Ухвала від 15.03.2017 по справі 450/1529/16-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

15 березня 2017 року м. Київ К/800/4782/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Донець О.Є., перевіривши касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області подало касаційну скаргу на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 21 лютого 2017 року касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області в порядку, передбаченому статтею 213 Кодексу адміністративного судочинства України, було залишено без руху для виправлення недоліків.

У встановлений судом строк управлінням Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області було усунуто недоліки касаційної скарги.

У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2016 року, мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.

Після дослідження змісту оскаржуваного судового рішення суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження з огляду на наступне.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2016 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області на постанову Пустомитівського районного суду Львівської області від 14 вересня 2016 року було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

Копію ухвали суду апеляційної інстанції від 06 жовтня 2016 року заявником отримано 13 жовтня 2016 року.

24 жовтня 2016 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшов лист від скаржника із довідкою про відсутність коштів передбачених для сплати судового збору.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 листопада 2016 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області повернуто апелянту у зв'язку з неусуненням недоліків апеляційної скарги.

Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо, зокрема, позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Підставою залишення без руху апеляційної скарги є недотримання частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме - ненадання документу про сплату судового збору.

Згідно із пунктом 2 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору»від 22 травня 2015 року №484-УШ, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору, в тому числі пільг щодо сплати судового збору позбавлені і органи Пенсійного фонду України.

Відтак, суд апеляційної інстанції дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на те, що апелянтом не було виконано вимоги ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та-або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.

Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини 5 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Пустомитівському районі Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій.

Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.Є. Донець