером і перебуває на обліку в Надвірнянському об'єднаному управлінні ПФУ Івано-Франківської області, де отримує пенсію за віком, як державний службовець відповідно до Закону України «Про державну службу». Її стаж державної служби станом на 11.04.2014 року становив 10 років 07 місяців і 26 днів.

Ці обставини сторонами не оспорюється, тому наведені обставини з урахуванням положення ч. 3 ст. 72 КАС України не потребує доказування в судовому засіданні.

Щодо позовних вимог зобов'язати відновити з 01.08.2016 року виплату пенсії пенсії за віком, суд виходить з наступного.

Судом встановлено, що 21.08.1974 року позивач була прийнята на роботу у Делятинську селищну Раду депутатів трудящих Надвірнянського району Івано-Франківської області на посаду бухгалтера-касира. 01.03.1999 року вона прийнята на посаду головного бухгалтера Делятинської селищної ради. 04.08.2003 року її переведено на посаду головного спеціаліста - головного бухгалтера виконавчого комітету селищної ради і присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування. 28 березня 2014 року її звільнено з роботи у зв'язку із виходом на пенсію.

Всього разом вона відпрацювала у Делятинській селищній раді 42 роки, 04 місяці, 21 день. Весь стаж її роботи у Делятинській селищній раді з 21.08.1974 року по 28.03.2014 рік підтверджується відповідними записами у трудовій книжці від 21.08.1974 р. з посиланням на дату та номер наказів (розпоряджень) про прийняття та звільнення (а.с. 5-6.

Разом з тим, 23.10.2015 року між ОСОБА_1 та Делятинською селищною радою було укладено цивільно-правовий договір, відповідно до якого вона, як виконавець, зобов'язалася надати послуги Делятинській селищні раді, як замовнику, по організації та веденню бухгалтерського обліку Делятинської селищної ради, а замовник зобов'язався приймати та оплачувати дані послуги, строк дії договору з 23.10.2015 року до 23.10.2016 року, копія вказаного договору зберігається в матеріалах справи. 24.10.2016 року між ОСОБА_1 та Делятинською селищною було укладено аналогічний договір, строк дії якого з 24.10.2016 року до 25.01.2017 року, копія вказаного договору зберігається в матеріалах справи (а.с. 7-8, 44-45).

Однак, як вбачається з позовної заяви, у серпні місяці 2016 р. пенсію ОСОБА_1 не отримала, тому вона звернулася до Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області із заявою про відновлення виплати їй пенсії з серпня 2016 року.

Як вбачається з листа № 97/Р-15 від 09.06.2016 р., Надвірнянське об'єднане управління ПФУ Івано-Франківської області вважає, що робота ОСОБА_1 у Делятинській селищній раді на підставі Договорів ЦПХ не дає їй права на отримання пенсії згідно ч. 7 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», оскільки згідно норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VII у період з 01.04.2015 року до 31.12.2015 року, пенсії особам, що працювали на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», «Про прокуратуру» пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не виплачуються (а.с. 12-13).

Тобто, Надвірнянське об'єднане управління ПФУ Івано-Франківської області вважає, що, виконуючи роботу по організації та веденню бухгалтерського обліку Делятинської селищної ради ради згідно цивільно-правового договору, ОСОБА_1 є посадовою особою органів місцевого самоврядування, на яку поширюються норми Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають: громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші передбачені цим Законом.

Посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 р. № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби». Відповідно до п. 2 Постанови № 283 від 03.05.1994 р. до стажу державної служби зараховується робота на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Відповідно до даної статті до державної служби зараховуються посади в т.ч. спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад.

Разом з тим, згідно ст. 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», громадяни Укради, які вперше приймаються на службу в органи місцевого самоврядування (за винятком посад, зазначених в абзаці другому частини першої статті 10 цього Закону), у день прийняття відповідного рішення складають Присягу.

Особливості прийняття (обрання) на службу посадових осіб органів місцевого самоврядування чітко визначені в Методичних рекомендаціях щодо особливостей прийняття (обрання) на службу посадових осіб органів місцевого самоврядування (додаток № 1 до листа Головдержслужби від 06.02.2002 р. №42/621).

В даних методичних рекомендаціях зазначено, що згідно із статтею 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом). Тобто, при потребі виконання роботи тимчасово відсутньої посадової особи (довготермінове відсторонення від посади, хвороба, відпустка, тощо), на час її відсутності може бути прийнята інша особа на умовах контракту (без конкурсу).

Відповідно до ст. 21 КЗпП України контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватись угодою сторін. Особи, прийняті на роботу на умовах контракту в органи місцевого самоврядування, не набувають статусу посадових осіб місцевого самоврядування, вони не складають присяги, їм не встановлюється ранг і період роботи за контрактом не зараховується до стажу служби в органах місцевого самоврядування чи стажу державної служби.

Як достовірно встановлено в процесі розгляду справи та не спростовано представником відповідача, позивач при укладенні договору цивільно-правового характеру присяги не складала, у своїй роботі не підпорядкована внутрішньому трудовому розпорядку Делятинської селищної ради, організовує свою роботу самостійно (п. 1.2. Договору), крім того, не отримує заробітної плати, а лише отримує кошти на підставі Акту виконаних робіт, як зазначено в п. 2.1. Договору.

Статті 21-24 Конституції України передбачають, що всі люди є вільні і рівні у своїх правах, які гарантуються Конституцією і не можуть бути скасовані.

Відповідно до ч. 1 ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмеженні, крім випадків передбачених Конституцією України.

Таким чином, з 01.04.2015 року робота, яку виконує позивач, згідно цивільно-правового договору, дає право призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу» у зв'язку з чим, передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року за № 213-VII підстави для невиплати позивачці пенсії, призначеної відповідно до цього Закону відсутні, і з 01.04.2015 року перешкод для виплати позивачу вказаної пенсії немає.

Суд не бере до уваги заперечення представника відповідача про те, що з 01.04.2015 року позивач працює по трудовому договорі цивільно-правового характеру на посаді головного бухгалтера Делятинської селищної ради, яка є посадовою особою органів місцевого самоврядування, на яку поширюються норми Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», оскільки такі заперечення не ґрунтуються на вимогах закону.

Отже, виконання робіт по договору цивільно-правового характеру дає позивачу право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання по спеціальних законах (ЗУ «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», «Про прокуратуру»).

Суд вважає, що право позивача на пенсійне забезпечення порушене і захист порушеного права можливий шляхом визнання неправомірними дій Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області.

Таким чином, суд приходить до висновку, про задоволення позовних вимог щодо зобов'язання Надвірнянського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області відновити з 01.08.2016 року виплату позивачу пенсії за віком.

Щодо позовних вимог здійснити з 11.04.2014 року перерахунок пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу», включивши до сум заробітної плати, з якої призначена пенсія, суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби, суд виходить з наступного.

Згідно з ст. 33 Закону України «Про державну службу» оплата праці державних службовців повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання службових обов'язків, сприяти укомплектуванню апарату державних органів компетентними і досвідченими кадрами, стимулювати їх сумлінну та ініціативну працю. Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до ч. 1 ст. 66 цього Закону (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин це стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та стаття 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Позивач звернулась до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області із заявою, у якій просила врахувати суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби , які вказані в довідці № 1 від 03.06.2016 року, виданій Делятинською селищною радою та провести перерахунок пенсії з 11.04.2014 року.

Проте листом від 09.06.2016 року № 97/Р-15 їй відповідачем було відмовлено їй в перерахунку пенсії та при розрахунку пенсії не включено до складу її заробітної плати суми та матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби, внаслідок чого пенсія виплачується в меншому розмірі, ніж повинна бути (а.с. 11).

З довідки про складові заробітної плати, виданої Делятинською селищною радою від 03.06.2016 р. за № 1, вбачається що позивач в 2013-2014 роках отримувала матеріальну допомогу. При цьому не вказано, що на всі виплати, включені у довідку, не нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 9-10).

Відповідно до правової позиції, висловленої Верховним Судом України у постанові від 3 червня 2014 року у справі № 21-134а14р., отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна правова позиція вже була висловлена Верховним Судом України у постановах від 20 лютого 2012 року, 14, 28 травня та 6 листопада 2013 року (№ № 21-430а11, 21-97а13, 21-125а13, 21-350а13р.).

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця з врахуванням матеріальної допомоги, зазначеної у довідці про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», виданій Делятинською селищною радою за № 1 від 03.06.2016 р. підлягають до задоволення. Враховуючи положенння ст. 99-100 КАС України перерахунок слід здійснити з 19.06.2016 р.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що адміністративний позов є підставним, обґрунтованим і підлягає до часткового задоволення так як є всі наявні підстави для відновлення виплати пенсії та проведення перерахунку пенсії позивачу.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст. 64-66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788- XІІ від 05.11.1991 р., ст.ст. 33, 35, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723- XІІ від 16.12.1993 р., ст. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97 від 26.06.1997 р., ст. 2 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995р., ст. ст. 6, 11, 71, 94, 99, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Надвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірними діїНадвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо припинення виплати ОСОБА_1 пенсії за віком.

Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області відновити з 01.08.2016 р. ОСОБА_1 виплату пенсії за віком.

Визнати неправомірними діїНадвірнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови врахувати ОСОБА_1 з 19.06.2016 р. до розрахунку пенсії інших виплат (матеріальної допомоги), з яких утримували і перераховували внески в Пенсійний Фонд України.

Зобов'язати Надвірнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити з 19.06.2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» та ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в розмірі 80 відсотків від заробітної плати, з включенням до розрахунку пенсії інших виплат (матеріальної допомоги), зазначених у довідці про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», виданій Делятинською селищною радою за № 1 від 03.06.2016 р., виплатити їй недоплачені суми пенсії та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному ст. 186 КАС України через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя Міськевич О.Я.

Повний текст постанови виготовлено 23.03.2017 р.