Ухвала від 01.10.2009 по справі 2а-1889/09/1203

Справа № 2а-1889/09/1203 Суддя доповідач: Горбенко К.П. Суддя у 1-ій інст.: Орлов І.В.

донецький апеляційний адміністративний суд

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2009 р. місто Донецьк

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого судді: Горбенко К.П.

суддів апеляційного суду: Юрченко В.П., Лях О.П.

при секретарі судового засідання: Запорожцева Г.В.

за участю:

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - не з»явився,

розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська

на постанову Артемівського районного суду м.Луганська

від 18 травня 2009 року

за позовом ОСОБА_1

До Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська

Про визнання неправомірними дій відповідача, зобов'язання провести перерахунок та виплату не донарахованої державної пенсії;

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Артемівського районного суду м.Луганська від 18 травня 2009 року позовні вимоги позивача були задоволені повністю. Визнані протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні нарахування та виплати державної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, спричинену здоров»ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком з 01.12.2008 року.

З даною постановою не погодився відповідач та подав апеляційну скаргу в якій просив постанову суду першої інстанції скасувати, та просив винести нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Колегія суддів заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріалами справи в межах апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга відповідача не підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції має бути залишена без змін.

Перевіривши матеріали справи за доводами апеляційної скарги, колегія встановила, що при вирішенні даного спору, суд першої інстанції виходив з того, що позивачу як особі, яка постраждала від ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС була встановлена ІІ група інвалідності, пов'язана з ліквідацією наслідків аварії.

Відповідно до норм ст.ст. 54, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_1, як інвалід ІІ групи пов'язаної з наслідками ліквідації аварії на ЧАЕС, має право на основну - державну пенсію у розмірі 8 - мінімальних пенсій за віком, а також на додаткову пенсію у розмірі 75% - мінімальної пенсії за віком.

Проте, при зверненні позивача за перерахунком пенсії до Управління Пенсійного фонду йому було відмовлено в такому перерахунку, з тих підстав, що усі пенсійні виплати Пенсійний фонд здійснює відповідно до норм чинного законодавства, посилаючись на Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до законодавчих актів України» №107-VI від 28.12.2007 року, зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-XII від 28.02.1991 року, Постанову Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», в зв'язку з чим ОСОБА_1 і звернувся до суду.

Судова колегія, аналізуючи норми права відносно пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вважає, що при вирішенні даного спору, суд першої інстанції, прийшов до правильного та обґрунтованого висновку, про необхідність, при розгляді даної справи, керуватися саме нормами ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з якими розмір основної - державної пенсій для інвалідів ІІ групи постраждалих від Чорнобильської катастрофи, не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком, а додаткова пенсія має складати 75 % мінімальної пенсії за віком.

Колегія вважає дані висновки суду першої інстанції обґрунтованими, оскільки обґрунтування відповідачем своєї позиції посиланням на Постанову Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», Постанову Кабінету Міністрів України від 16.08.2008 року №654 «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення» спростовується приписами пункту 1 та 6 статті 92 Конституції України, статті 71 спеціального Закону, відповідно до якого дія його положень не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону, а також абзацом 2 преамбули, частиною 3 статті 4, пунктом 2 частини 1 статті 8 та пунктами 13, 16 Прикінцевих положень загального Закону, якими передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення. До приведення законодавства України у відповідність із Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону і відповідно до вимог ст.ст. 46, 48 Конституції України - громадяни України мають право на достатній життєвий рівень та соціальний захист, що включає в себе і право громадянина на пенсійне забезпечення в старості. Більш того, пенсії та інші соціальні виплати та допомоги мають забезпечувати рівень життя громадянина не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Законом України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» (далі ЗУ №2017 від 05.10.2000 р.), визначаються правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України - основних соціальних гарантій.

Відповідно до норм ст.ст. 5,6 ЗУ № 2017 - основним державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, на підставі якого встановлюються та визначаються державні гарантії та стандарти в усіх сферах життєдіяльності населення, в тому числі й щодо дотримання соціальних гарантій та стандартів підтримки інвалідів, осіб похилого віку. Статтею 17 ЗУ № 2017 основні державні соціальні гарантії встановлюються законами України, з метою забезпечення конституційних прав громадян на достатній життєвий рівень - до таких гарантій віднесено і мінімальний розмір пенсії за віком та мінімальний розмір заробітної плати, - які не можуть бути меншими від прожиткового мінімуму встановленого законом.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно дійшов висновку, що пенсія позивача має бути перерахована саме відповідно до норм ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з мінімальної пенсії за віком, розмір якої не може бути нижчим за прожитковий мінімум для непрацездатних осіб.

З огляду на наведене, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга відповідача задоволенню не підлягає, а постанова суду першої інстанції має бути залишена без змін.

Керуючись ст.ст. 195, п.1 ч.1 ст. 198, 200, 206, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія; -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 18 травня 2009 року, якою були визнані протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні нарахування та виплати державної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, спричинену здоров»ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком з 01.12.2008 року - залишити без змін.

Ухвала набуває чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом місяця з дня виготовлення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали виготовлено 06 жовтня 2009 року.

Колегія суддів: Горбенко К.П.

Юрченко В.П.

Лях О.П.

Справа № 2а-1889/09/1203 Суддя доповідач: Горбенко К.П. Суддя у 1-ій інст.: Орлов І.В.

донецький апеляційний адміністративний суд

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2009 р. місто Донецьк

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого судді: Горбенко К.П.

суддів апеляційного суду: Юрченко В.П., Лях О.П.

при секретарі судового засідання: Запорожцева Г.В.

за участю:

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - не з»явився,

розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська

на постанову Артемівського районного суду м.Луганська

від 18 травня 2009 року

за позовом ОСОБА_1

До Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська

Про визнання неправомірними дій відповідача, зобов'язання провести перерахунок та виплату не донарахованої державної пенсії;

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 18 травня 2009 року, якою були визнані протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні нарахування та виплати державної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, спричинену здоров»ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком з 01.12.2008 року - залишити без змін.

Ухвала набуває чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом місяця з дня виготовлення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали буде виготовлено 06 жовтня 2009 року.

Колегія суддів: Горбенко К.П.

Юрченко В.П.

Лях О.П.