Справа № 761/8079/17
Провадження № 3/761/2395/2017
10 березня 2017 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мартинов Є.О., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділу контролю Апарату Верховної Ради України, про притягнення до адміністративної відповідальності Першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Вовчинець Тисменицького району Івано-Франківської області, громадянки України, за частиною 1 статті 188-19 КУпАП, -
09 березня 2017 року до Шевченківського районного суду м. Києва з Відділу контролю Апарату Верховної Ради України надійшов протокол № 1-сп.371-2016 від 28 лютого 2017 року про притягнення Першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 188-19 КУпАП.
Дослідивши вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку про наявність підстав для повернення справи до Відділу контролю Апарату Верховної Ради України для усунення відповідних недоліків, виходячи з наступного.
Так, статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Разом із цим, як вбачається з матеріалів справи, протокол № 1-сп.371-2016 від 28 лютого 2017 року, складений завідувачем Відділу контролю Апарату Верховної Ради України Волощуком В.А., не в повній мірі відповідає вимогам, встановленим ст. 256 КУпАП.
Зокрема, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, якою встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення особою, уповноваженою на його складання, зазначається час вчинення адміністративного правопорушення, завідувачем Відділу контролю Апарату Верховної Ради України Волощуком В.А. вказано час виявлення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 188-19 КУпАП, з посиланням на звернення народного депутата України Войціцької В.М. № 149/1/36 від 23 грудня 2016 року, зареєстроване в Апараті Верховної Ради України за вх. № 314657 о 09 годині 45 хвилин 26 грудня 2016 року.
Крім того, викладаючи у зазначеному протоколі суть адміністративного правопорушення як «надання неповної інформації на колективне депутатське звернення народних депутатів України, зокрема Войціцької Вікторії Михайлівни від 15 листопада 2016 року за № 149/2/172, передбачене статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», завідувачем Відділу контролю Апарату Верховної Ради України Волощуком В.А. не вказано, яку саме інформацію на звернення народного депутата України Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України ОСОБА_1 надала неповно та/або в чому безпосередньо полягає така неповнота, що порушує вимоги ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України» та стала підставою для складення протоколу про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 188-19 КУпАП.
За таких обставин, на даний час суд позбавлений можливості всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи та вирішити її в точній відповідності з законом, як того вимагає ст. 245 КУпАП.
Враховуючи викладене, відповідно до Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», якою звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення, вважаю за необхідне повернути органу, який складав вищевказаний протокол, матеріали справи про притягнення Першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 188-19 КУпАП для усунення зазначених у постанові недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 245, 256 КУпАП, суддя -
Матеріали справи про притягнення Першого заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Вовчинець Тисменицького району Івано-Франківської області, громадянки України, до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 188-19 КУпАП повернути до Відділу контролю Апарату Верховної Ради України для усунення зазначених у постанові недоліків.
Постанова набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню не підлягає.
Суддя Мартинов Є.О.