06 грудня 2016 р. Справа № 804/5698/16
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турової О.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпро адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Д» до Відділу Держгеокадастру у м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Кам'янська міська рада про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс Д» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу Держгеокадастру у м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Кам'янська міська рада, в якому просить:
- визнати незаконними дії відповідача щодо невиконання рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI при наданні витягу із нормативної грошової оцінки земель м. Дніпродзержинська, а саме: не застосування при розрахунку нормативної грошової вартості земельної ділянки, яка передана в оренду ТОВ «АЛЬЯНС Д» коефіцієнту Км 3 з максимальним значенням 0,5;
- зобов'язати відповідача видати новий Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий номер 1210400000:02:004:0222), яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, м.Кам'янське (Дніпродзержинськ), вул. Кірова, 6-А, із зазначенням сукупного коефіцієнту Км 3 на рівні « 0,5».
В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що позивач є користувачем земельної ділянки несільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: м. Дніпродзержинськ (м. Кам'янське), вул. Кірова, 6А, кадастровий номер 1210400000:02:004:0222. До земельної ділянки, яку він орендує, відповідач неправомірно застосовує локальний коефіцієнт, що враховує місцерозташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони (Км 3), у розмірі « 0,64». Відповідно до п. 3.6 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року №18/15/21/11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 року за №388/12282, коефіцієнт, який характеризує місцерозташування земельної ділянки (Км), обумовлюється трьома групами рентоутворювальних факторів регіонального, зонального та локального характеру. Локальний коефіцієнт (Км3) враховує місцерозташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони. Затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ здійснюється рішенням Дніпродзержинської міської ради. Так, рішенням Дніпродзержинської міської ради №1339-64/VI від 08.07.2015р. «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013р. №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» встановлено, що для всіх земельних ділянок міста, крім земельних ділянок зазначених в п.1.3, при розрахунку нормативної грошової оцінки слід застосовувати єдиний сукупний (добуток) коефіцієнт Км3, який дорівнює « 0,5». Отже, відповідач неправомірно застосовував у Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий номер 1210400000:02:004:0222) локальний коефіцієнт, що враховує місцерозташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони (Км 3) у розмірі « 0,64».
Позивач про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, проте у судове засідання його представник не з'явився, але надав клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, в якому також просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судові засідання з розгляду справи не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, правом на подання заперечень на адміністративний позов чи заяв про відкладення розгляду справи не скористався.
Представник третьої особи у судові засідання з розгляду справи також не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, правом на подання заперечень на адміністративний позов чи заяв про відкладення розгляду справи не скористався.
Зважаючи на приписи ч.4 ст.122, ч.4, ч.6 ст.128 КАС України, а також на строки розгляду адміністративних справ, встановлені ст.122 КАС України, суд розглянув дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами, оскільки не вбачає потреби заслуховувати свідків та експертів.
Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що пред'явлений адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно з рішенням Дніпродзержинської міської ради №16-03/VII від 25.12.2015р. ТОВ «Альянс Д» надана у строкове, платне користування земельна ділянка несільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Кірова, 6А, кадастровий номер 1210400000:02:004:0222.
15.02.2016р. між позивачем та Дніпродзержинською міською радою укладений договір оренди цієї земельної ділянки №14155.
Згідно з п.2.1, п.5.1 Договору оренди земельна ділянка передається в оренду для розміщення нежитлової будівлі.
Пунктом 5.2 цього договору встановлено, що цільове призначення земельної ділянки: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Відповідно до п.4.2 Договору оренди, обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
Згідно з п.4.4 цього Договору, розмір орендної плати переглядається, зокрема, у разі підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.
Рішенням Дніпродзержинської міської ради №842-38/VI від 12.07.2013р. «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ із застосуванням базової вартості 1 м2 в розмірі 199,64 грн. та введено в дію з 01.01.2014р.
Відповідно до п.1.1 рішення Дніпродзержинської міської ради №842-38/VI від 12.07.2013р. для всіх земельних ділянок у правобережній частині міста, крім ділянок зазначених у п.1.3, при розрахунку нормативної грошової оцінки застосовувати єдиний сукупний (добуток) коефіцієнт Км3 з урахуванням локальних факторів: місцезнаходження земельної ділянки у санітарно-захисній зоні (0,8) та у зоні обмеження забудови за ступенем забруднення атмосферного повітря (0,8), який в сукупності (добутку) дорівнює 0,64.
Згідно з п.1.3 цього рішення, сукупний (добуток) коефіцієнт Км 3, який дорівнює 1 застосовується на земельних ділянках, які надані в користування промисловим підприємствам, що є джерелами забруднення.
З метою встановлення економічно обґрунтованої плати за землю, поліпшення умов розвитку підприємницької діяльності та вирішення соціальної напруги з приводу сплати земельних платежів 08.07.2015р. Дніпродзержинською міською радою прийнято рішення №1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013р. №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ».
Відповідно до пункту 1.1 рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI для всіх земельних ділянок міста, крім земельних ділянок зазначених в п.1.3, при розрахунку нормативної грошової оцінки застосовувати єдиний сукупний (добуток) коефіцієнт Км3, якій дорівнює 0,5».
Судом також встановлено, що Відділом Держгеокадастру у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області здійснено розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Кірова, 6А, кадастровий номер 1210400000:02:004:0222, який оформлено у вигляді витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №286/86-16 від 30.01.2016р., відповідно до змісту якого розмір сукупного коефіцієнту Км 3 складає « 0,64».
З огляду на означене, 03.03.2016р. позивач звернувся до Відділу Держгеокадастру у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області з вимогою надати витяг з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Кірова, 6А, з правильним розрахунком та з урахуванням коефіцієнта Км3 в розмірі 0,5 згідно з рішенням Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI.
Листом від 07.04.2016р. за вих.№99-425-99.4-928/2-16 відповідач відмовив позивачу у застосуванні до нормативної грошової оцінки вказаної земельної ділянки локального коефіцієнту Км3 в розмірі 0,5, оскільки Департаментом комунальної власності та земельних відносин Дніпродзержинської міської ради було передано до Відділу матеріали нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ: Книга «Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ», затверджена рішенням Дніпродзержинської міської ради №842-38/VI від 12.07.2013р. «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинська» і відповідно до цієї документації та рішення № 842-38/VI від 12.07.2013р. при розрахунку нормативної грошової оцінки Відділ застосовує сукупний коефіцієнт Км3 - 0,64. Крім того, у листі зазначається, що Відділ Держгеокадастру у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області не може застосовувати до нормативної грошової оцінки міста локальний коефіцієнт Км3, який дорівнює 0,5 з причин невідповідності рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI чинному законодавству України. Додатково, з метою недопущення втрат місцевого бюджету, Відділ звернувся з поданням до Дніпродзержинської місцевої прокуратури Дніпропетровської області для надання правової оцінки рішенню Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013 №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ».
16.05.2016р. позивач звернувся до Дніпродзержинського міського голови із запитом про надання інформації зі спірного питання про застосування при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки єдиного сукупного (добуток) коефіцієнта Км3 у розмірі 0,5.
У відповідь на вказаний запит Виконавчий комітет Дніпродзержинської міської ради надав лист від 15.06.2016р. за вих. №2вих-09/230, в якому, зокрема, зазначалось, що рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013р. №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» було офіційно оприлюднене в місцевих засобах масової інформації - щотижневику «Відомості» №21 від 27.05.2015р. та №28 від 15.07.2015р. і розміщено на офіційному веб-сайті міської ради: http://www.dndz.gov.ua/. Також, 19.01.2016р. на адресу Держгеокадастру у м. Дніпродзержинську направлено лист про застосування Км3, який дорівнює 0,5. Додатково Виконавчий комітет Дніпродзержинської міської ради повідомив, що державну експертизу землевпорядної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ було проведено, отримано позитивний висновок.
Ухвалою суду від 08.11.2016р. у відповідача витребувано додаткові докази у справі, а саме: відомості та їх документальне підтвердження відносно того чи оскаржувалось Відділом Держгеокадастру у м.Дніпродзержинськ Дніпропетровської області або Дніпродзержинською міською прокуратурою, за зверненням відповідача, рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013р. №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» і якщо так, то докази такого оскарження та його результати.
У зв'язку із витребуванням вказаних доказів та з метою надання відповідачу достатнього часу для їх підготовки, ухвалою суду від 08.11.2016р. провадження у справі №804/5698/16 було зупинено до 06 грудня 2016 р.
Копію вищевказаної ухвали відповідач отримав 22.11.2016р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення, яким надсилалася ця ухвала.
Однак, у судове засідання 06.12.2016р. відповідач жодних доказів не надав.
В матеріалах справи відсутні докази щодо визнання незаконним та скасування рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013р. №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ».
Преамбулою Закону України "Про оцінку земель" від 11.12.2003 р. №1378-IV(далі - Закон №1378-IV) встановлено, що цей Закон визначає правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні та спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами. Тобто, нормативна грошова оцінка залежить від доходу, який можна отримати від передбаченого використання конкретної земельної ділянки.
Згідно зі ст.5 Закону №1378-IV залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види: бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель та грошова оцінка земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Нормами ст.18 Закону України "Про оцінку земель" встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Відповідно до положень статей 20 та 23 Закону №1378-IV за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюється як витяг з технічної документації з нормативно грошової оцінки земель. Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативно грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативно грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 року №18/15/21/11 затверджено Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі - Порядок).
Пунктом 3.1 Прядку встановлено, що в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.
Згідно з п.3.2 Порядку населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах. Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою 8.
Відповідно до п.3.3 вищевказаного Порядку нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою:
В х Нп
Цн = --------- х Кф х Км, (8)
Нк
де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях); Нп - норма прибутку (6%); Нк - норма капіталізації (3%); Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо); Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки підлягає індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 N 783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель».
Пунктом 3.6 Порядку встановлено, що коефіцієнт, який характеризує місцерозташування земельної ділянки (Км), обумовлюється трьома групами рентоутворювальних факторів регіонального, зонального та локального характеру і обчислюється за формулою: Км = Км1 х Км2 х Км3, (9) де Км1 - регіональний коефіцієнт, який характеризує залежність рентного доходу від місцеположення населеного пункту у загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва і розселення; Км2 - зональний коефіцієнт, який характеризує містобудівну цінність території в межах населеного пункту (економіко-планувальної зони); Км3 - локальний коефіцієнт, який враховує місцерозташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони. Вихідними даними для обчислення Км є генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, плани їх земельно-господарського устрою, матеріали економічної оцінки їх територій. Значення коефіцієнтів установлюються за результатами пофакторних оцінок кожної групи з урахуванням питомої ваги рентоутворювальних факторів у формуванні загального рентного доходу в межах населеного пункту та його економіко-планувальних зон.
Відповідно до п.4 Порядку за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, згідно з додатком 2.
Згідно зі ст.15 Закону № 1378-IV підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.23 Закону № 1378-IV витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин є Держгеокадастр, яким відповідно до п.2 Постанови КМ України "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" №379 від 27.05.2015, замінено Державне агентство земельних ресурсів України (далі - Держземагенство), яке відповідно до пункту 2 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, є правонаступником Державного комітету України із земельних ресурсів.
Відповідно до пп.6 п.4 Положення про Держземагенство України та пункту 21 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, територіальні органи Держземагентства, уповноважені видавати витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.
Згідно з ч.1 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР(далі - Закон №280/97-ВР) рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Відповідно до ст.73 Закону №280/97-ВР акти ради сільського, селищного, міського голови, голови районної вмісті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі створення) ради, прийняті в межах наданих повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Зважаючи на те, що рішенням Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013р. №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ», яке станом на час розгляду справи є чинним, оскільки докази щодо визнання його незаконним та скасованим відсутні, встановлено, що для всіх земельних ділянок міста, крім земельних ділянок зазначених в п.1.3, при розрахунку нормативної грошової оцінки слід застосовувати єдиний сукупний (добуток) коефіцієнт Км3, якій дорівнює 0,5, а також враховуючи, що земельна ділянка, надана в оренду позивачу, не належить до земельних ділянок, зазначених в п.1.3 рішення міської ради (не є земельною ділянкою, яка надана в користування промисловим підприємствам, що є джерелами забруднення), здійснення розрахунку нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки відповідачем із застосуванням єдиного сукупного (добуток) коефіцієнту Км3, якій дорівнює 0,64, є протиправним.
Відповідно, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 122, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Д» до Відділу Держгеокадастру у м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Кам'янська міська рада про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Відділу Держгеокадастру у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області щодо не застосування при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки (кадастровий номер 1210400000:02:004:0222), яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам'янське (Дніпродзержинськ), вул. Кірова, 6-А, та знаходиться у користуванні Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Д» відповідно до договору оренди від 15.02.2016р. №14155, єдиного сукупного (добуток) коефіцієнту Км3, який дорівнює 0,5, відповідно до рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013р. №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ».
Зобов'язати Відділ Держгеокадастру у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області видати Товариству з обмеженою відповідальністю «Альянс Д» новий Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий номер 1210400000:02:004:0222), яка розташована за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам'янське (Дніпродзержинськ), вул. Кірова, 6-А, розраховану із застосуванням єдиного сукупного (добуток) коефіцієнту Км3, який дорівнює 0,5, відповідно до рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015р. №1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013р. №842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ».
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.М. Турова