Справа 826/106/16
Суддя доповідач Бєлова Л.В.
09 березня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Бєлова Л.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС м.Києва на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 14 лютого 2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Перт» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС м.Києва, третя особа- Публічне акціонерне товариство «Банк Фінанси та Кредит» про визнання протиправною та скасування вимоги №4610-23 від 14 вересня 2015 року , -
Постановою Окружного адміністративного суду від 14 лютого 2017 року у задоволені адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Перт» - відмовлено .
Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС м.Києва на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 14 лютого 2017 року суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України з наступних підстав.
Так, відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Проте, до апеляційної скарги не долучено документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при подані позовної заяви.
Таким чином, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 січня 2017 року становить 1339 грн. 80 коп.
В апеляційній скарзі додано клопотання про звільнення сплати судового збору, в якому відповідач просить відстрочити Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС м.Києва від сплати судового збору, посилаючись на особливості правового регулювання порядку використання коштів бюджетною установою.
Перевіривши доводи, викладені у клопотанні відповідача, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 та 2 ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Проте, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-VІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Відповідно до положень постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05 лютого 2016 року №2 Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" обмежене фінансування бюджетної установи, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору.
Таким чином, відсутність видатків на оплату судового збору у кошторисі відповідача не може бути підставою для відстрочення від сплати судового збору, обов'язок сплати якого встановлено чинним законодавством.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду України у адміністративній справі № 335/13349/13.
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає обставин, які відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України можуть бути підставою для звільнення від сплати судового збору.
У відповідності до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Тому, у зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу відповідача залишити без руху та запропонувати усунути вказаний недолік апеляційної скарги шляхом подання до апеляційного суду оригіналу документу (квитанції) про сплату судового збору у встановленому Законом України «Про судовий збір» порядку у розмірі 1339 грн. 80 коп., виходячи з ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами: Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО): 820019, рахунок отримувача: 312 112 067 81007, код класифікації доходів бюджету: 220 30 101, Призначення платежу «Судовий збір» (Київський апеляційний адміністративний суд), Символ звітності 206.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС м.Києва на постанову Окружного адміністративного суду від 14 лютого 2017 року про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС м.Києва на постанову Окружного адміністративного суду від 14 лютого 2017 року - залишити без руху.
Встановити Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС м.Києва 5 (п'ять) днів з моменту отримання копії даної ухвали для усунення вказаних недоліків.
У випадку невиконання вимог даної ухвали у встановлений строк, апеляційну скаргу буде повернено особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Л. В. Бєлова