ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
09.09.2009 р. 11:00 № 2а-7854/09/2670
За позовомМарганецької об'єднаної державної податкової інспекції Дніпровської області
до Міжрегіональної академії управління персоналом ( у формі акціонерного товариства закритого типу)
простягнення заборгованості у розмірі 1870,00 грн.
Суддя Вовк П.В.
Секретар судового засідання Голод В.С.
Представники:
від позивачаБятець Л.В.
від відповідача не з'явився
На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 09.09.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 14.09.2009.
Марганецька об'єднана державна податкова інспекція Дніпровської області (надалі возивач) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою до Міжрегіональної академії управління персоналом (у формі акціонерного товариства закритого типу) (надалі відповідач) про стягнення податкового боргу по комунальному податку в сумі 1870,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.07.2009 відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-7854/09/2670.
09.09.2009 року у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просить суд задовольнити позов.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач самостійно у строк передбачений законом не сплатив узгоджене податкове зобов'язання по комунальному податку в сумі 1800,00 грн.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про причини не прибуття суд не повідомив. Заяв про розгляд справи за відсутності представника відповідача до суду не надходило. У матеріалах справи наявні належні докази повідомлення відповідача про дату час та місце проведення судового засідання.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає відповідача належним чином повідомленим про дату час і місце проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд -
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серія АГ № 561221 Маргенецький технікум міжрегіональної академії управління персоналом (далі Технікум), ідентифікаційний номер 34423253, місцезнаходження: 53403, Дніпропетровська обл. місто Марганец, вул. Перспективна,3 -А, є відокремленим підрозділом Міжрегіональної академії управління персоналом, яку 24.01.1992 року зареєстровано як юридичну особу, ідентифікаційний код 00127522, місцезнаходження: 03039, м. Київ вул. Фрометівська, 2.
Відповідно до Положення про Маргенецький технікум міжрегіональної академії управління персоналом, технікум створений на правах філії і немає статусу юридичної особи.
Таким чином, належним відповідачем у даній справі є Міжрегіональна академія управління персоналом.
Відповідно до довідки № 38 від 02.07.2009 року Марганецької об'єднаної ДПІ, Маргенецький технікум міжрегіональної академії управління персоналом взято на облік, як платника податків 06.07.2006 року за № 1281.
У період з 18.12.2008 року про 31.12.2008 року позивачем проведено позапланову документальну перевірку з питань дотримання Технікумом податкового, валютного та іншого законодавства за період з 06.07.2006 року по 30.09.2008 року.
За результатами проведеної перевірки, позивачем складено акт № 19/230/34423253 від 13.01.2009 року.
Відповідно до вищезазначеного акту перевіркою встановлено порушення п.п. 4.14. п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон 2181) та абз. 8 Положення про порядок обчислення та сплати комунального податку, затвердженого Рішенням Марганецької міської ради на 2007 рік від 08.12.2006 року № 135-10 та на 2008 рік від 25.12.2007 року № 532-24/V, а саме не подання звітності по комунальному податку, протягом 9 місяців у період з 06.07.06 по 30.09.08.
Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Таким чином, сума штрафних санкцій за неподання відповідачем податкових декларацій з ПДВ складає 9 х 170 = 1530,00 грн.
15.01.2009 року позивачем, прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000022340/0, відповідно до якого, податковим органом самостійно розраховано відповідачу податкове зобов'язання (штраф) у сумі 1530,00 грн.
Як вбачається з корінця податкового повідомлення-рішення № 0000022340/0, копію якого долучено до матеріалів справі, представник Технікуму отримав його 22.01.2009 року.
10.02.2009 року позивачем проведено перевірку та складено акт № 145/1540/34423253, відповідно до якого, перевіркою встановлено неподання відповідачем розрахунку по комунальному податку на 4 квартал 2008р.
11.02.2009 року на підставі акту перевірки № 145/1540/34423253, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000071540/0, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання (штраф) у сумі 170,00 грн.
Як підтверджується матеріалами справи (повідомлення про вручення поштового відправлення), вищезазначене рішення отримано представником Технікуму 26.02.2009 року.
03.06.2009 року позивачем проведено перевірку та складено акт № 578/1540/34423253, відповідно до якого, перевіркою встановлено неподання відповідачем розрахунку по комунальному податку на 1 квартал 2009р.
03.06.2009 року на підставі акту перевірки № 578/1540/34423253, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000631540/0, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання (штраф) у сумі 170,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначене рішення було надіслано на адресу Технікуму проте, не було вручено та повернулося до податкового органу у зв'язку з незнаходженням адресата за адресою реєстрації, у з в'язку з чим податкове повідомлення - рішення 0000631540/0 від 03.06.2009 року було розміщено на дошці оголошень, про що співробітниками позивача складено акт від 10.06.2009 року, копію якого долучено до матеріалів справи.
Як вбачається з матеріалів справи, 03.02.2009 року позивачем, складено та направлено на адресу Технікуму першу податкову вимогу № 1/13 про сплату боргу у сумі 1530,00 грн. проте дану вимогу було повернуто до податкового органу у зв'язку з незнаходженням адресата, у з в'язку з чим податкове повідомлення - рішення 0000631540/0 від 03.06.2009 року було розміщено на дошці оголошень, про що співробітниками позивача складено акт від 11.02.2009 року.
18.03.2009 року позивачем, складено та направлено на адресу Технікуму другу податкову вимогу № 2/19 про сплату боргу у сумі 1700,00 грн., яку було отримано представником Технікуму 23.03.2009 року.
Відповідно до абз. 3 п.п. 5.3.1. п.5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону 2181 податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Враховуючи, що в матеріалах справи відсутні відомості про оскарження в адміністративному або судовому порядку податкових повідомлень-рішень № 0000022340/0 від 15.01.2009 р, № 0000071540/0 від 11.02.2009 року та № 0000631540/0 від 03.06.2009 року, а також першої та другої податкових вимог, суд прийшов до висновку, що податкові зобов'язанні, розраховані Технікуму податковим органом, у сумі 1870 (1530+170+170= 1870) є узгодженими, не сплаченими Технікумом у строк встановлений законом, а тому відповідно до положень п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" дана недоїмка є податковим боргом платника податків.
Відповідно до ст. 1 Декрету КМ від 1993.05.20 «Про місцеві податки і збори»(далі Декрет) до місцевих податків і зборів крім іншого належить комунальний податок.
Відповідно до ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Відповідно до частини 1 ст. 18 Декрету органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Відповідно до ст. 19 Декрету місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Отже, виходячи з аналізу вищезазначених норм комунальний податок є податком, який справляється з юридичних осіб, встановлюються сільськими, селищними, міськими радами, справляється в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць і зараховуються до їх бюджетів. Таким чином, комунальний податок за Технікум повинен сплачуватися головним підприємством до місцевого бюджету за місцем розташування філії або структурного підрозділу.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд, -
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути на користь Державного бюджету України з Міжрегіональної академії управління персоналом ( у формі акціонерного товариства закритого типу) податковий борг по комунальному податку в сумі 1870,00 грн., на р/р 33218828700028, код бюджетної класифікації 16010200, отримувач: «Казначейство», код 24230979, банк -ГУДКУ у Дніпровській області, МФО 805012.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя П.В.Вовк