Ухвала від 16.02.2017 по справі 712/8595/16-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

16 лютого 2017 року м. Київ К/800/4094/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Л.Я. Гончар, розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України в м.Черкасах Черкаської області на постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 05 жовтня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Черкасах Черкаської області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

13 лютого 2017 року Управління Пенсійного фонду України в м.Черкасах Черкаської області звернулась до суду із касаційною скаргою на постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 05 жовтня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2017 року.

Відповідно до частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Судом касаційної інстанції встановлено, що ухвала суду апеляційної інстанції постановлена в письмовому провадженні 17.01.2017 року; касаційну скаргу на зазначене судове рішення подано 13 лютого 2017 року.

До касаційної скарги заявником додано копію оскаржуваної ухвали суду апеляційної інстанції на якій проставлено вхідний штамп датований 06.02.2017 року. Проте, проставлення вхідного штампу скаржника на копії рішення суду апеляційної інстанції є односторонньою дією відповідача та не є об'єктивним доказом у справі.

Відповідно до частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.

Враховуючи викладене, зважаючи на недоведеність з боку заявника належними та допустимими доказами поважності причини пропуску строку касаційного оскарження, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення касаційної скарги без руху з наданням скаржнику строку для усунення недоліків протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали.

Керуючись статтями 212, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Черкасах Черкаської області на постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 05 жовтня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2017 року - залишити без руху.

Надати скаржнику строк для усунення недоліків протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.Я. Гончар