Постанова від 22.02.2017 по справі 816/1937/16

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2017 року м. ПолтаваСправа №816/1937/16

Полтавський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Бойка С.С.,

суддів: Канигіної Т.С., Удовіченка С.О.,

розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Пенсійний фонд України про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1) звернувся до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України (надалі - МВС України, відповідач-1), Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (надалі - Ліквідаційна комісія УМВС в Полтавській області, відповідач-2), треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - ГУ ПФУ в Полтавській області), Пенсійний фонд України (надалі - ПФУ), у якому просив:

визнати, що ОСОБА_1 у відповідності до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" має право на здійснення перерахунку пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських;

визнати протиправною бездіяльність МВС України, що виразилася у не наданні до ПФУ та ГУ ПФУ в Полтавській області нової інформації у вигляді довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера МВС ОСОБА_1 для подальшого перерахунку пенсії, встановленої законодавством для поліцейських;

визнати протиправною бездіяльність Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області, що виразилася у не наданні до ГУ ПФУ в Полтавській області нової інформації у вигляді довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера МВС ОСОБА_1 для подальшого перерахунку пенсії, встановленої законодавством для поліцейських;

зобов'язати МВС України вчинити дії у відповідності до вимог пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо проведення перерахунку пенсій пенсіонерам МВС, в частині, що стосується ОСОБА_1, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу МВС України від 06.04.2016 №260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання";

зобов'язати МВС України направити до ПФУ нову інформацію у вигляді довідки про розмір грошового забезпечення у відповідності та за зразком, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо проведення перерахунку пенсій пенсіонерам МВС, в частині, що стосується ОСОБА_1, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу МВС України від 06.04.2016 №260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання";

зобов'язати МВС України направити до ГУ ПФУ в Полтавській області нову інформацію у вигляді довідки про розмір грошового забезпечення у відповідності та за зразком, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо проведення перерахунку пенсії пенсіонеру МВС ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу МВС України від 06.04.2016 №260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання";

зобов'язати Голову ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області вчинити дії у відповідності та за зразком, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо проведення перерахунку пенсії пенсіонеру МВС ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу МВС України від 06.04.2016 №260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання";

зобов'язати Голову ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області направити до ГУ ПФУ в Полтавській області нову інформацію у вигляді довідки про розмір грошового забезпечення у відповідності та за зразком, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо проведення перерахунку пенсії пенсіонеру МВС ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу МВС України від 06.04.2016 №260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання".

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на протиправну бездіяльність відповідачів щодо неповідомлення органів ПФУ про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_1 на підставі положень статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Представники відповідачів надали до суду письмові заперечення проти позову, у яких стверджували про відсутність підстав для надіслання до органів ПФУ інформації та видачі позивачу довідки про зміну грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії. Зауважили, що не можна розглядати постанову Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 як акт, яким змінено розміри і види грошового забезпечення поліцейських, оскільки цим нормативно-правовим актом розмір і види грошового забезпечення поліцейських встановлено вперше, а до цього такої категорії працюючих не існувало.

Представник ГУ ПФУ в Полтавській області надав до суду письмові пояснення щодо позовних вимог, у яких зазначив, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" не відбулось зміни грошового забезпечення поліцейських та вона не є підставою для видачі позивачу довідки для перерахунку пенсії, оскільки набула чинності до внесення змін до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а тому просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

Позивач та представник відповідача-2 надали до суду клопотання про розгляд справи без їх участі.

МВС України та треті особи явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечили, про розгляд справи повідомлені належним чином.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

А згідно з частиною шостою цієї ж статті, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Зважаючи на достатність наданих сторонами доказів та відсутність перешкод для розгляду справи по суті, колегія суддів розглянула справу у порядку письмового провадження.

За приписами частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

16.02.2017 судом одержані письмові пояснення ПФУ, за змістом яких третя особа стверджувала про відсутність правових підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, колегія суддів встановила такі обставини та відповідні до них правовідносини.

ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, одержує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" /т. 1, а.с. 152/.

Упродовж липня - жовтня 2016 року позивач неодноразово звертався до МВС України, голови ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області та ГУ ПФУ в Полтавській області з інформаційними запитами про надання інформації про зміну складових грошового забезпечення поліцейських /т. 1, а.с. 156, 160, 162/, у відповідь на які отримав повідомлення про відсутність підстав для надіслання до органів ПФУ інформації та видачі довідки про зміну грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії /т. 1, а.с. 157-158, 161, 163/.

Не погодившись з позицією органів МВС та ПФУ, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2016 дану справу направлено до Полтавського окружного адміністративного суду для розгляду по суті.

За правовою позицією колегії суддів суду апеляційної інстанції предметом даного спору є визнання протиправною бездіяльності МВС України та Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області щодо не надання до ПФУ та ГУ ПФУ в Полтавській області довідки про зміни грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії, а не сам перерахунок пенсії, а тому, в силу положень пункту 1 частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, вказаний спір підсудний окружному адміністративному суду.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, колегія суддів виходить з таких мотивів.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції Закону України від 23.12.2015 №900-VIII, що набув чинності 29.12.2015), перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно з частиною четвертою цієї ж статті (у редакції, що діяла до 01.01.2017) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

За змістом частини другої статті 51 означеного Закону, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Законом України від 23.12.2015 №900-VIII внесені зміни до пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію", відповідно до яких за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Враховуючи, що саме постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, колегія суддів дійшла висновку, що таке збільшення свідчить про зміни у грошовому забезпеченні.

При цьому, колегія суддів відхиляє як необґрунтовані доводи представників відповідачів та третіх осіб про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 грошове забезпечення поліцейських встановлено вперше, а тому положення даної постанови не є підставою для проведення перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ, оскільки дію нормативно-правових актів щодо визначення грошового забезпечення поліцейських поширено на колишніх працівників органів внутрішніх справ в силу положень абзацу другого пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію".

Так само, колегія суддів вважає помилковими доводи представників відповідачів та третіх осіб про те, що Закон України від 23.12.2015 №900-VIII набув чинності після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, а тому не має зворотної дії в часі, відповідно, правові підстави для проведення перерахунку пенсії позивача відсутні.

Так, загальновідомо, що зворотна дія нормативно-правового акта у часі - це дія нового нормативно-правового акта на факти та відносини, що мали місце до набуття ним чинності.

У Рішенні Конституційного Суду України від 09.02.1999 №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

На день набрання чинності Законом №900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

За приписами пункту 2 Порядку №45, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

А відповідно до пункту 3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Крім того, як визначено пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, чинним законодавством встановлено такий порядок дій для здійснення перерахунку пенсій:

- Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення (пункт 2 Порядку №45);

- Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України (абзац другий пункту 2 Порядку №45);

- Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки (абзац третій пункту 2, абзац перший пункту 3 Порядку №45).

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Колегія суддів враховує, що бездіяльністю є певна форма поведінки особи, що полягає у невиконанні нею дій, які вона повинна була і могла вчинити відповідно до покладених на неї обов'язків згідно із законодавством України.

Системний аналіз наведених вище правових норм при застосуванні до правовідносин, що є предметом судового дослідження, вказує на те, що Міністерство внутрішніх справ України допустило протиправну бездіяльність, яка виразилась у неповідомленні Пенсійного фонду України про зміни у грошовому забезпеченні.

При цьому, оскільки встановлений на законодавчому рівні механізм перерахунку пенсій не потребує окремого звернення пенсіонера до уповноважених органів, колегія суддів дійшла висновку про те, що права позивача порушені саме означеною вище бездіяльністю МВС України.

За приписами частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За змістом пунктів 1, 2 частини другої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними дій чи бездіяльності та зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

У своєму рішенні від 16.09.2015 у справі №21-1465а15 Верховний Суд України вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Таким чином, встановивши протиправну бездіяльність відповідача-1 щодо неповідомлення Пенсійного фонду України про зміни у грошовому забезпеченні поліцейських, колегія суддів дійшла висновку, що належним способом захисту порушеного права буде зобов'язання МВС України надіслати інформацію про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України.

Протиправна бездіяльність Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області у спірних відносинах відсутня, оскільки останній не наділений повноваженнями щодо повідомлення органів ПФУ про зміни у грошовому забезпеченні поліцейських та, як наслідок, колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Інші позовні вимоги не можуть бути задоволені у зв'язку з їх передчасністю.

З'ясування обставин щодо наявності у структурі ГУНП в Полтавській області рівнозначної посади, на якій проходив службу в органах внутрішніх справ позивач, не входить до предмета доказування у даній справі, оскільки спір на даному етапі не стосується визначення конкретного розміру пенсії, а вимоги позивача про видачу довідки про грошове забезпечення є передчасними.

Приймаючи до уваги встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими врегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позову ОСОБА_1 частково.

Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю колегія суддів зауважує, що за змістом частини першої статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, встановлення судового контролю є правом, а не обов'язком суду.

Позивач від сплати судового збору звільнений, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 2, 7-11, 41, 69-71, 86, 122, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо неподання інформації до Пенсійного фонду України про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1).

Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України повідомити Пенсійний фонд України про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) щодо здійснення перерахунку пенсії з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя С.С. Бойко

суддя Т.С. Канигіна

суддя С.О. Удовіченко