27.02.2017 Справа № 904/12409/16
За позовом Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
до Олександрівської сільської Ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області
про зобов'язання виконати рішення
Суддя Мартинюк С.В.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, дов. № 9 від 17.02.2017 року, представник;
від відповідача: не з'явився
Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Олександрівської сільської Ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 15.08.2014року № 58/01-14/04-14 у справі № 55/04-03-3/14 шляхом:
- прийняття рішення про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах;
- проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів;
- прийняття рішення про визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів;
- укладення договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в межах с. Олександрівка з суб'єктом господарювання надавачем цих послуг.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем в добровільному порядку рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 15.08.2014року № 58/01-14/04-14 у справі № 55/04-03-3/14, що є порушенням ч. 2 ст. 56 Закону України "Про антимонопольний комітет України".
Відповідач надав відзив на позов, в задоволенні позовних вимог просить відмовити, з посиланням на те, що на виконання рішення адміністративної колегії Позивача від 15.08.2014 р. № 58/01-14/04-14 Відповідач 11.12.2014 р. ухвалив рішення № 14-23-VI "Про розгляд рішення адміністративної Колегії Дніпропетров ського обласного територіального відділення Антимонопольного Комітету України". 09 січня 2015 року в газеті "Дніпровська зоря" було опубліковано оголошення Відповідача про конкурс щодо надання послуг із вивезення твердих побутових відходів. На підставі Висновку постійної комісії Олександрівської сільської ради з питань ЖКГ, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку Відповідачем 23 грудня 2016 року було ухвалено рішення № 3 6-09-VIII "Про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурентних засадах".
В судових засіданнях оголошувались перерви з 24.01.2017 року до 06.02.2017 року, з 06.02.2017 року до 27.02.2017 року.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлялось.
У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 27.02..2017року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд, -
Рішенням адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі-територіальне відділення) від 15.08.2014 № 58/01-14/04-14 по справі № 55/04-03-3/14 (далі - Рішення) визнано:
бездіяльність Олександрівської сільської ради та її виконавчого комітету щодо не визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом третім статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", визначеного частиною першою статті 15 цього Закону, у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до обмеження конкуренції;
бездіяльність Олександрівської сільської ради та її виконавчого комітету щодо не проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом третім статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" визначеного частиною першою статті 15 цього Закону, у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до обмеження конкуренції;
бездіяльність Олександрівської сільської ради та її виконавчого комітету щодо неукладання договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на певній території в межах с.Олександрівка з суб'єктами господарювання надавачами цих послуг порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом сьомим статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», визначеного статтею 17 цього Закону, у вигляді антиконкурених органів місцевого самоврядування шляхом створення умов для вчинення порушень.
дії виконавчого комітету Олександрівської сільської ради щодо погодження введення в дію тарифів рішенням від 16.01.2013 року № 04 "Про погодження тарифів ДП «Дослідне господарство Дніпропетровської дослідної станції НААН» за минулий час порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом сьомим статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", визначеного статтею 17 цього Закону, у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування шляхом створення умов для вчинення таких порушень.
Рішенням Олександрівську сільську раду зобов'язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції в двомісячний термін отримання рішення шляхом, прийняття рішення щодо визначення переліку комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових визначеного переліком, визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів за результатами конкурсу, укладання договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в межах с. Олександрівка з суб'єктом господарювання надавачем цих послуг.
Рішення від 15.08.2014 № 58/01-14/04-14 з супровідним листом від 18.08.2014 №2448/27/04-14 було направлено Олександрівській сільській раді та відповідно повідомлення про вручення поштового відправлення № 4900400804635 було отримано сільською радою 22.08.2014року.
Причиною виникнення спору є невиконання відповідачем в добровільному порядку рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 15.08.2014року № 58/01-14/04-14 у справі № 55/04-03-3/14.
Згідно статті 1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.
Відповідно до статті 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет" розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до частини другої статті 56 Закону, рішення органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
До повноважень голови територіального відділення згідно пункту 16 частини 1 статті 17 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" віднесено звернення до суду з позовами, заявами і скаргами у зв'язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції.
Статтею 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" встановлено, що з метою захисту інтересів держави, споживачів та суб'єктів господарювання Антимонопольний комітет України, територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції органами влади, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду, в тому числі про зобов'язання виконати рішення органів Антимонопольного комітету України.
Як вбачається з матеріалів справи, 11.12.2014 р. відповідач на виконання рішення адміністративної колегії Позивача від 15.08.2014 р. № 58/01-14/04-14 ухвалив рішення № 14-23-VI "Про розгляд рішення адміністративної Колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного Комітету України".
09 січня 2015 року в газеті "Дніпровська зоря" було опубліковано оголошення Відповідача про конкурс щодо надання послуг із вивезення твердих побутових відходів.
З пояснень відповідача вбачається, що жодних пропозицій щодо участі конкурсі від суб'єктів підприємницької діяльності не надійшло, проте відповідачем не надано протоколу конкурсної комісії про прийняте рішення щодо оголошення повторного конкурсу чи визнання неможливості проведення конкурсу. За таких обставин, суд вважає, що рішення позивача в частині зобов'язання відповідача провести конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів не є виконаним.
На підставі Висновку постійної комісії Олександрівської сільської ради з питань ЖКГ, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку Відповідачем 23 грудня 2016 року було ухвалено рішення № 36-09-VIII "Про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурентних засадах".
Враховуючи викладене, відповідачем виконано рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 15.08.2014року № 58/01-14/04-14 у справі № 55/04-03-3/14 в частині прийняття рішення про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах.
На час розгляду справи доказів виконання рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 15.08.2014року № 58/01-14/04-14 у справі № 55/04-03-3/14 в частині проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів; прийняття рішення про визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів; укладення договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в межах с. Олександрівка з суб'єктом господарювання надавачем цих послуг, відповідачем не надано.
Згідно зі ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі. В необхідних випадках на вимогу судді пояснення представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, мають бути викладені письмово.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
За приписами ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів; прийняття рішення про визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів; укладення договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в межах с. Олександрівка з суб'єктом господарювання надавачем цих послуг є підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню. В решті позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України, при задоволені позову судові витрати у справі покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 1, 4-5, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
Позовні вимоги задовольнити частково.
Зобов'язати Олександрівську сільську Раду (52041, Дніпровський район, с. Олександрівка, вул. Колгоспна, 1, код ЄДРПОУ 04338782) виконати рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 15.08.2014 року №58/01-14/04-14 у справі № 55/04-03-3/14 шляхом:
- проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів;
- прийняття рішення про визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів за результатами конкурсу;
- укладення договору на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів в межах с. Олександрівка з суб'єктом господарювання надавачем цих послуг.
В решті позовних вимог -відмовити.
Стягнути з Олександрівської сільської Ради (52041, Дніпровський район, с. Олександрівка, вул. Колгоспна, 1, код ЄДРПОУ 04338782) на користь Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (49004, м. Дніпро, пр. О. Поля, 2, код 20306037) на р/р 35215064001441, банк отримувач: ДКСУ м. Київ, МФО 820172, код 20306037 витрати зі сплати судового збору в розмірі 1378,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 06.03.2017
Суддя ОСОБА_2