16 лютого 2017 р. К/800/3773/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпіцька Л.Т.
розглянувши матеріали касаційної скарги Стрийського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2017 р. у справі № 456/1896/16-а (876/10074/16) за позовом ОСОБА_1 до Стрийського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії, -
Постановою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 24 листопада 2016 р. позов задоволено. Визнано протиправними дії Стрийського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за віком. Зобов'язано Стрийське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.12.2015 року відповідно до ст.ст. 37, 37-1 Закону України «Про державну службу», ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», чинних на час виходу на пенсію, виходячи з розрахунку 90 відсотків від розміру заробітної плати, зазначеної у довідці виконавчого комітету Стрийської міської ради № 3.20/1002 від 02.06.2016 року, та здійснити відповідні виплати за цей період з урахуванням розміру пенсії після її перерахунку та раніше проведених виплат.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2017 р. відмовлено у задоволенні клопотання Стрийського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 24 листопада 2016 р.
У касаційній скарзі заявник ставить питання про скасування ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2017 р., мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права.
Згідно з частиною третьою статті 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
У відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Приймаючи оскаржувану ухвалу, суд апеляційної інстанції виходив з того, що на виконання ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2016 р. про залишення без руху апеляційної скарги у зв'язку з несплатою судового збору, Управлінням подано клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів.
Зі змісту ч.1 ст.88 КАС України та ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір» випливає, що особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідні документи, які свідчили б про незадовільний майновий стан.
На підтвердження незадовільного майнового стану та неможливості сплати судового збору апелянтом надано інформаційний лист про наявність у органів державної влади видатків, необхідних для сплати судового збору ДСА України № 10-5761/16 від 11.08.2016 року та лист Міністерства фінансів України № 31-08020-10-18/21195 від 22.07.2016 року.
Однак, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що вказані документи не є належними доказами незадовільного майнового стану сторони, оскільки відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Така правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України в ухвалі від 28 вересня 2015 року (справа № 21-5496а15).
Відповідно до пункту 5 частини 5 статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, ця касаційна скарга є необгрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.
Керуючись ст.ст. 211, 213, п.5 ч.5 ст. 214 КАС України, -
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Стрийського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 січня 2017 р.
Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Суддя Л.Т. Черпіцька