Постанова від 11.11.2011 по справі 5174/11/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2011 р. Справа № 2-а-5174/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Варняк С.О.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ТОВ "Южспецсплав" < 3-я особа >про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Прокурор при поданні адміністративного позову обґрунтовував позовні вимоги тим, що 16.07.2008 року о 13.00 год. під час проведення перевірки державними інспекторами теруправління Головавтотрансінспекції в Тернопільській області виявлено порушення ст.60 ч.1 абз.10 Закону України „Про автомобільний транспорт" при перевезенні вантажу на автомобілі НОМЕР_1, який згідно договору оренди № 22 від 10.10.2006 року використовується ТОВ «Южспецплав», під керуванням водія ОСОБА_1, а саме в шляховому листі відсутній штамп лікаря, допущеного до проведення передрейсових медоглядів; відсутня товарно-транспортна накладна на вантаж, про що був складений акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом № 082221. Начальник територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області на підставі вказаного акту 10.09.2008 р. виніс постанову № 054371 про застосування до ТОВ «Южспецсплав» фінансових санкцій у розмірі 1700,00 гривень.

У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п. 32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором. Відповідно до чого позивач просить стягнути штрафну санкцію у сумі 1700,00 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 28.10.2011 р. на адресу відповідача була відправлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, поштове повідомлення повернулось на адресу суду з відміткою про вручення уповноваженій особі відповідача поштової кореспонденції 31.10.2011 р.

Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Дослідивши письмові докази по справі, суд встановив такі обставини.

18.07.2008 р. на об'їзній дорозі м.Тернополя працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Тернопільській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом, а саме водія автомобіля МАN 19 463 FLS «РЕНО-Магнум», який згідно договору оренди № 22 від 10.10.2006 р. використовується ТОВ "Южспецсплав".

За результатами перевірки складено акт № 082221, в якому зафіксовано порушення Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: в шляховому листі відсутній штамп лікаря, допущеного до проведення передрейсових медоглядів; відсутня товарно-транспортна накладна на вантаж, за що постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області ОСОБА_2 № 054371 від 10.09.2008 р. до ТОВ "Южспецсплав" застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн.

В грудні 2008 року ТОВ «Южспецсплав» звернулося до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до начальника ТУ ГДІ на АТ в Херсонській області про скасування постанови № 054371 від 10.09.2008р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 21.07.2009р. позовні вимоги ТОВ «Южспецсплав» залишені без задоволення. У зв'язку з чим, на постанову суду від 21.07.2009р. ТОВ «Южспецсплав» подано апеляційну скаргу. Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 06.04.2011 року апеляційну скаргу залишено без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 21.07.09 - без змін.

Положеннями ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.

Наказом Мінтрансу та Мінстату України "Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля" від 29.12.1995 р. № 488/346 визначена форма дорожнього листа вантажного автомобіля та передбачений обов'язок по застосуванню визначених форм первинного обліку всіма суб'єктами господарської діяльності, незалежно від форм власності. Зазначена форма подорожнього листа вантажного автомобіля містить низку обов'язкових реквізитів. Відсутність хоча б одного із вказаних реквізитів автоматично відносить такий документ до категорії неоформлених.

Відповідно до ст.34 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільний перевізник повинен забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водія.

Згідно з вимогами п.5.3 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого Міністерством охорони здоров'я та Міністерства внутрішніх справ від 05.06.2000 р. № 124/4656, результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. № 137-2/о, після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. Штамп видається медичному працівнику в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах після проходження навчання методів проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів.

Відповідно до п.п.1.1, 1.4 вказаного Положення медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводиться з метою визначення здатності кандидатів у водії та водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Щозмінний передрейсовий та післярейсовий медичні огляди водіїв транспортних засобів проводяться лікарями або середніми медичними працівниками, які здійснюють медичний контроль обслуговування водіїв підприємств, установ, організацій. Медичні працівники мають право проводити навчання методів їх проведення в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах відповідно до Порядку навчання медичних працівників методам проведення передрейсових (післярейсових) медичних оглядів водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ України від 28.11.1997 р. № 339, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.12.1997 р. за № 592/2396.

Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п. 3, 4, 21, 27, 28, 29, 32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

На час розгляду справи винесене рішення про застосування фінансових санкцій оскаржено не було, доказів про сплату боргу до суду не надавалось.

Тому суд вважає, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. за порушення вимог чинного законодавства, яке ним в установленому порядку оскаржене не було.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19,158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Южспецсплав" (вул. Миколаївське шосе, 5 км. м. Херсон 73000) до Державного бюджету (рахунок 31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Херсон, код доходу 21081100, ОКПО 24104230) фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Варняк С.О.

кат. 3.7.2