3.7.2
про залишення позовної заяви без руху
13 березня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/418/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С. В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 підприємства "Автолайн компані" до міського голови м. Лисичанська Шиліна Сергія Івановича, Державної служби України з безпеки на транспорті, ОСОБА_1 підприємства "Люксавто - СДК" про визнання нечинним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
09 березня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 підприємства "Автолайн компані" до міського голови м. Лисичанська Шиліна Сергія Івановича, Державної служби України з безпеки на транспорті, ОСОБА_1 підприємства "Люксавто - СДК" про визнання нечинним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч.3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про:
1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення;
2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача коштів;
5) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;
6) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;
7) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України;
8) визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить суд:
- визнати нечинним та скасувати рішення відповідача - міського голови м. Лисичанська Шиліна С. І. щодо укладення договору на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування №7 від 10.01.2017;
- зобов'язати ПП "Люксавто - СДК" не перешкоджати законній господарській діяльності ПП "Автолайн компані" щодо надання послуг з перевезення пасажирів на міських маршрутах №№109-а,109-м, 112-м відповідно до умов договору на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування №4 від 29.04.2016, укладеним між ПП "Автолайн компані" та виконавчим комітетом Лисичанської міської ради;
- визнати протиправною бездіяльність Державної служби України з безпеки на транспорті, яка полягає у не здійсненні державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства на автомобільному транспорті в м. Лисичанську, невжитті передбачених чинним законодавством заходів щодо усунення порушень у сфері автомобільного транспорту
- зобов'язати Укртрансбезпеку вжити заходів, відповідно до наданих повноважень та вимог чинного законодавства України в сфері автомобільного транспорту щодо суб'єкта господарювання - ПП "Люксавто - СДК", який здійснює пасажирські перевезення на міських маршрутах м. Лисичанська без дозвільних документів.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено на 2017 рік прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня - 1600 гривень.
За подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" встановлена ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві самостійні позовні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи те, що позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 6 400,00 грн., при цьому позивачем сплачено лише 3 200,00 грн. відповідно до квитанції №32 від 09.03.2017.
Таким чином, позивачем у повному обсязі не сплачено судовий збір за подання позовної заяви, яка має немайновий характер у законодавчо визначеному розмірі.
Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі - 3 200,00 грн в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Згідно ч. 4 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
Позивачем не визначено зміст позовних вимог щодо відповідача ОСОБА_1 підприємства "Люксавто - СДК". Також, в позові позивачем зазначається про неправомірну бездіяльність Управління Укртрансбезпеки в Луганській області, а вимога заявлена виключно до Державної служби України з безпеки на транспорті.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міський голова підписує рішення ради та її виконавчого комітету.
Позивачем зазначено відповідачем міську голову м. Лисичанська Шиліна Сергія Івановича, але на підставі матеріалів адміністративного позову не можливо встановити, що саме рішення було прийнято міським головою особисто, а не виконавчим комітетом Лисичанської міської ради.
З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись Законом України "Про судовий збір" та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 підприємства "Автолайн компані" до міського голови м. Лисичанська Шиліна Сергія Івановича, Державної служби України з безпеки на транспорті, ОСОБА_1 підприємства "Люксавто - СДК" про визнання нечинним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 (п'ять) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 3 200,00 грн. (три тисячі двісті гривень 00 коп.), зазначити зміст позовних вимог щодо відповідачів ОСОБА_1 підприємства "Люксавто - СДК"та Державної служби України з безпеки на транспорті, нормативно обґрунтувати з посиланням на конкретну статтю Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" відносно зазначення відповідачем саме міського голову м. Лисичанська Шиліна Сергія Івановича.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяС.В. Борзаниця