Справа № 815/1334/17
07 березня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову Іллічівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Стройтехснаб” про стягнення заборгованості у розмірі 7216117,21 грн.,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Іллічівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Стройтехснаб”, в якому позивач просить суд стягнути кошти за податковим боргом з товариства з обмеженою відповідальністю «Стройтехснаб» код ЄДРПОУ 31377959 на загальну суму 7216117,21 грн., а саме: податок на прибуток /11021000/ в сумі 666289,24 грн. на рахунок 33116318700015; податок на додану вартість /14010100/ в сумі 2645961,00 грн. на рахунок 31117029700015; земельний податок з юридичних осіб /18010500/ в сумі 12349,04 грн. на рахунок 33215811700015; - орендна плата з юридичних осіб /18010600/ в сумі 3891517,93 грн. на рахунок 3321481270015; на рахунок 3147699700015 одержувач: ОДКСУ у м. Чорноморську, код 37914041, банк: ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011 в загальному порядку з розрахункових рахунків у банках: МФО 328759 Одеська філія АБ «Укргазбанк» м.Одеса, № 260660303; МФО 328845 Ф Одеське обласне управління AT Ощадбанк, м.Одеса № 2600830103915; МФО 328209 Акціонерний банк «Південний»; № 26007010013834 МФО 899998 Казначейство України № 37514000061333.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір”.
Частиною 1 статті 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Позивачем надано до суду докази сплати судового збору у розмірі 111412,77 грн., однак, у суду відсутні відомості про зарахування вказаної суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
В адміністративному позові позивач зазначає, що ТОВ “Стройтехснаб” має заборгованість у розмірі 7216117,21 грн. На підтвердження наявності у відповідача вищевказаного податкового боргу позивачем надано до суду, зокрема, облікові картки: по орендній платі з юридичних осіб за період з 31.12.2012 року по 31.10.2016 року; по земельному податку з юридичних осіб за період з 31.12.2014 року по 31.01.2016 року; по податку на додану вартість за період з 31.12.2012 року по 30.09.2016 року; по податку на прибуток за період з 31.12.2012 року по 31.03.2016 року. При цьому датою складання адміністративного позову Іллічівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Одеській області є 02.02.2017 року, а датою направлення податкової вимоги форми «Ф» №30 - 03.04.2012 року. Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачу на підтвердження обставин, які викладені в адміністративному позові необхідно надати до суду облікові картки ТОВ “Стройтехснаб” по вищевказаним податкам за період з дати прийняття податкової вимоги №30 по дату звернення до суду.
Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені позивачем шляхом надання до суду доказів зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України та облікових карток ТОВ “Стройтехснаб” по орендній платі з юридичних осіб, по земельному податку з юридичних осіб, по податку на додану вартість, по податку на прибуток за період з дати прийняття податкової вимоги №30 від 03.04.2012 року по дату звернення до суду.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 109 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Іллічівської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Стройтехснаб” про стягнення заборгованості у розмірі 7216117,21 грн. - залишити без руху.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко