Постанова від 22.03.2017 по справі 740/4822/16

Єдиний унікальний номер 740/4822/16

Провадження № 2-а/741/23/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Носівка 22 березня 2017 року

Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого - судді Киреєва О.В.,

з участю секретаря Жирка О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ніжинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Чернігівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з цим позовом, мотивуючи його тим, що з 22 липня 2014 року вона перебуває на обліку в Ніжинському об'єднаному УПФ України, їй призначена пенсія за віком на загальних підставах. З 1 січня 2015 року пенсія їй (позивачу) не виплачувалася у зв'язку з тим, що вона продовжувала працювати на посаді помічника судді Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області. 26 жовтня 2016 року вона (позивач) звернулася до Ніжинського об'єднаного УПФ України із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, надала довідку ТУ ДСА України в Чернігівській області № 1148 від 19 жовтня 2016 року про заробітну плату. На час звернення вона (позивач) мала стаж державної служби 25 років 22 дні. 25 листопада 2016 року відповідач відмовив їй у призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року. Вона (позивач) вважає такі дії відповідача протиправними та таким, що не відповідають вимогам законодавства України.

ОСОБА_1 просила суд:

- визнати протиправними дії Ніжинського об'єднаного УПФ України щодо відмови у призначенні їй пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року;

- зобов'язати Ніжинське об'єднане УПФ України призначити та виплати їй пенсію, виходячи з розрахунку 60 % від заробітної плати державного службовця згідно Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, з урахуванням довідки ТУ ДСА України в Чернігівській області № 1148 від 19 жовтня 2016 року;

- стягнути з відповідача понесені нею судові витрати.

Позивач у судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву, в якій зазначила, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просила їх задовольнити, справу розглянути без її участі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, начальник Ніжинського об'єднаного УПФ України Севостьянчик А.В. подав до суду заперечення проти позову, суть яких зводиться до того, що довідка ТУ ДСА України в Чернігівській області № 1148 від 19 жовтня 2016 року суперечить вимогам чинного законодавства та не може бути врахована при призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року. Листом від 5 грудня 2016 року зазначена довідка була відкликана ТУ ДСА України в Чернігівській області. Начальник управління просив відмовити позивачу у задоволенні позову в повному обсязі, розгляд справи проводити без участі представника Носівського об'єднаного УПФ України.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 з 22 липня 2014 року перебуває на обліку в Ніжинському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України, їй була призначена пенсія за віком на загальних підставах, але з 1 січня 2015 року не виплачувалася у зв'язку з тим, що вона продовжувала працювати на посаді помічника судді Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області, що підтверджується відомостями, зазначеними у адміністративному позові, проти яких не заперечував відповідач.

З копії трудової книжки (а.с. 10-18) вбачається, що загальний трудовий стаж позивача складає 41 рік, з якого 25 років 22 дні стаж роботи на державній службі.

26 жовтня 2016 року позивач звернулася до Ніжинського об'єднаного УПФ України із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року та надала довідку ТУ ДСА України в Чернігівській області № 1148 від 19 жовтня 2016 року про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

25 листопада 2016 року Ніжинське об'єднане УПФ України відмовило позивачу у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року у зв'язку із тим, що форма довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, яка була затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 15-1 від 4 вересня 2013 року, була виключена відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України № 15-2 від 4 липня 2016 року. У зв'язку з цим довідка ТУ ДСА України в Чернігівській області № 1148 від 19 жовтня 2016 року суперечить вимогам чинного законодавства та не може бути врахована при призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року.

Пунктом 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, який набрав чинності 1 травня 2016 року, визначено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України № 622 від 14 вересня 2016 року «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», яка застосовується з 1 травня 2016 року, встановлено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Форма довідки про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 15-1 від 4 вересня 2013 року.

У судовому засіданні встановлено, що позивач при зверненні до відповідача із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року надала довідку, форма якої була виключена відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України № 15-2 від 4 липня 2016 року.

З матеріалів справи вбачається, що листом від 5 грудня 2016 року ТУ ДСА України у Чернігівській області відкликало довідку № 1148 від 19 жовтня 2016 року, видану помічнику судді Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області ОСОБА_1

За таких обставин суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо відмови у призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року є правомірними та обґрунтованими на законі, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 18, 158-163 КАС України, суд, -

постановив:

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні адміністративного позову до Ніжинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Чернігівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя О.В. Киреєв