Ухвала від 10.03.2017 по справі 817/393/17

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОДАННЯ БЕЗ РУХУ

10 березня 2017 року

Справа № 817/393/17

м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Сало А.Б., розглянувши подання Головного управління ДФС у Рівненській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,

ВСТАНОВИВ:

10 березня 2017 року до Рівненського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Рівненській області з поданням стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Еко" про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Вирішуючи питання відкриття провадження за поданням суд виходив з наступного.

Провадження у справах, порушених за поданням податкових органів, поданим на підставі статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного). З огляду на це загальні норми Кодексу адміністративного судочинства України, що регулюють процедуру позовного провадження, до провадження на підставі подання податкового органу можуть застосовуватися лише в частині, що не суперечить спеціальним нормам статті 183-3 цього Кодексу.

Так, статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання. Водночас у частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Такі висновки Вищого адміністративного суду України викладені у листі від 02.02.2011 року №149/11/13-11.

Зокрема, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI.

За приписами частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України №3674-VI за подання суб'єктом владних повноважень до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Так, відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" станом на 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600,00 грн.

Подане до суду подання про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків носить немайновий характер, адже не має виразу у грошовому еквіваленті та економічного розрахунку.

Таким чином, Головним управлінням ДФС у Рівненській області не надано суду належних та допустимих доказів сплати судового збору.

Згідно з частиною 4 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

При цьому, в силу статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, яка субсидіарно застосовується до провадження у справах за зверненням податкових органів при здійсненні ними передбачених законом повноважень, суддя постановляє ухвалу про залишення подання без руху, у якій зазначає недоліки подання, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки подання можуть бути усунені шляхом фактичного надання суду доказів сплати суми судового збору у розмірі 1600,00 грн. (оригінал платіжного документа).

Вказаний судовий збір слід перераховувати за наступними реквізитами: р/р 31211206784002; одержувач: УДКС у м. Рівне 22030001; банк одержувача: ГУ ДКСУ у Рівненськійобласті; код ЄДРПОУ одержувача: 38012714; МФО: 833017.

Детальна інформація по сплаті судового збору розміщена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за Інтернет адресою www.court.gov.ua/sud1770, а також на інформаційному стенді в Рівненському окружному адміністративному суді (33028, м. Рівне, вул.16 Липня, 87).

Керуючись статтями 108, 160, 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Подання Головного управління ДФС у Рівненській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, - залишити без руху.

2. Надати Головному управлінню ДФС у Рівненській області строк для усунення недоліків подання про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Еко" до 13 год. 00 хв. 13 березня 2017 року.

3. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з поданням.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний судпротягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Сало А.Б.