Справа №592/822/17
Провадження №2-а/592/148/17
16 березня 2017 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м.Суми у складі: головуючого - судді Котенко О.А., за участю секретаря судового засідання - Мазіної К.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до в.о. начальника Сумської митниці ДФС ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови №0699/80502/16 від 11.01.2017 року в.о. начальника Сумської митниці ДФС ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.470 МК України у виді штрафу в розмірі 8500грн.,-
Позивач звернувся до суду з позовом і свої вимоги обґрунтовує тим, що постановою №0699/80502/16 від 11.01.2017 року в.о. начальника Сумської митниці ДФС ОСОБА_2 його було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ч.3 ст.470 МК України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500грн. Вважає вищезазначену постанову протиправною та просить суд скасувати її з наступних підстав. 30.07.2016 року о 02 год. 22 хв. ним через Волинську митницю ДФС пункт пропуску «Ягодин- Дорогуск» було ввезено ТЗ «BMW530 D» реєстраційний номер WI 253 FA, кузов (VIN) WBADP 81070 GV50374, для особистого управління та комерційного використання на територію України (польської реєстрації, випуск 27.03.2001 року). Переміщення ТЗ на митну територію України було здійснено за спрощеною процедурою на підставі Стамбульської Конвенції «Про тимчасове ввезення» від 26.06.1990 року та ст.189 МК України. Автомобіль ТЗ BMW530 D» реєстраційний номер WI 253 FA, кузов (VIN) WBADP 81070 GV50374, який належить на праві власності підприємству - фірма «Генесія Груп» ТОВ, що підтверджується реєстраційними документами серія DR/ ВАМ №2937837 та шляховим листом. Транспортний засіб було надано йому в особисте управління та комерційне використання на підставі Договору доручення №28/07/2016 від 28.07.2016 року в офіційному перекладі на закордонний паспорт на ім'я ОСОБА_1, з польської фірмою ТОВ «Генесія Груп». Під час проходження митного контролю ним було заявлено про режим ввезення «тимчасове ввезення ТЗ» на підставі міжнародної Конвенції «Про тимчасове ввезення» від 26.06.1990 року терміном на один рік, для здійснення міжнародного безоплатного перевезення вантажів та пасажирів для польської фірми ТОВ «Генесія Груп» та її представництва, яке зареєстровано на території України. В зв'язку з тим, що він при перетині кордону не перевозив ніякого вантажу та пасажирів, будь-яких зауважень з боку працівників митниці щодо правомірності в'їзду на територію України для комерційного використання в інтересах фірми «Генесія Груп» ТОВ в митному режимі «тимчасове ввезення» заявлено не було, декларування та внесення грошової застави він не здійснював. Під час проведення митного контролю було встановлено, що згідно інформації в ЄАІС ДФС ТЗ «BMW530 D» реєстраційний номер WI 253 FA, кузов (VIN) WBADP 81070 GV50374 був вивезений 12.12.2016 року ОСОБА_1 через пункт пропуску «Юнаківка- Суджа». Сумською митницею ДФС було заявлено про порушення ним строків вивезення з митної території України ТЗ у митному режимі «транзит» на строк встановлений ст.95 МК України та складено протокол про порушення митних правил за ч.3 ст.470 МК України. Постанову про порушення митних правил № 0699/80502/16 від 11.01.2017 року він отримав 17.01.2017 року. Вважає, що порядок визначення митного режиму, ввезеного ним автомобіля «BMW530 D» реєстраційний номер WI 253 FA, кузов (VIN) WBADP 81070 GV50374, врегульовано Стамбульською Конвенцією про тимчасове ввезення, вимог якої він чітко дотримувався при перетині кордону. Тому визначення ввезення ним автомобіля у режимі «транзит» органами Державної фіскальної служби України Сумської митниці вважає невірними, а дії зазначеного митного органу про винесення стосовно нього постанови № 0699/80502/16 від 11.01.2017 року неправомірним. У відповідності до п.1 ч.1 ст.110 МК України забезпечення дотримання вимог митного режиму тимчасового ввезення здійснюється шляхом застосування міжнародного митного документа (книжка АТА, книжка CDP), що містить чинну міжнародну гарантію сплати митних платежів, встановлених законом на імпорт товарів. Дій які б підтверджували знаходження ним автомобіля на території України у режимі транзит ним не вчинялись (декларування, та внесення застави), а напроти він дотримувався терміну перебування ТЗ на території України у один рік у відповідності до Конвенції. За ч.1 ст.94 цього Кодексу «Документи, що використовуються для декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту» для декларування у митний режим транзиту товарів, що переміщуються будь-яким видом транспорту, крім випадків, визначених цією статтею, використовується митна декларація (у тому числі попередня митна декларація). Положеннями ч.4 ст.92 МК України «умови поміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту» визначено, що для поміщення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення у митний режим транзиту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна: 1) подати митному органу митну декларацію (документ, який відповідно до статті 94 цього Кодексу використовується замість митної декларації), товарно-транспортний документ на перевезення та рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару; 2) у випадках, визначених законодавством, надати митному органу дозвільний документ на транзит через митну територію України, який видається відповідними уповноваженими органами; 3) у випадках, встановлених цим Кодексом, забезпечити виконання зобов'язання із сплати митних платежів відповідно до розділу X цього Кодексу. Згідно ст.4 МК України ТЗ комерційного призначення - це будь-яке судно (у тому числі самохідні та несамохідні ліхтери та баржі, а також судна на підводних крилах), судно на повітряних подушках, повітряне судно, автотранспортний засіб(моторні ТЗ, причепи, напівпричепи) чи рухомий склад залізниці, що використовується в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів разом з їхніми звичайними запасними частинами, приладдям та устаткуванням, а також мастилами та паливом, що містяться в їхніх звичайних баках упродовж їхнього транспортування разом із ТЗ комерційного призначення. Тому вважає, що він правомірно, в рамках митного законодавства України та Конвенції від 26.06.1990 року ввіз на митну територію України автомобіль «BMW530 D» реєстраційний номер WI 253 FA, кузов (VIN) WBADP 81070 GV50374, який належить на праві власності підприємству фірма «Генесія Груп» ТОВ, для комерційного призначення: комерційного безоплатного перевезення вантажу на територію України, через територію України, з території України, п.1.1., 1.2 договору, що підтверджує його діяльність на користь польської фірм. Він особисто під час в'їзду на територію України дотримувався вимог ст.ст.103,105 МК України та Конвенції про тимчасове ввезення, оскільки в'їхав на територію України, для виконання своїх службових обов'язків на автомобілі комерційного призначення у режимі тимчасове ввезення, надав всі необхідні документи та пояснив, що ні вантажу, ні пасажирів не перевозить, тому жодних зауважень з боку ДФС Сумської митниці не надходило. Позивач просить суд ухвалити рішення, яким визнати протиправною та скасувати постанову № 0699/80502/16 від 11.01.2017 року в.о. начальника Сумської митниці ДФС ОСОБА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення ч.3 ст.470 МК України у вигляді штрафу у розмірі 8500грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з зазначених в позові підстав та просив їх задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача позов не визнав, надавши заперечення на позов, в якому зазначено, що згідно наявної інформації в ЄАІС ДФС транспортний засіб автомобіль марки «BMW» 530 D, реєстраційний номер WI253FA, VIN WBADP81070GV50374 був ввезений ОСОБА_1 через Волинську митницю ДФС, пункт пропуску «Ягодин-Дорогуск» 30.07.2015 року з метою транзиту (витяг з ЄАІС ДФС міститься в матеріалах адміністративної справи №0699/80502/169). Положеннями ст.71 МК України безпосередньо передбачено, що декларант має право обирати митний режим, у який він бажає помістити товари, з дотриманням умов такого режиму та у порядку, що визначений цим Кодексом. Поміщення товарів у митний режим здійснюється шляхом їх декларування та виконання митних формальностей, передбачених цим Кодексом. З викладених норм очевидно, що заявления (декларування) митного режиму під час переміщення товарів та транспортних засобів комерційного призначення здійснюється декларантом, а не посадовою особою митного органу. У разі заявлення ОСОБА_1 при ввезенні транспортного засобу автомобіля марки «BMW» 530 D, реєстраційний номер W1253FA, VIN WBADP81070GV50374 «режиму тимчасового ввезення», йому необхідно було пред'явити митному органу документи, які підтверджують факт виконання конкретної транспортної операції та часу, необхідного для її виконання, яких в матеріалах справи немає. Разом з тим, ч.1 ст.9 Стамбульської конвенції встановлено, що подальше вивезення транспортних засобів комерційного використання відбувається відразу ж після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезенні. З огляду на викладене, очевидно, що для поміщення транспортного засобу марки «BMW» 530 D, реєстраційний номер WI253FA, VIN WBADP81070GV50374 в режим тимчасового ввезення, громадянин ОСОБА_1 повинен був заявити вказаний режим (чого ним зроблено не було), а також надати посадовим особам митного органу документи, які підтверджують виконання відповідним транспортним засобом конкретних транспортних операцій та часу їх виконання на митній території України. Жодних вказаних документів митному органу взагалі не надавалося. Відповідних документів, які підтверджують факт виконання в період з 30.07.2016 року по 12.12.2016 року, ОСОБА_1 конкретної транспортної операції до позовної заяви не долучено. Положенням ч.1 ст.9 додатку С Стамбульської Конвенції встановлено часові межі тимчасового перебування транспортних засобів комерційного використання на митній території країни, які обмежуються часом, необхідним для закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені. Таким чином, з урахуванням вимог Стамбульської конвенції, Угоди між Урядом України і Урядом ОСОБА_3 про міжнародні автомобільні перевезення від 18.05.1992 року та Митного кодексу України від 13.03.2012 року легкові автомобілі, які належать юридичним особам, зареєстрованим у ОСОБА_3, та ввозяться в Україну громадянами-резидентами, не можуть бути віднесеними до транспортних засобів комерційного призначення. Сумською митницею ДФС від Головного управління ДФС в Сумській області отримано листа від 28.07.2016 року № 8344/10/18-28-08-21 з інформацією про те, що з дати взяття на облік (09.12.2013 року) в ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області «Представництво «Генесія груп Сп. з о.о.» надавало податкові декларації з податку на прибуток підприємства та фінансові звіти суб'єкта малого підприємства за 2013 рік, 2014 рік, 2015 рік, в яких звітували про відсутність господарської діяльності. Просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Сумської митниці ДФС (в.о. начальника Сумської митниці ДФС ОСОБА_2А.) у визнанні противоправною та скасуванні постанови в справі про порушення митних правил № 0699/80502/16 від 11.01.2017 року.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що постановою № 0699/80502/16 від 11.01.2017 року в.о. начальника Сумської митниці ДФС ОСОБА_2 позивача ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ч.3 ст.470 МК України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500грн. (а.с.4-7). Згідно з цією постановою встановлено, що 12.12.2016 року о 22год.15хв. в зону митного контролю митного поста «Юнаківка» Сумської митниці ДФС заїхав транспортний засіб марки «BMW530 D» реєстраційний номер WI 253 FA під керуванням ОСОБА_1, який слідував з України в Росію. З метою митного оформлення транспортного засобу марки «BMW530 D» ОСОБА_1 були надані наступні документи: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в ОСОБА_3 №2937837, договір доручення на комерційне використання транспортного засобу №28/07/2016 від 28.07.2016 року. Під час проведення митного контролю було встановлено, що згідно наявної інформації в ЄАІС ДФС транспортний засіб марки «BMW530 D» реєстраційний номер WI 253 FA був ввезений ОСОБА_1 через митний пост «Ягодин» Волинської митниці ДФС 30.07.2016 року з метою транзиту, на строк, встановлений ст.95 Митного кодексу України. Враховуючи час ввезення 30.07.2016 року та час вивезення 12.12.2016 року транспортного засобу марки «BMW530 D» ОСОБА_1 відповідно до ст.95 МК України порушено строки транзитного перевезення більше ніж на 10 діб.
Згідно з ст.193 МК України за порушення встановленого порядку переміщення товарів транзитом перевізник притягується до адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.
Позивач в позові стверджує, що переміщення транспортного засобу на митну територію України було здійснено за спрощеною процедурою на підставі Стамбульської Конвенції «Про тимчасове ввезення» у митному режимі «тимчасового ввезення до 1 року», дій, які б підтверджували перебування автомобіля позивача на території України у режимі «транзит» ним не вчинялися.
Питання тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення врегульовано положеннями МК України та Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 року).
Відповідно до положень п.59 ст.4 МК України транспортні засоби комерційного призначення - це, зокрема, автотранспортні засоби (моторні транспортні засоби, причепи, напівпричепи), що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів.
Частиною 1 ст.103 МК України визначено, що тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.
За положеннями ст.105 МК України у митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами поміщуються, зокрема, транспортні засоби комерційного призначення, зазначені у ст.189 цього Кодексу та в додатку С до Конвенції про тимчасове ввезення, на умовах, визначених цим додатком.
Відповідно до п.«b» ст.1 цього додатка (додаток С) комерційне використання означає платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів.
Транспортні засоби комерційного призначення за визначенням, наведеним у п. 59 ст. 4 МК України, це автотранспортні засоби, що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного промислового чи комерційного транспортування товарів.
Згідно з п.«а» ст.5 додатка С до Конвенції про тимчасове ввезення для того, щоб можна було скористатися правом на пільги, що надаються цим додатком, транспортні засоби комерційного використання слід: зареєструвати на території, яка не є територією тимчасового ввезення; зареєструвати на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення; ввозити та використовувати особам, які здійснюють діяльність з території, яка не є територією тимчасового ввезення.
При цьому п.«а» ст.8 цього додатка (додаток С) та ч.3 ст.189 МК України визначено, що тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення допускається за умови, що такі транспортні засоби не використовуватимуться для внутрішніх перевезень. Статтею 9 цього додатка встановлено, що подальше вивезення транспортних засобів комерційного використання відбувається одразу ж після закінчення транспортних операцій, для яких їх було ввезено.
Відповідно до ч.2 ст.108 МК України строк тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється органом доходів і зборів з урахуванням того, що ці транспортні засоби має бути реекспортовано відразу ж після закінчення транспортних операцій, для яких їх було ввезено.
Статтею 366 МК України установлено, що транспортні засоби комерційного призначення повинні переміщуватися по каналу, позначеному символами червоного кольору («червоний коридор»). Позивач переміщував транспортний засіб по «зеленому коридору».
Строки транзитних перевезень визначено ст. 95 МК України. Згідно з ч. 1 цієї статті залежно від виду транспорту строки транзитних перевезень становлять, зокрема, для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).
Статтею 470 МК України встановлено адміністративну відповідальність за недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів призначення, видачу їх без дозволу органу доходів і зборів або втрату, а саме: перевищення встановленого ст. 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на 10 діб, а також втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч.3 ст.470 МК України).
Судом установлено, що власником ТЗ є фірма «Генесіа Груп» ТОВ (ОСОБА_3).
28.07.2016 року між фірмою «ГЕНЕСІА ОСОБА_4 З о.о.» (ОСОБА_3) та позивачем ОСОБА_1, укладений договір доручення на комерційне використання транспортного засобу №28/07/2016 (а.с. 8-11).
Відповідно до п.1.1 цього договору, - фірма «ГЕНЕСІА ОСОБА_4 З о.о.» доручає, а ОСОБА_1 приймає на себе зобов'язання на регулярній основі виконувати за вказівками замовника та/або представництва (структурний підрозділ фірми - «ПРЕДСТАВНИЦТВО «ГЕНЕСІА ОСОБА_4 З о.о.») завдання, з використанням транспортного засобу замовника для здійснення, в рамках Конвенції про тимчасове ввезення комерційного безоплатного перевезення вантажів належних замовнику та/або представництву, а також комерційного безоплатного перевезення вантажів, які призначаються для замовника та/або представництва, на території України, через територію України, з території України.
Також 28.07.2016 року позивач отримав посвідчення на відрядження, в якому він зазначений у період з 28.07.2016 року по 27.07.2017 року менеджером фірма «ГЕНЕСІА ОСОБА_4 З о.о.» (а.с. 33).
12.12.2016 року головним державним інспектором митного поста «Юнаківка» Сумської митниці ДФС по відношенню до позивача ОСОБА_1 складений протокол № 0699/80502/16 про порушення ч. 3 ст. 470 МК України, а саме: ОСОБА_1 порушив строки, встановлені ст. 95 МК України, більше ніж на 10 діб для вивозу з митної території України ТЗ. (а.с. 59-60).
Згідно з інформацією в ЄАІС ДФС транспортний засіб марки «BMW530 D» реєстраційний номер WI 253 FA був ввезений ОСОБА_1 через Волинську митницю ДФС, пункт пропуску «Ягодин-Дорогуск» 30.07.2016 року з метою транзиту, по «зеленому коридору» (а.с.62).
Як вбачається із письмових пояснень позивача у справі про порушення митних правил, що надавались митному органу 12.12.2016 року, позивач 30.07.2016 року заїхав в зону митного контролю м/п «Ягодин», надав всі необхідні документи на автомобіль інспектору митного поста з метою оформлення автомобіля в режимі «тимчасового ввезення» на митну територію України. Інспектор митного поста пояснив, що автомобіль буде оформлено в режимі «транзит», він з цим не погодився (а.с.61).
В митному режимі «транзит» ТЗ був оформлений саме у зв'язку з тим, що 12.12.2016 року позивачем не було надано митному органу документів, які б підтвердили факт використання ним ТЗ для платного перевезення осіб або промислового чи комерційного платного або безоплатного перевезення вантажів, зокрема, білетно-облікова документація (при платному перевезенні осіб), - товарно-транспортні документи, зокрема міжнародна автомобільна накладна CMR (при платному чи безоплатному промисловому чи комерційному транспортуванні товарів), тощо, тобто документів, що посвідчують підстави застосування митного режиму - «тимчасове ввезення».
Статтею 53 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено документи, які перевізник повинен мати при здійсненні міжнародних перевезень, зокрема, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та документи на вантаж; при виконанні міжнародних перевезень пасажирів перевізник повинен мати дозвіл країни, територією якої буде здійснюватися перевезення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, білетно-облікову документацію.
Тобто, визнання автотранспортного засобу (у тому числі легкового) як транспортного засобу комерційного використання можливо виключно за умови його використання для платного перевезення осіб або промислового чи комерційного платного або безоплатного перевезення вантажів, що повинно підтверджуватись: при платному перевезенні осіб - білетно-обліковою документацію; при платному чи безоплатному промисловому чи комерційному транспортуванні товарів: товарно-транспортними документами, зокрема міжнародною автомобільною накладною (СМR).
Враховуючи вищевикладене, громадянин (як резидент так і нерезидент) може тимчасово в'їжджати на територію України на транспортному засобі комерційного призначення зі звільненням від оподаткування і без застосування гарантії за умови, що вказаний транспортний засіб знаходиться у власності (користуванні) юридичної особи, яка зареєстрована на території іншої держави, та використовується в комерційних цілях (платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення товарів).
При цьому громадянин, який возить транспортний засіб комерційного призначення на митну територію України, повинен мати: документи, що підтверджують здійснення цим громадянином діяльності на користь юридичної особи - власника (користувача) транспортного засобу; належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення транспортного засобу; документи на транспортний засіб, що підтверджують його реєстрацію в іншій державі на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами України; документи на транспортний засіб, що підтверджують мету його тимчасового ввезення; документи, що підтверджують комерційне використання транспортного засобу.
Позивачем ОСОБА_1 не надано митному органу належних документів, які б вказували на міжнародне платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення товарів за допомогою ТЗ, який позивач мав намір оформити у режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами.
Не заслуговують на увагу посилання позивача на судові рішення - постанову Зарічного районного суду м.Суми від 05.08.2014 року та постанову Ковпаківського районного суду м.Суми від 21.07.2015 року як підставу для звільнення від доказування згідно з ч.1 ст.72 КАС України. В цих справах встановлювалися обставини щодо ввезення ОСОБА_1 транспортних засобів в 2013, 2014 роках і не досліджувалися обставини щодо використання автомобілів як транспортних засобів комерційного використання (призначення).
Таким чином, суд приходить до висновку, що підстави для задоволення позову відсутні, оскільки постанова винесена з дотриманням норм чинного законодавства, факт вчинення позивачем правопорушення, передбаченого ч.3 ст.470 МК України підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.
Керуючись Стамбульською конвенцією «Про тимчасове ввезення», ст.ст. 95, 103, 105, 366, ч.3 ст.470 Митного кодексу України, ст.53 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст.69-71, 159, 161, 162, 163, 171-2 КАС України, суд,-
Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до в.о. начальника Сумської митниці ДФС ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови №0699/80502/16 від 11.01.2017 року в.о. начальника Сумської митниці ДФС ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.470 МК України у виді штрафу в розмірі 8500грн., за необґрунтованістю.
На постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд м.Суми. При проголошенні вступної та резолютивної частини постанови згідно з ч.3 ст.160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Суддя О.А. Котенко