Справа №2-589/07
19.01.2007р. м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі
головуючого судді Ярошенко А.Г.
при секретарі Герман Т.А.
за участю позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в здійсненні прав власника, шляхом визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
Позивач звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод в здійсненні прав власника, шляхом визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
У обґрунтування позову позивач пояснила, що вона знаходилась в зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_2. Шлюб між ними розірвано. Розподіл сумісно набутого майна був зроблений в добровільному порядку, зі згоди сторін. За час подружнього життя сторонами була придбана квартира АДРЕСА_1. Право власності на квартиру зареєстровано на її ім'я.
На жилій площі квартири яка належить позивачу на праві власності в даний час зареєстрований її колишній чоловік, на нього нараховується квартплата, але з 2001 року відповідач в квартирі не проживає.
У зв'язку з тим що відповідач з 2001 року перестав бути членом її сім'ї і в квартирі не проживає, позивач просить суд позов задовольнити, усунути перешкоди в користуванні власністю шляхом зняття з реєстрації в квартирі АДРЕСА_1 ОСОБА_2.
Відповідач, в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи, повідомлений належним чином. Заперечень на позов не надіслав. Зі згоди позивача суд розглянув справу у відсутності відповідача заочно в порядку ст. 224 глави 8 ЦПК
України.
Суд, вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача вважає, що позов підлягає повному задоволенню за наступних підставах.
У судовому засіданні встановлено наступне.
ОСОБА_1 і ОСОБА_2знаходилась в зареєстрованому шлюбі. 29.09.2001р. шлюб між ними розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу, актовий запис НОМЕР_1.
Розподіл сумісно набутого майна був зроблений в добровільному порядку, зі згоди сторін.
За час подружнього життя сторонами була придбана квартира АДРЕСА_1. Право власності на квартиру зареєстровано на ім'я ОСОБА_1. На жилій площі яка належить позивачу на праві власності в даний час зареєстрований її колишній чоловік відповідач по справі ОСОБА_2, але з 2001 року в квартирі він не проживає.
Згідно ст. 391 ЦК України, ст. 48 Закону України «Про власність» власник має право вимагати усунення перешкод в користуванні та розпорядження своєю власністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України, ст. 391 ЦК України, ст. 48 Закону України «Про власність» суд, -
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в здійсненні прав власника, шляхом визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням -задовольнити.
Зобов'язати відділ громадянства, реєстрації та імміграції фізичних осіб Комунарського РВ ЗДУ УМВС України зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2, 1958 року народження АДРЕСА_2.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив. За письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.