16 лютого 2017 р. К/800/2209/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпіцька Л.Т.
розглянувши матеріали касаційної скарги Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районої державної адміністрації Волинської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 грудня 2016 р. у справі №154/2961/16 (876/10471/16) за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районої державної адміністрації Волинської області про виплату недоплаченої грошової допомоги, -
Позивач звернувся до суду з позовом про виплату недоплаченої грошової допомоги.
Постановою Володимир - Волинського міського суду Волинської області від 25 листопада 2016 р. позов задоволено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 грудня 2016 р. клопотання Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги - залишено без задоволення. Апеляційну Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районної державної адміністрації Волинської області на постанову Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 25 листопада 2016 р. залишено без руху.
У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 грудня 2016 р., мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Згідно з частиною третьою статті 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Приймаючи оскаржувану ухвалу, суд апеляційної інстанції виходив з того, що відповідно до ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Однак, апелянтом документ про сплату судового збору у належному розмірі або докази про наявність підстав для звільнення від його сплати до апеляційної скарги не додано.
Щодо клопотання апелянта про звільнення його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, то апеляційний суд зазначив, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 №484-VIII до Закону №3674-VI були внесені зміни, якими в ст.5 вилучено положення щодо звільнення від сплати судового збору апелянта та зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору. Тобто, законодавцем було визначено механізм фінансування органів державної влади коштами для реалізації ними покладених на них функцій.
Також суд апеляційної інстанції наголосив на тому, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень (що має місце у даному випадку), то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Між тим, жодних доказів відсутності у апелянта коштів для сплати судового збору за подання апеляційної скарги суду не надано.
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, ця касаційна скарга є необгрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись ст.ст. 211, 213, п.5 ч.5 ст. 214 КАС України, -
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління соціального захисту населення Володимир-Волинської районої державної адміністрації Волинської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 грудня 2016 р.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя Л.Т. Черпіцька