10.10.2011 Справа № 2а/2570/4497/2011
04 жовтня 2011 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Клопот С.Л.,
при секретарі Дзюбі М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені якої діє Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
Ніжинський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені якої діє Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 510,00 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що в результаті перевірки транспортного засобу марки ВАЗ 91043, номерний знак НОМЕР_1, що належить відповідачу, складено акт від 10.01.2011 року № 225044, в якому зафіксовано, що даний автомобіль облаштований і експлуатується як таксі без наявності ліцензійної картки. За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону України «Про автомобільний транспорт» на автомобільного перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За вказане порушення тимчасово виконуючим обов'язки начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області 02.03.2011 року винесено постанову № 123578 про застосування фінансових санкцій до відповідача в сумі 510,00 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.
Представник прокуратури в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.
Розглянувши подані документи і матеріали, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
На підставі завдання на перевірку № 113758 від 10.01.2011 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області здійснено перевірку транспортного засобу марки ВАЗ 91043, номерний знак НОМЕР_1, що належить відповідачу, складено акт від 10.01.2011 року № 225044, в якому зафіксовано, що даний автомобіль облаштований і експлуатується як таксі без наявності ліцензійної картки. В акті перевірки зазначено, що з актом водій ознайомлений, від підпису і пояснень відмовився.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до пунктів 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі-Порядок) справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно п. 26 Порядку, відповідачу 21.02.2011 року було надіслане рекомендованою кореспонденцією повідомлення про розгляд справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт в приміщенні територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Чернігівській області.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою тимчасово виконуючого обов'язки начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області про застосування фінансових санкцій від 02.03.2011 року № 123578 до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 510,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені якої діє Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а фінансова санкція стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному траснпорті, від імені якої діє Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) фінансову санкцію в сумі 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп. в дохід державного бюджету України на рахунок: 31115106700005 код ЄДРПОУ 22820749 КБК 21081100 МФО 853592 УДК держбюджет, м.Ніжин .
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Клопот С.Л.