Постанова від 22.02.2017 по справі 826/25388/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

22 лютого 2017 року № 826/25388/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., розглянувши адміністративну справу в письмовому провадженні

за позовом ОСОБА_1

до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на

ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" Ларченко Ірини

Миколаївни,

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

про зобов'язати вчинити дії

На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, в особі ОСОБА_1 (надалі - Позивач), звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" Ларченко Ірини Миколаївни (надалі - Відповідач 1), Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (надалі - Відповідач 2), у якому просив: визнати поважними причини пропуску строку заявлення вимог ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р. в розмірі 379261,77 грн.; зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" Ларченко Ірину Миколаївну внести зміни до реєстру акцептованих вимог кредиторів та включити ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) до реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р. в розмірі 379261,77 грн.; зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердити реєстр акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" з включеними до нього вимогами ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р. в розмірі 379261,77 грн.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що Відповідачами в порушення норм чинного законодавства, не включено Позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ "Банк Форум" за рахунок Фонду, оскільки на думку Відповідачів, Позивачем пропущено строк звернення. Позивач зазначає, що ним пропущено строк звернення з поважних причин, оскільки на час коли формувалися реєстри, Позивач перебував в зоні проведення АТО, а отже строк пропуску є поважним та підлягає поновлюванню.

Відповідач 1 проти позовних вимог заперечує в повному обсязі, з підстав того, що Позивач, як кредитор Банку, мав заявити свої вимоги до Банку до 20.07.2014, проте заявив свої вимоги після спливу даного строку, а тому підстав для задоволення позовних вимог не вбачається.

В обґрунтування заперечень Відповідач 2 зазначає, що Позивачем пропущено строк на подачу заяви, як кредитор, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва зазначає наступне.

З матеріалів справи вбачається, що між Позивачем (Клієнт), з однієї сторони та ПАТ «Банк Форум», з іншої сторони укладено Договорів банківського вкладу №2635/1113/637321 від 19.09.2013 р. (надалі - Договір №2635/1113/637321).

У відповідності до п. 1 - п. 6 Договору №2635/1113/637321, Вид депозиту: Вклад (депозит) «Прибутковий» в іноземній валюті без права поповнення. Номер рахунку 26357500261384 в валюті Долар США (USD). Сума депозиту 61130,00 (Шістдесят одна тисяча сто тридцять USD 00) (на день розміщення). Поповнення депозиту: не дозволяється. Строк розміщення депозиту з 19 вересня 2013 р. (день розміщення) до 19 вересня 2015 р. (включно). Процентна ставка за Депозитом: за період з 19 вересня 2013 р. по 18 вересня 2015 р. 10 (Десять) процентів річних, за період з 19 вересня 2014 р. по 19 вересня 2015 р. 4,25 (Сім цілих двадцять п'ять сотих) процентів річних.

Відповідно до квитанції №022 від 19 вересня 2013 року, Позивачем на вказаний вкладний (депозитний) рахунок перераховано кошти в розмірі 61130,00 доларів США (еквівалент у гривнях - 488612,09 грн.).

Постановою Правління Національного банку України від 13 червня 2014 року № 355 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" та Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 16 червня 2014 року № 49 "Про початок ліквідації Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку" відкликано банківську ліцензію ПАТ "Банк Форум і розпочато процедуру ліквідації Банку. Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Банк Форум" строком на 1 рік, тобто з 16 червня 2014 року по 16 червня 2015 року, призначено начальника відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Фонду - Соловйову Наталію Анатоліївну.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 19 січня 2015 року № 10 "Про призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ "Банк Форум" призначено з 19.01.2015 р. уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ "Банк Форум" провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Ларченко Ірину Миколаївну.

Позивач 11.08.2014 р. (вх. 3824 від 11.08.2014 р.) звернувся до Відповідача 1 із заявою про визнання його кредитором Банку та повернення не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу №2635/1113/637321 від 19.09.2013 р.

Листом № 7436/3.3 від 16.09.2014 р. Відповідач 1 відмовив Позивачу у включенні його до реєстру акцептованих вимог кредиторів, оскільки Позивачем пропущено 30 денний термін для подання відповідної заяви.

Позивач 02.10.2014 р. (вх. №4985 від 02.10.2014 р.) повторно звернувся із заявою про визнання його кредитором Банку та повернення не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу №2635/1113/637321 від 19.09.2013 р.

Листом №10933/3.3 від 31.10.2014 р. Відповідач 1 відмовив Позивачу у включенні його до реєстру акцептованих вимог кредиторів, оскільки Позивачем пропущено 30 денний термін для подання відповідної заяви.

Позивач 11.02.2015 р. звернувся до Національного банку України з заявою.

Листом від 03.04.2015 р. №21-036-9735/15 Відповідач повідомив Позивача, що звернення останнього від 11.02.2015 р. Національним баком скеровано за належністю до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (надалі - Лист №21-036-9735/15).

В листі №21-036-9735/15 Відповідач 2, зазначив що Позивачем пропущено строк звернення із заявою про включення до переліку вкладників та, відповідно, відмовлено в задоволенні його вимог.

Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, Суд прийшов до висновку про обґрунтування позовних вимог виходячи з наступного.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також відносини між Фондом, банками, Національним банком України, повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків визначені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" від 23 лютого 2012 року № 4452-VI (далі - Закон №4452-VI).

У відповідності до п. 17 ч. 1 ст. 2 Закону від 23 лютого 2012 року №4452-VI Уповноважена особа Фонду - це працівник Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку.

Статтею 3 Закону №4452-VI закріплено правовий статус Фонду. Так, Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. Фонд є юридичною особою публічного права. Керівними органами Фонду є адміністративна рада та виконавча дирекція.

Згідно з ст. 4 Закону №4452-VI основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. На виконання свого основного завдання Фонд у порядку, передбаченому цим Законом, здійснює, зокрема, такі функції: здійснює заходи щодо організації виплат відшкодувань за вкладами в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; здійснює процедуру виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі, шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків, організовує відчуження активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, продаж неплатоспроможного банку або створення та продаж перехідного банку.

Для цілей Закону №4452-VI працівниками Фонду вважаються особи, які займають посади, передбачені штатним розписом (частина 1 статті 16 Закону №4452-VI).

В силу ч. 1 ст. 36 Закону №4452-VI, з дня призначення Уповноваженої особи Фонду призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Уповноважена особа Фонду від імені Фонду набуває всі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення.

Статтею 37 Закону №4452-VI визначено, що Уповноважена особа Фонду діє від імені Фонду відповідно до цього Закону і нормативно-правових актів Фонду. Уповноважена особа Фонду має право вчиняти будь-які дії та приймати рішення, що належали до повноважень органів управління і органів контролю банку. На виконання своїх повноважень уповноважена особа Фонду діє без довіреності від імені банку, має право підпису будь-яких договорів (правочинів), інших документів від імені банку.

Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону №4452-VI Уповноважена особа Фонду в семиденний строк з дати прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку розміщує оголошення, що містить відомості про ліквідацію банку відповідно до частини третьої цієї статті, в усіх приміщеннях банку, в яких здійснюється обслуговування клієнтів.

Згідно з ч. 1 ст. 46 Закону № 4452-VI, Уповноважена особа Фонду від імені Фонду виконує функції з ліквідації банку відповідно до цього Закону та приступає до виконання своїх обов'язків негайно після прийняття Фондом рішення про призначення уповноваженої особи Фонду.

Протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду кредитори мають право заявити уповноваженій особі Фонду про свої вимоги до банку (частина 5 статті 45 Закону №4452-VI).

Частиною 1 ст. 26 Закону №4452-VI закріплено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

За приписами ст. 27 Закону №4452-VI Уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню. Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства. Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Згідно з частиною третьою статті 28 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Фонд не пізніше ніж за 30 днів до закінчення визначеного цим Законом строку ліквідації банку публікує оголошення в газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своєму офіційному веб-сайті про завершення Фондом виплат гарантованої суми відшкодування.

Статтею 45 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначено, що Фонд не пізніше робочого дня, наступного за днем отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, розміщує інформацію про це на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет. Фонд здійснює опублікування відомостей про ліквідацію банку в газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України" не пізніше ніж через сім днів з дня початку процедури ліквідації банку. Відомості про ліквідацію банку повинні містити: 1) найменування та інші реквізити банку, що ліквідується; 2) дату та номер рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; 3) дату та номер рішення виконавчої дирекції Фонду про початок процедури ліквідації банку; 4) інформацію про місце та строк прийняття вимог кредиторів. Фонд у семиденний строк з дня початку процедури ліквідації банку розміщує оголошення, що містить відомості про ліквідацію банку відповідно до частини третьої цієї статті, в усіх приміщеннях банку, в яких здійснюється обслуговування клієнтів. Протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку кредитори мають право заявити Фонду про свої вимоги до банку. Вимоги фізичних осіб-вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами не заявляються. У разі призначення уповноваженої особи Фонду, якій делеговано Фондом повноваження щодо складення реєстру акцептованих вимог кредиторів, кредитори заявляють про свої вимоги до банку такій уповноваженій особі Фонду.

Частині першою статті 49 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначено, що Фонд припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей відповідно до частини другої статті 45 цього Закону. Будь-які вимоги, що надійшли після закінчення цього строку, вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами.

Законодавством у галузі гарантування вкладів фізичних осіб регламентовано чіткий порядок звернення кредиторів із вимогами про забезпечення відшкодування коштів за вкладами, зокрема, щодо включення їх до реєстру кредиторів на повернення банківських вкладів і відсотків, та правові підстави задоволення Фондом таких вимог.

Позивач зазначає, що в період з 26.06.2014 року по 03.09.2014 року не перебував у місті Києві, оскільки в даний період здійснював громадську діяльність Міжнародного комітету ЗПЛ та виконував на безоплатній основі, як волонтер від Київського обласного громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, з покладенням на Позивача обов'язки доставки продуктів та речей для добровільних батальйонів в зону проведення антитерористичної операції на Сході України (Луганськ, Донецьк, Іловайськ), а отже не міг своєчасно подати заяву на включення в реєстр кредиторів Банку.

Відповідно до Довідки №57 від 08.09.2014 р. виданою Київським обласним громадським формуванням з охорони громадського порядку і державного кордону, зазначено, що ОСОБА_1 в період з 26.06.2014 року по 03.09.2014 року включно, виконував на безоплатній основі, як волонтер від Київського обласного ГФ ОГП ДК, покладені на нього обов'язки доставки продуктів та речей для добровільних батальйонів в зону АТО на Сході України.

Судом досліджено матеріали справи та встановлено, що Позивач дійсно був відсутній в місті Києві в період з 26.06.2014 року по 03.09.2014 року та перебував в зоні АТО, що підтверджується Довідкою Київського обласного громадського формуванням з охорони громадського порядку і державного кордону №57 від 08.09.2014 р..

В даному випадку є наявні причини, які є поважними та підтверджують, що Позивачем пропущений строк для звернення з заявою до Відповідача 1 у зв'язку з тим ОСОБА_1 перебував в зоні АТО здійснював громадську діяльність та не мав можливості своєчасно звернувся з відповідною заявою.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивача в частині щодо визнати поважними причини пропуску строку заявлення вимог ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Аналогічна позиція викладена в Ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 07 червня 2016 року по справі №826/534/16.

Водночас Суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Як наслідок підлягають задоволенню позовні вимоги про зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" Ларченко Ірину Миколаївну внести зміни до реєстру акцептованих вимог кредиторів та включити ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) до реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р.

Аналогічна позиція викладена в рішеннях Верховний Суд України від 16 вересня 2015 року у справі № 21-1465а15, від 02 лютого 2016 року у справі №804/14800/14 та в Ухвалі Вищого адміністративного суду від 31 березня 2016 р. по справі №К/800/2372/16.

В частині позовних вимог щодо зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердити реєстр акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" з включеними до нього вимогами ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р., Суд зазначає наступне.

Згідно з частиною1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. При цьому, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, суд не втручається у дискрецію (вільний розсуд) владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Разом з тим, у своєму рішенні від 16 вересня 2015 року у справі № 21-1465а15 Верховний Суд України вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивача в частині щодо зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердити реєстр акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" з включеними до нього вимогами ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р. підлягають задоволенню.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням викладеного, Суд приходить висновків про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 122, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати поважними причини пропуску строку заявлення вимог ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р.

3. Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" Ларченко Ірину Миколаївну внести зміни до реєстру акцептованих вимог кредиторів та включити ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) до реєстру акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства "Банк Форум".

4. Зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб затвердити реєстр акцептованих вимог кредиторів Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" з включеними до нього вимогами ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на суму не виплачених коштів за вкладом по Договору банківського вкладу № 2635/1113/637321 від 19.09.2013 р.

5. Стягнути з Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Банк Форум" на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати в сумі 487,20 грн. (чотириста вісімдесят сім гривень 20 коп.).

6. Стягнути з Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за рахунок державних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати в сумі 487,20 грн. (чотириста вісімдесят сім гривень 20 коп.).

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.Б. Федорчук