Постанова від 07.02.2017 по справі 914/2059/16

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" лютого 2017 р. Справа № 914/2059/16

Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Галушко Н.А.

суддів Данко Л.С..

Орищин Г.В.

розглянув апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м.Львів б/н від 10.11.2016р.

на рішення Господарського суду Львівської області від 25.10.2016р.

у справі № 914/2059/16

за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м.Львів

до відповідача Зашківської сільської ради, м.Зашків Жовківського району Львівської області

за участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління державної казначейської служби у Жовківському районі Львівської області, м. Жовква Львівської області

про стягнення 79 863,92 грн.

за участю представників:

від позивача: не з'явився;

від відповідача: Чекайло О.В. - сільський голова; Чобіт О.М. - представник;

від третьої особи: не з'явився;

Представникам відповідача роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. 20, 22 ГПК України.

Клопотань про здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в порядку ст. 81-1 ГПК України, учасниками судового процесу не заявлено.

Скаржник та третя особа явку уповноважених представників в судові засідання не забезпечили, хоча належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.

Управлінням державної казначейської служби у Жовківському районі Львівської області подано клопотання №03-14/82 від 30.01.2017 про розгляд справи за відсутності представника управління.

Враховуючи те, що має місце доказ належного повідомлення сторін про час та місце проведення судового засідання по розгляду апеляційної скарги, клопотання про відкладення розгляду справи від скаржника не надходило, колегія суддів вважає можливим здійснити перевірку рішення суду першої інстанції у даній справі в апеляційному порядку за наявними матеріалами та без участі представників скаржника та третьої особи.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 25.10.2016 у справі № 914/2059/16 (суддя Сухович Ю.О.) у задоволенні позову Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м.Львів до Зашківської сільської ради, м.Зашків Жовківського району Львівської області, за участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління державної казначейської служби у Жовківському районі Львівської області, м. Жовква Львівської області про стягнення 79 863,92 грн. відмовлено повністю.

ФОП ОСОБА_2 подано апеляційну скаргу б/н від 10.11.2016, в якій просить рішення суду скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задоволити повністю, посилаючись на те, що судом неповно з»ясовано обставини, що мають значення для справи, неправильно застосовано норми матеріального права. Зокрема, скаржник посилається на те, що відповідач не звертався до позивача з вимогою про відмову від договорів про розробку проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області в порядку ст.651 ЦК України. Вартість робіт по складанню проекту землеутрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області визнана відповідачем, що підтверджується подачею заяв в Головне управління Дежгеокадастру у Львівській області, в яких визначається вартість зазначених робіт.

Також, скаржник зазначає, що ним виконано роботи із розробки проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області, акти виконаних робіт відповідач відмовився підписувати, з приводу виконаної роботи відповідач зауважень не висловлював.

На думку скаржника, факт виконаних робіт також підтверджується актами про польове обстеження і погодження меж сільських населених пунктів, актами приймання-передачі межових знаків на зберігання, висновками державної експертизи землевпорядної документації №656,657,658 від 17.05.16.

Також, скаржник зазначає, що відмова суду у призначенні судової експертизи порушує право позивача на змагальність.

Зашківською сільською радою подано відзив на апеляційну скаргу, в якому заперечує проти вимог апеляційної скарги.

Розглянувши матеріали справи, апеляційної скарги, заслухавши пояснення представників відповідача в судових засіданнях, суд апеляційної інстанції встановив наступне:

Як вбачається із матеріалів справи, 28.08.2015 Зашківська сільська рада Жовківського району Львівської області звернулась до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 із заявами №299-2/02-21, №299/02-21, №299-1/02-21/02-21 про розробку проекту землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та ЗашківЖовківського району Львівської області (а.с.23-25).

Судом першої інстанції встановлено, що як стверджує позивач, у 2015 році між сторонами були укладені договори про розробку проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області.

Примірники договорів з додатками (протокол погодження договірної ціни та кошторису) позивачу не були передані після підписання, як стороні договору. Письмова вимога позивача від 06.05.2016 про представлення примірників договорів з додатками не була задоволена відповідачем.

05.05.2016 Зашківська сільська рада звернулась до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області із заявами про проведення державної експертизи проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області. До вказаних заяв сільська рада долучила договори з додатками про розробку проектів землеустрою щодо змін меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області (а.с.38-40).

Як зазначає позивач, факт укладення договорів підтверджується завданнями на складання проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області, затвердженими відповідачем (а.с.47-52).

Позивач зазначає, що він виконав роботи із розробки проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області. Однак, відповідач відмовився підписати акти виконаних робіт, при цьому не висловлюючи зауважень щодо виконаної роботи.

Як зазначає позивач, факт виконання ним робіт підтверджується: актами про польове обстеження і погодження меж сільських населених пунктів, актами прийомки-передачі межових знаків на зберігання, висновками державної експертизи землевпорядної документації №№656,656,658 від 17.05.2016 (а.с.56-61).

До матеріалів справи ФОП ОСОБА_2 долучив копії договорів від 01.03.2016 №№10,11,12 (а.с.26-27, 30-31,34-35).

Згідно договору №10 від 01.03.2016 укладеного між Зашківською сільською радою Жовківського району Львівської області в особі сільського голови Чекайло О.В., що діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (замовник) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (виконавець) виконавець зобов"язувався виконати роботи, зазначені в п.1.2 даного договору, замовник - прийняти та оплатити вказані роботи.

Згідно п.1.2. договору найменування робіт: виконання комплексу робіт по складанню проекту землеустрою щодо змін меж с.Зарудці Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області.

Відповідно до п.2.1. договору виконавець повинен виконати передбачені цим договором роботи, якість яких відповідає Державним стандартам.

Згідно п.3.1. договору, ціна цього договору становить 27 815,22 грн. складеного відповідно до протоколу договірної ціни (додаток №1).

Відповідно до п.4.1.- п.4.3 договору розрахунки проводяться шляхом оплати замовником після пред"явлення виконавцем акту виконаних робіт. Оплата замовником виконаних робіт здійснюється на розрахунковий рахунок виконавця, протягом 7-ми днів з моменту підписання сторонами акту здачі-приймання виконаних робіт. У випадку затримки оплати виконавець має право призупинити роботи або автоматично продовжити термін виконання.

Згідно п.5.1 договору строк виконання робіт: початок з моменту підписання договору, закінчення 31.12.2016, а в частині розрахунків, до їх повного завершення.

Відповідно до п.5.3. договору приймання виконаних робіт проводиться представником замовника і підтверджується актом здачі-приймання робіт.

Згідно п.5.4 - п.5.5 договору, до початку робіт замовник подає необхідні для виконання робіт матеріали. Після завершення робіт замовнику передаються наступні матеріали: проект землеустрою щодо зміни меж на оптичному носії - 1 диск, проект землеустрою щодо зміни меж в паперовому вигляді - 3 примірники.

Згідно наявного у матеріалах справи договору №11 від 01.03.2016р. укладеного між Зашківською сільською радою Жовківського району Львівської області в особі сільського голови Чекайло О.В., що діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (замовник) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (виконавець) виконавець зобов"язувався виконати роботи, зазначені в п.1.2 даного договору, замовник - прийняти та оплатити вказані роботи.

Згідно п.1.2. договору найменування робіт: виконання комплексу робіт по складанню Проекту землеустрою щодо змін меж с.Завадів Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області.

Відповідно до п.3.1. договору, ціна цього договору становить 23 175,13 грн. складеного відповідно до протоколу договірної ціни (додаток №1).

Інші умови договору аналогічні договору №10 від 01.03.2016.

Згідно наявного у матеріалах справи договору №12 від 01.03.2016 укладеного між Зашківською сільською радою Жовківського району Львівської області в особі сільського голови Чекайло О.В., що діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (замовник) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (виконавець) виконавець зобов"язувався виконати роботи, зазначені в п.1.2 даного договору, замовник - прийняти та оплатити вказані роботи.

Згідно п.1.2. договору найменування робіт: виконання комплексу робіт по складанню проекту землеустрою щодо змін меж с.Зарудці Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області.

Відповідно до п.3.1. договору, ціна цього договору становить 27 815,22 грн. складеного відповідно до протоколу договірної ціни (додаток №1).

Інші умови договору аналогічні умовам договорів №10 та №11 від 01.03.2016

Посилаючись на положення ст.ст.193 ГК України, ст.ст.509, 525, 526, 626, 837, 853, 882 ЦК України позивач первісно просив стягнути з відповідача 80 990,52 грн. заборгованості.

Надалі, відповідно до письмового пояснення щодо різниці у вартості виконаних робіт та ціни позову поданого 05.09.2016 (вх.№35477/16 від 05.09.2016), позивач просить вважати суму позову та вимогу про стягнення боргу за договором 79 863,92 грн.

Згідно із ч.1 ст.11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Відповідно до п.1.ч.2 ст.11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно із ст.629 ЦК України договір є обов"язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст.626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов"язків.

Договір є двостороннім, якщо правами та обов"язками наділені обидві сторони договору. До договорів, що укладаються більш як двома сторонами (багатосторонні договори), застосовуються загальні положення про договір, якщо це не суперечить багатосторонньому характеру цих договорів.

Відповідно до ч.1 ст.628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов"язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Зміст договору як підстави виникнення цивільно-правового зобов"язання визначається тими правами та обов"язками, які взяли на себе учасники договору відповідно до умов договору, і які у ньому закріплені.

Як вбачається із матеріалів справи а саме договорів від 01.03.2016 №10,11,12 позивач повинен був виконати комплекс робіт по складанню проектів землеустрою щодо зміни меж с.Завадів, с.Зарудці та с.Зашків Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області. Відтак, за своєю правовою природою вказані договори є договорами підряду.

Згідно із ч.1, ч.2 ст.837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

У відповідності із ст.193 ГК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Аналогічно відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до кошторисів, що є додатками до договорів від 01.03.2016 №10,11,12, позивач повинен був виконати наступні роботи: скласти технічне завдання; зібрати, систематизувати, аналізувати вихідні дані; скласти опис та погодження меж землекористування; скласти, викреслити кадастрові плани земельних ділянок; вирахувати площі контурів земельних угідь та скласти експлікації; скласти схеми проектного земельно-господарського устрою населеного пункту; скласти проект по зміні меж населеного пункту; перенести проект землеустрою в натуру.

Позивач у позовній заяві зазначає, що у 2015 році між сторонами були укладені договори на розробку проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області. Примірники договорів з додатками (протокол погодження договірної ціни та кошторис) позивачу не були передані після підписання, як стороні договору.

Однак, при цьому позивач долучає до матеріалів справи копії договорів від 01.03.2016р. №10,11,12.

Як зазначає позивач у позовній заяві, факт виконання робіт підтверджується: завданнями на складання проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області, затвердженими відповідачем; актами про польове обстеження і погодження меж сільських населених пунктів; актами прийомки-передачі межових знаків на зберігання; висновками державної експертизи землевпорядної документації №№656,656,658 від 17.05.2016

Також, позивач посилається на те, що вартість робіт за складання проекту землеустрою щодо зміни меж сіл була визнана відповідачем, що підтверджується подачею заяв у Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, в яких вказана така вартість.

Однак, як вбачається із наданих позивачем завдань на надання послуг (виконання робіт) на складання проекту землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зашків та Зарудці Жовківського району Львівської області, їх затверджено відповідачем 12.08.2015/

Надані представником позивача для огляду судом в судовому засіданні проекти землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зашків та Зарудці Жовківського району Львівської області, також складені у 2015році (в матеріалах справи знаходяться копії їх титульних сторінок), там же міститься посилання на договори 2015 року.

Акти про польове обстеження і погодження меж сільських населених пунктів на які посилається позивач, як на доказ укладення між сторонами договорів також датовані 2015 роком.

Акти прийомки-передачі межових знаків на зберігання на які посилається позивач, як на доказ укладення між сторонами договорів від 01.03.2016р. містять дату 08.02.2016р., тобто до дати укладених між сторонами договорів №№10,11,12 від 01.03.2016/

Відповідно до п.5.3 договорів №№10,11,12 від 01.03.2016 приймання виконаних робіт проводиться представником замовника і підтверджується актом здачі-приймання робіт.

Позивач зазначає, що він виконав роботи із розробки проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області. Однак, відповідач відмовився підписати акти виконаних робіт, при цьому не висловлюючи зауважень щодо виконаної роботи.

В матеріалах справи містяться копії актів виконаних робіт по складанню проекту землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зашків та Зарудці, підписані тільки зі сторони позивача, датою їх складання вказано 10.02.2016.

Стверджуючи, що відповідач відмовився підписати вищевказані акти, позивач не надав суду доказів надсилання таких актів відповідачу або вручення їх останньому нарочно. Відтак, твердження про те, що відповідач відмовився підписувати акти виконаних робіт, за відсутності доказів їх надсилання чи вручення нарочним, є безпідставним.

Отже, посилання представника позивача на те, що факт виконання позивачем робіт згідно договорів №№10,11,12 від 01.03.2016р. підтверджується: завданнями на складання проектів землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Жовківського району Львівської області, затвердженими відповідачем; актами про польове обстеження і погодження меж сільських населених пунктів; актами прийомки-передачі межових знаків на зберігання є безпідставним, оскільки такі документи складені до 01.03.2016р., отже не на виконання договорів №№10,11,12 від 01.03.2016р. долучених позивачем.

Посилання позивача на належне виконання робіт, що також на його думку, підтверджується негативними висновками державної експертизи землевпорядної документації №№656,656,658 складеними 17.05.2016р., є також безпідставним.

Проект землеустрою щодо встановлення або зміни меж населеного пункту розробляється на підставі договору між замовником та його розробником відповідно до завдання на розробку проекту. Замовниками проекту землеустрою щодо встановлення або зміни меж населеного пункту є відповідні сільські, селищні, міські ради та державні органи земельних ресурсів за клопотанням органів місцевого самоврядування. Взаємовідносини замовників і розробників проекту землеустрою щодо встановлення меж населеного пункту регулюються законодавством України і договором.

Так, 29.07.2016 між Зашківською сільською радою в особі голови сільської ради Чекайло Оксани Володимирівни, яка діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Юридично-землевпорядна фірма" в особі директора ОСОБА_7, що діє на підставі статуту (виконавець) було укладено договір №144 по виготовленню проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів с.Зашків, с.Завадів і с.Зарудці Зашківської мсільської ради Жовківського району Львівської області (а.с.153).

За умовами вказаного договору виконавець бере на себе зобов"язання своїми силами і засобами, за рахунок замовника виконати роботи по розробленню проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів с.Зашків, с.Завадів і с.Зарудці Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області. Загальна вартість послуг за цим договором становить 51 530,32 грн. (п.2.1. договору).

Зашківська сільська рада рішеннями від 11.08.2016р. за №№74,75,76 погодила розроблені Товариством з обмеженою відповідальністю "Юридично-землевпорядна фірма" проекти землеустрою щодо зміни меж сіл Зашків, Зарудці та Завадів (а.с.137-139).

28.07.2016 Жовківською районною державною адміністрацією прийнято розпорядження №452, яким погоджено розроблений ТОВ "Юридично-землевпорядна фірма" проект землеустрою щодо зміни меж села Завадів Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області; розпорядження № 450, яким погоджено розроблений ТОВ "Юридично-землевпорядна фірма" проект землеустрою щодо зміни меж села Зашків Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області; №451 яким погоджено розроблений ТОВ "Юридично-землевпорядна фірма" проект землеустрою щодо зміни меж села Зарудці Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області і доручено сільському голові Зашківської сільської ради забезпечити проведення державної землевпорядної експертизи проектів землеустрою щодо змін меж сіл Зарудці, Завадів та Зашків, після чого подати проекти на розгляд і затвердження Жовківській районній раді (а.с.169-171).

18.08.2016 Головним управлінням Держгеокадастру у Львівській області надано позитивні висновки №1434,1435,1436 державної експертизи землевпорядної документації на розроблені ТзОВ "Юридично-землевпорядна фірма" проекти землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зашків та Зарідці Жовківського району Львівської області (а.с.172-177).

Розглянувши проекти землеустрою щодо змін меж сіл Зарудці, Завадів та Зашків, Жовківського району Львівської області, враховуючи позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації, рішеннями Жовківської районної ради від 18.08.2016 за №№25,26,27 затверджено проекти землеустрою щодо зміни меж сіл Завадів, Зарудці та Зашків Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області (а.с.169-171).

На виконання договору від 29.07.2016р. №144 між Зашківською сільською радою та ТОВ "Юридично-землевпорядна фірма" 19.09.2016 підписано акт №50 здачі-прийняття робіт (надання послуг), який засвідчує факт виконання договору №144 від 29.07.2016 (а.с.158).

Вказані роботи були оплачені відповідачем, що підтверджується платіжним дорученням №1 від 20.2016р. на суму 51 530,32 грн., оплата проведена Управлінням Державної казначейської служби України у Жовківському районі Львівської області 22.09.2016.

У своїй діяльності Управління Державної казначейської служби України у Жовківському районі Львівської області при виконанні покладених завдань керується Конституцією України, Бюджетним кодексом України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України. Державної казначейської служби України, Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, іншими актами законодавства України.

Управління Державної казначейської служби України у Жовківському районі Львівської області відповідно до Положення про Управління Державної казначейської служби України у Жовківському районі Львівської області, затвердженого наказом ДКСУ 21.11.2011 № 114 (далі - Положення) є територіальним органом Державної казначейської служби України, підпорядкованим Державній казначейській службі України та Головному управлінню Державної казначейської служби України у Львівській області.

Пунктом 4 Положення визначено, що Управління Державної казначейської служби України у Жовківському районі Львівської області здійснює через систему електронних платежів Національного банку України розрахунково-касове обслуговування розпорядників, одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів, операцій з коштами бюджетів

Розрахунково-касове обслуговування проводиться відповідно до умов договорів, які укладаються між Управлінням Державної казначейської служби України у Жовківському районі Львівської області та відповідними розпорядниками, одержувачами бюджетних коштів або іншими клієнтами органів Державної казначейської служби.

На виконання статей 43, 46, 48, 51, 112, 116 - 118 Бюджетного кодексу України та з метою забезпечення здійснення контролю органами України при взятті бюджетних зобов'язань розпорядниками і одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів, які перебувають на казначейському обслуговуванні, удосконалення механізмів використання бюджетних коштів та управління бюджетними коштами, розроблено Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України (далі - Порядок), затверджений наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 №309 із змінами.

Згідно з абзацом 1 п.2.2. глави 2 Порядку, розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов'язання (бюджетне фінансове зобов'язання - зобов'язання розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) сплатити кошти за будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду відповідно до законодавства) подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за формою згідно з додатком 1 (далі - Реєстр) на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання.

Також п.п.2.4.,2.6 Порядку визначено, що розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати прийняття ними до виконання бюджетного фінансового зобов'язання, якщо інше не передбачено бюджетним зобов'язанням, подають до відповідного органу Казначейства Реєстр фінансових зобов'язань за формою згідно з додатком 2 на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та бюджетного фінансового зобов'язання.

Після перевірки підтвердних документів по одному примірнику Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов'язань і заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки повертаються розпоряднику бюджетних коштів, а інші примірники цих документів залишаються на зберіганні в органі Казначейства.

Документи, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та/або бюджетного фінансового зобов'язання, повертаються розпоряднику з відміткою "зареєстровано та взято на облік".

Органи Казначейства не реєструють зобов'язання (будь-яке розміщення замовлення, укладення договору чи виконання інших аналогічних операцій, здійснене розпорядником або одержувачем бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань або з порушенням норм, установлених Бюджетним кодексом України, законом України про Державний бюджет України та рішенням про місцевий бюджет) у разі (п.2.9 Порядку):

відсутності у розпорядника бюджетних коштів бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом;

відсутності документів, які підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання: відсутності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми (крім випадків, у яких законодавством не передбачено його затвердження);

невідповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетному асигнуванню, паспорту бюджетної програми;

неподання або подання неповного пакета підтвердних документів щодо проведення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства у сфері державних закупівель;

недотримання розпорядниками бюджетних коштів бюджетних повноважень та обмежень, які вводяться законодавчими та іншими нормативно-правовими актами; недотримання вимог щодо оформлення поданих документів.

Як вбачається з матеріалів справи, впродовж 2016 року Зашківською сільською радою Жовківського району Львівської області не подавалося до реєстрації в Управління Державної казначейської служби України у Жовківському районі Львівської області жодних документів, де б стороною договору був ФОП ОСОБА_2.

Згідно із ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (абз.2 ст. 34 ГПК України).

Доводи наведені скаржником в апеляційній скарзі не спростовують висновків суду першої інстанції.

Скаржником належними та допустимими доказами не доведено факту укладення з відповідачем у 2015 році договорів на розробку проектів землеустрою зміни меж сіл Зашків, Завадів та Зарудці Жовківського району Львівської області, а також не доведено факту належного виконання робіт на підставі долучених до матеріалів справи договорів 2016 року.

Враховуючи вищенаведене судом першої інстанції також правомірно відмовлено позивачу у задоволенні клопотання про призначення судової експертизи з питань землеустрою подана з метою визначення відповідності розробленої документації із землеустрою щодо зміни межі сіл Зашків, Зарудці та Завадів Зашківської сільської ради Жовківського району Львівської області завданню на виконання робіт, кошторису та іншим нормативним документам.

Частиною 3 ст.22 ГПК України встановлено обов"язок сторін добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

За таких обставин, апеляційний господарський суд прийшов до висновку про те, що рішення прийняте із дотриманням норм законодавства та у відповідності до обставин справи, а тому підстав для його зміни чи скасування колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.ст. 99, 101, 103, 105 ГПК України, -

Львівський апеляційний господарський суд П О С Т А Н О В И В:

1. Рішення господарського суду Львівської області від 25.10.2016 р. у справі №914/2059/16 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

2. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

3. Справу направити у господарський суд Закарпатської області.

Головуючий суддя Галушко Н.А

Суддя Данко Л.С.

Суддя Орищин Г.В.