Постанова від 09.03.2017 по справі 570/479/17

Справа № 570/479/17

Номер провадження 3/570/279/2017

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2017 року

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Кушнір Н.В. розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2> Рівненського району Рівненської області,

за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

06 лютого 2017 рокуо 23 год. 00 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_2> Рівненського району Рівненської області, чим порушив умови адміністративного нагляду, а саме: п.1 постанови Рівненського районного суду Рівненської області від 21 листопада 2016 року. .

Правопорушника належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи. Враховуючи, що є достатні дані про обізнаність правопорушника зі своїми правами, про місце і час розгляду справи в суді, наявні його пояснення та відсутнє клопотання про перенесення судового розгляду, в яке він не прибув з невідомих причин, достатність матеріалів справи для прийняття рішення, відсутність необхідності заслуховувати його особисті пояснення з приводу події, беручи до уваги думку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, встановлені строки розгляду вказаних справ, вважаю за можливе розглянути матеріали за його відсутності, вважаючи, що за наведених обставин його право на захист порушено не буде.

Встановлені судом обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення АА № 538015, поясненнями правопорушника та свідка ОСОБА_2, - його матері, які підтвердили даний факт, постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 21 листопада 2016 року.

Протокол про адміністративне правопорушення складений у присутності правопорушника і їх копію йому вручено, про що свідчить його власноручний запис та підпис у вказаних протоколах. Відповідно до тексту протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз»яснено права, передбачені ст.63 Конституції України і ст.268 КпАП України.

Відповідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. За правилами ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю. Згідно положень ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати,чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам, які пред'являються чинним законом до такого документу, визнано належним доказом та крім того, в матеріалах провадження наявні і інші беззаперечні докази, які підтверджують вину правопорушника. Доказів, які не були відомі особі при складанні відповідного протоколу, правопорушник до суду не надав. Вказані докази є такими, що повністю узгоджуються між собою, не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості.

Отже, правопорушник порушив правила адміністративного нагляду, тому його дії підлягають кваліфікації за ч.1 ст.187 КпАП України.

При обранні виду та визначенні розміру адміністративного стягнення враховую обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, який неодноразово притягувався до адміністративної та кримінальної відрповідальності, тому вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у максимальному розмірі, що у відповідності до ст.23 КУпАП, буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Вирішено питання про стягнення судового збору відповідно до ст.40-1 КУпАП.

На підставі ч.1 ст.187 КпАП України, керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КпАП України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 170 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 в прибуток Рівненського районного суду Рівненської області /№ рахунку 1217206700295, МФО 833017, ЄДРПОУ одержувача 38012756, код доходів 22030001, банк ГУДКСУ в Рівненській області ЄДРПОУ суду 26406260/ судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня отримання.

Суддя: Кушнір Н.В.