28 лютого 2017 р. справа 804/1382/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турлакова Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Довгинцівського відділу Державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції у Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Довгинцівського відділу Державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції у Дніпропетровській області в якому просить: зобов'язати відповідача зняти арешт з розрахункового рахунку ОСОБА_1 НОМЕР_1 відкриті в Публічному акціонерному товаристві «Банк «Фінанси та кредити», код фінансової установи : 305835.
Вивчивши матеріали позову, вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, тому підлягає залишенню без руху.
Згідно п.4 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог, у відповідності зі ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги
Відповідно до ст.105 КАС України зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина третя і четверта даної статті визначають формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Проте, у супереч зазначеному в прохальній частині не зазначено в чому виявилась протиправність відповідача, якими діями чи бездіяльністю порушені права та інтереси позивача, тобто вимоги позивача не відповідають ст.105 КАС України.
Згідно ч.1 ст.181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 2 статті 181 КАС України передбачено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач звернувся із даним адміністративним позовом 23.02.17р., в якому фактично не погоджується із бездіяльністю відповідача, яка полягає у не винесенні постанови про зняття арешту при винесенні постанови про повернення виконавчого документу від 28.03.2016р., якою виконавчий напис №337 повернуто стягувану ОСОБА_2 у виконавчому провадженні №47336488.
Таким чином, про порушення своїх прав позивач дізнався 28.03.2016р. при винесенні постанови про повернення виконавчого документу, а з позовом звернувся 23.02.2017р., тобто з пропуском десятиденного строку звернення до суду.
Доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду із даним позовом позивачем не надано.
Крім того частиною 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а у разі неможливості їх надання - зазначає причини.
Так, позивачем не надано документи, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги - постанову відповідача про повернення виконавчого документу від 28.03.2016р.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим ст.106 КАС України, а тому згідно з ч.1 ст.108 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст.106, ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Довгинцівського відділу Державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції у Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Позивачу надати строк до 24 березня 2017 р. для усунення недоліків позовної заяви, а саме: - уточнити позовні вимоги зазначивши їх з урахуванням ч.2 ст.2, ст.105 КАС України; - надати постанову відповідача про повернення виконавчого документу від 28.03.2016р; - зазначити коли саме позивачу стало відомо про порушення своїх прав із наданням відповідних доказів.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.В.Турлакова