Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3
з питання призначення судової експертизи та зупинення провадження по справі
16 лютого 2017 р. справа №820/11971/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Спірідонова М.О.,
за участі секретаря судового засідання - Хмелівської Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду питання призначення судової земельно-технічної експертизи і зупинення провадження в адміністративній справі за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Новоіванівський цукровий завод"
доВідділу Держгеокадастру у Коломацькому районі Харківської області,
треті особи проКоломацька селищна рада Коломацького району Харківської області, Головне управління Дерджегокадастру в Харківській області скасування рішень, -
встановив:
Позивач, ТДВ "Новоіванівський цукровий завод", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу Держгеокадастру у Коломацькому районі Харківської області, в якому просить суд:
1) визнати протиправним дії відповідача щодо невнесення змін до державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;
2) зобов'язати Відділ Держгеокадастру у Коломацькому районі Харківської області внести зміни до передбачених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.12.2015 № 337 форм звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем), виправивши помилково внесені дані про цільове призначення земельної ділянки (категорія земель та склад угідь) з «земель сільськогосподарського призначення - рілля» на «землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення», відносно земельної ділянки, орієнтовною площею 15,5 га для експлуатації і обслуговування існуючих карт полів фільтрації (відстійники) за межами населених пунктів на території Коломацькоі селищної ради Коломацького району Харківської області.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що не вчиняв податкових правопорушень, котрі викладені в акті №1635/22-106/14090900 від 03.08.2012р., судження контролюючого органу з даного приводу є помилковими, розрахунок самостійно визначених податкових зобов'язань зроблений територіальним органом доходів і зборів без дотримання встановленого законом алгоритму, суперечить даним бухгалтерського та податкового обліку платника податків.
У судовому засіданні 16.02.2017 року представником позивача було подано до суду клопотання про призначення судової земельно-технічної експертизи.
Суд, вивчивши доводи клопотання, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Правові, організаційні і фінансові основи судово-експертної діяльності з метою забезпечення правосуддя України незалежною, кваліфікованою і об'єктивною експертизою, орієнтованою на максимальне використання досягнень науки і техніки визначені Законом України "Про судову експертизу", згідно з ст.1 якого судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, попереднього слідства чи суду.
Суд відмічає, що предметом розгляду по даній справі є законність внесення змін до передбачених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.12.2015 № 337 форм звітності з кількісного обліку земель.
За правилом ч. 1 ст. 81 КАС України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Обставини наявності необхідності внесення змін до форм звітності з кількісного обліку земель стосовно земельної ділянки, яка не є сформованою, і відомості щодо якої не внесені до державного земельного кадастру, можуть бути встановлені експертом за наслідками застосування спеціальних знань.
За таких обставин, суд не вбачає перешкод для прийняття рішення про призначення судової земельно-технічної експертизи.
На час проведення експертизи суд з огляду на приписи п. 3 ч. 2 ст. 156 КАС України вважає за необхідне зупинити провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 81, 156, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
1. Клопотання ТДВ "Новоіванівський цукровий завод" про призначення судової земельно-технічної експертизи - задовольнити.
2. Призначити по справі Харківського окружного адміністративного суду №820/820/11971/15 судову земельно-технічну експертизу.
Проведення експертизи доручити Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. засл. проф. ОСОБА_1.
Для проведення експертизи матеріали справи Харківського окружного адміністративного суду №820/11971/15 направити до Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. проф. ОСОБА_1.
Зобов'язати експерта (експертів) в разі недостатності наявних в матеріалах справи документів для проведення експертизи невідкладно письмово повідомити суд із зазначенням суті документів (фактичних даних), котрих не вистачає.
3. Обов'язок по оплаті вартості призначеної експертизи покласти на ТДВ "Новоіванівський цукровий завод" (ідентифікаційний код - 00373178).
4. Обов'язок по наданню фактичних даних (в тому числі будь-яких документів, а також відомостей у вигляді, відмінному від документального, тощо), необхідних для проведення призначеної експертизи, покласти на ТДВ "Новоіванівський цукровий завод".
5. Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України.
6. На вирішення експертизи поставити наступні питання:
6.1. Чи знаходяться споруди - поля фільтрації, що належать ТДВ «Новоіванівськии цукровий завод» на земельній ділянці, що знаходиться за межами населеного пункту, яка зазначена в схемі розташування ділянки, які були прикладені до вих. № 541 від 11.12.2014р. ?
6.2. Чи затверджено цільове призначення земельної ділянки відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
6.3. Яке цільове призначення та категорію земель мала земельна ділянка, на якій знаходяться споруди - поля фільтрації до листопада 1998 року? Чи було затверджено цільове призначення та категорія земель відносно вказаної земельної ділянки, якщо так то яким органом та яким рішенням?
6.4. Яке цільове призначення та категорію земель має земельна ділянка, на якій знаходяться споруди - поля фільтрації станом на 29.04.2016р. та на сьогодні? Чи було затверджено цільове призначення та категорія земель відносно вказаної земельної ділянки, якщо так, то яким органом та яким рішенням?
6.5. Чи відносяться ґрунти, що знаходяться під спорудами - полями фільтрації до особливо-цінних земель?
6.6. Який фактичний розмір земельної ділянки, що використовується для експлуатації споруд - полів фільтрації за межами населеного пункту?
6.7. Чи забезпечує в повному обсязі право користування необхідною площею земельної ділянки для обслуговування об'єктів нерухомого майна споруд - картами полів фільтрації, які належать ТДВ «Новоіванівський цукровий завод» на праві власності згідно з вимогами ст.120 ЗК України в зв'язку з укладенням Договору оренди землі від №б/н від 6 квітня 2012 року?
7. Зупинити провадження в адміністративній справі - до одержання результатів призначеної експертизи.
8. Копію даної ухвали направити сторонам по справі - до відома, експертній установі - для організації виконання.
9. Дана ухвала може бути оскаржена в частині рішення про зупинення провадження в адміністративній справі за правилами ст.186 КАС України і в цій частині набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Спірідонов М.О.