Справа № 815/1446/17
13 березня 2017 року суддя Одеського окружного адміністративного суду, Бжассо Н.В., дослідивши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Пріма Колумен" до Одеської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товарів № UA 500090/2017/000004/1 від 02.03.2017 року та картки відмови № UA 500090/2017/000004від 02.03.2017 року
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Пріма Колумен" до Одеської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів № UA 500090/2017/000004/1 від 02.03.2017 року та картки відмови № UA 500090/2017/000004від 02.03.2017 року.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Пред'явлення адміністративного позову має відбуватися з додержанням положень ст. ст. 105, 106 КАС України.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
При цьому, доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов, до суду не надано, так само, які і не надано копій оскаржуваних рішень.
Згідно ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно положень ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Проте позивач, в порушення ч.3 ст.106 КАС України, не надає до суду доказів сплати судового збору за заявлені позовні вимоги у встановленому законом розмірі.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом сплати судового збору у розмірі встановленому законом, надання всіх доказів в обґрунтування позовних вимог, у примірниках для суду та відповідача.
Керуючись ст. ст. 17, 21, 106, 108 КАС України, суддя, -
Залишити без руху адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Пріма Колумен" до Одеської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товарів № UA 500090/2017/000004/1 від 02.03.2017 року та картки відмови № UA 500090/2017/000004від 02.03.2017 року.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 31 березня 2017 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.В. Бжассо