73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"03" серпня 2010 р. 15 год.41 хв.Справа № 2-а-1600/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василяки Д.К.,
при секретарі: Бабкіній О.В., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Нова Каховка Херсонської області в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Новокаховське автотранспортне підприємство 16507" про стягнення заборгованості,
встановив:
Прокурор м. Нова Каховка в інтересах держави в особі Херсонського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) звернувся із адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства "Новокаховське АТП-16507" (далі - відповідач) накладені штрафи на загальну суму19550 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за правопорушення на ринку цінних паперів Херсонським територіальним управлінням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на відповідача накладені штрафи на загальну суму 19550 грн., рішення про накладення штрафів відповідачем не оскаржені та в добровільному порядку не сплачені.
У судовому засіданні прокурор позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити, вказуючи на те, що постановами Херсонського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі Херсонське ТУ ДКЦПФР) від 15.09.09 №№ 273-ХЕ, 274-ХЕ, 275-ХЕ та постановою від 15.12.09 № 324-ХЕ накладено штрафи на загальну суму 19550 грн. за порушення на ринку цінних паперів. Зазначені постанови відповідачем не оскаржені, а штрафи на даний час не сплачені, у зв'язку з чим просить стягнути з відповідача 19550 грн. штрафу.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу без представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення прокурор, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив: згідно статі 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Відповідно до ст. 6 даного закону, державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним ОСОБА_2 України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Відповідно до положення про Херсонське територіальне управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку затверджене рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.10.05 року № 585, Херсонське територіальне управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є територіальним органом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та є державною установою. Основними завданнями територіального управління є забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку і функціонування ринку цінних паперів, здійснення державного регулювання і контролю за випуском, обігом цінних паперів у регіоні, додержання законодавства в цій сфері.
Згідно статті 11 даного Закону, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації. Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Судом встановлено, що 16.06.09 Херсонським ТУ ДКЦПФР порушено справи відносно відповідача, за порушення статі 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункт 1 главу 1 розділ V та пункт 1 главу 7 розділ V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.02.07 р. за N 97/13364, а саме відповідач: не подав до Херсонського ТУ ДКЦПФР у встановлений комісією строк регулярну річну інформацію за 2008 рік; не розмістив в загальнодоступній інформаційній базі даних комісії, у встановлений законодавством про цінні папери строк регулярну річну інформацію за 2008 рік; не опублікував в офіційному друкованому виданні у встановлений комісією строк регулярну річну інформацію за 2008 рік.
Постановою Херсонського ТУ ДКЦПФР від 15.09.09 № 273-ХЕ накладено на відповідача штраф у розмірі 850 грн., за неподання до Херсонського ТУ ДКЦПФР регулярної річної інформації за 2008 рік.
Постановою Херсонського ТУ ДКЦПФР від 15.09.09 № 274-ХЕ накладено на відповідача штраф у розмірі 850 грн. за не опублікування в офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2008 рік.
Постановою Херсонського ТУ ДКЦПФР від 15.09.09 № 275-ХЕ накладено на відповідача штраф у розмірі 850 грн. за нерозміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР регулярної річної інформації за 2008 рік.
Розпорядженням Херсонського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15.09.09р. № 160-ХЕ зобов'язано відповідача у термін до 15.10.09 р. усунути порушення законодавства про цінні папери. Проте у встановлений строк відповідач не виконав дане розпорядження.
17.11.09 р. Херсонським ТУ ДКЦПФР порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів відносно відповідача. Відповідно до пункту 8 частини 1 статі 11 Закону України "Про державне регулювання на ринку цінних паперів в Україні" 15.12.09 Херсонським ТУ ДКЦПФР винесено постанову № 324-ХЕ про накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 17000 грн.
Загальна сума штрафів, накладених на ВАТ "Новокаховське АТП-16507" складає 19550 грн.
Постанови про накладення фінансових санкцій від 15.09.09 №№ 273-ХЕ, 274-ХЕ, 275-ХЕ та постанова від 15.12.09 року № 324-ХЕ надіслана відповідачу. Дані рішення у встановленому законом порядку не оскаржені, на момент вирішення спору в суді, штрафні санкції не сплачені.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2,7,8,9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Новокаховське автотранспортне підприємство 16507" (74900, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Промислова 9, код 05383603, р/р 26008301820031 у Промінвестбанку м. Нова Каховка, МФО 352264) на користь державного бюджету м. Нова Каховка (р/р 31117106700012, код ОКПО 24103977, код доходу 21081100, банк одержувача УДК у Херсонській обл., МФО 852010) 19550 (дев'ятнадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 04 серпня 2010 р.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 6.19