Справа № 815/7342/16
16 лютого 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи: Головне управління Національної поліції України в Одеській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
До ОСОБА_2 окружного адміністративного суду 22 грудня 2016 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи Головне управління Національної поліції України в Одеській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не надіслання інформації про зміну у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України, для здійснення перерахунку йому пенсії;
- зобов'язати відповідача надіслати інформацію про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України, для здійснення перерахунку йому пенсії.
Ухвалою ОСОБА_2 окружного адміністративного суду від 26 грудня 2016 року позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи Головне управління Національної поліції України в Одеській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії повернуто позивачу.
01 лютого 2017 року за результатами розгляду апеляційної скарги позивача ОСОБА_2 апеляційний адміністративний суд постановив ухвалу, якою задовольнив апеляційну скаргу ОСОБА_1, скасувавши ухвалу ОСОБА_2 окружного адміністративного суду від 26 грудня 2016 року, та направив матеріали справи №815/7342/16 до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Дана справа повернулась до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду 14 лютого 2017 року.
Згідно зі ст. 129 Конституції України суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з приписами ч. 1 ст. 5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Приписами частини 4 статті 107 КАС України встановлено, що питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху.
Ухвала суду від 26 грудня 2016 року про повернення позовної заяви ОСОБА_1, яка скасована ОСОБА_2 апеляційним адміністративним судом, постановлена ОСОБА_2 окружним адміністративним судом, як судом першої інстанції при вирішенні питання про відкриття провадження у справі.
Оскільки ухвалою ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду від 01 лютого 2017 року матеріали справи №815/7342/16 направлені до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду для продовження розгляду - суд продовжує розгляд даної справи зі стадії вирішення питання щодо відкриття провадження.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Ухвалою ОСОБА_2 окружного адміністративного суду від 26 грудня 2016 року відповідно до ч. 4 ст. 108 КАС України, копія ухвали про повернення позовної заяви невідкладно була надіслана особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Після повернення справи №815/7342/16 до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду від позивача не надходило оригіналу адміністративного позову разом із доданими документами, в тому числі, з його копіями для учасників процесу.
Також, суд зазначає, що статтею 53 КАС України передбачено, що треті особи поділяються на два види: треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору та треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача.
Разом з цим, слід зазначити, що у позовній заяві ОСОБА_1 треті особи: Головне управління Національної поліції України в Одеській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зазначені без визначення з якими вимогами.
На підставі вищевказаного, у відповідності до ст. 53 КАС України позивачу необхідно зазначити на боці кого (позивача чи відповідача) та з якими вимогами на предмет спору (з самостійними вимогами чи без самостійних вимог) виступають треті особи.
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити вказаний адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду оригіналу адміністративного позову, а також належним чином оформлений адміністративний позов разом із усіма доданими документами, в тому числі, його копіями для учасників процесу.
Керуючись ст. ст. 105, 106-108, 160, 165 КАС України, суддя,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи: Головне управління Національної поліції України в Одеській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків позовної заяви до 02 березня 2017 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя Катаєва Е.В.