Рішення від 07.02.2017 по справі 906/1252/16

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "07" лютого 2017 р. Справа № 906/1252/16

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Тимошенка О.М.

за участю представників сторін:

від позивача: Побережець О.П. (довіреність №08/20270 від 28.12.16.)

від відповідача: ОСОБА_2

розглянув у судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго"

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення 32926,96 грн.

Позивач подав до суду позов про стягнення з відповідача 32926,96 грн за недовраховану електричну енергію.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Зазначив, що під час проведення позивачем перевірки за адресою АДРЕСА_1 було виявлено порушення відповідачем правил користування електричною енергією, а саме самовільне підключення електропроводки до електромережі у вигляді змонтованої розетки зі схованою електропроводкою. За результатами перевірки позивачем складено акт порушення, який був підписаний відповідачем.

Відповідач в засіданні суду зазначив, що заявлена сума до стягнення є дуже великою. Повідомив, що про факт наявності за адресою АДРЕСА_1 самовільного підключення електропроводки до електромережі у вигляді розетки відповідачу відомо не було. На засіданні комісії з розгляду актів про порушення правил користування електричною енергією відповідач була присутня та отримала копію примірника протоколу №103 від 29.04.16.

У судовому засіданні 18.01.17 оголошувалась перерва до 07.02.17, відповідно до ст.77 ГПК України.

Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

Правовідносини між сторонами виникли на підставі договору про постачання електричної енергії №634, який укладений 30.10.15 між Публічним акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (постачальник/позивач) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (споживач/відповідач) (а.с.8).

Взаємовідносини сторін спору, які виникли в процесі споживання позивачем електричної енергії на роздрібному ринку електричної енергії відповідача регулюються Законом України "Про електроенергетику" та Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики від 31.07.1996 № 28 "Про затвердження Правил користування електричною енергією" (далі - ПКЕЕ).

Відповідно до ст. 26 Закону України „Про електроенергетику" визначено, що споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.

Положення про договірний характер зобов'язальних відносин з електроспоживання закріплено і в пункті 1.3 ПКЕЕ, яким передбачено, що постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Відповідно до пункту 5.1 вказаних ПКЕЕ, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.

З матеріалів справи вбачається, що 13.04.2016 працівниками позивача за участю відповідача - ОСОБА_2, за адресою: АДРЕСА_1 було здійснено перевірку, за результатами якої складено Акт про порушення № 016739 від 13.04.2016 (а. с. 15).

Як вбачається із вказаного Акту, перевіркою було встановлено, що споживач при користуванні електричною енергією за вказаною адресою порушив ПКЕЕ, а саме, п. 10.2.27 шляхом самовільного підключення електропроводки до електромережі, що не є власністю енергопостачальної компанії у вигляді змонтованої розетки зі схованою електропроводкою. Зазначено, що за виявлені по даному Акту порушення, споживачу необхідно з'явитися в Коростишівський РЕМ 21.04.2016 на комісію. Комісія постачальника електроенергії з розгляду складеного акта про порушення буде проводити засідання 21.04.2016 за адресою: м.Коростишів, вул.Різдвяна,82б о 10:45, каб. 23. На засідання комісії запрошується споживач, представник або уповноважена ним особа. У разі неявки його на засідання комісії цей акт розглядається без участі споживача або уповноваженої особи (п. 9 Акту).

Акт підписано представники постачальника електричної енергії та відповідачем. Зауваження до складеного Акту відсутні. Другий примірник Акту вручено відповідачу.

Листом №942 від 21.04.16 позивач повідомив ФОП ОСОБА_2 про перенесення засідання комісії по розгляду Акту про порушення №016739 до 13год.00хв. 29.04.16, який отримала ФОП ОСОБА_2 21.04.16 під розписку у вказаному листі (а.с.29).

Згідно з п. 6.41 ПКЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача.

Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.

Приписами пунктів 6.42, 6.43 ПКЕЕ передбачено, що на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.

Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

29.04.2016 відбулося засідання комісії з розгляду актів порушення Правил користування електричною енергією, про що складено Протокол № 103 (а. с.17).

У Протоколі зазначено, що був присутній відповідач, який взяв участь в засіданні комісії та отримав копію Протоколу , про що свідчать відмітки в Протоколі (а. с. 17).

За результатами засідання комісії було прийнято рішення: 1) Акт від 13.04.2016 № 016739 про порушення ПКЕЕ визнати правомірним. 2) Нарахування по Акту виконати у відповідності з пунктом 2.9 Методики, з дня останньої технічної перевірки (03.11.14) до дати виявлення порушення 13.04.16 по потужності розрахованої виходячи з сили струму визначеної з найменшої поперечної площі перерізу проводів, що використані у схемі самовільного підключення. 3) Обсяг та вартість не облікованої електричної енергії складає 18848 кВт. год на суму 32926,96 грн (з ПДВ). 6) Нарахована сума повинна бути сплачена до 29.06.2016.

Згідно зі здійсненим розрахунком по Акту № 016739 від 13.04.2016 (а. с. 15), ФОП ОСОБА_2 було нараховано 32926,96 грн за період з 03.11.2014 (з дня останньої технічної перевірки (а.с.21)) по 13.04.2016 включно (дата складення Акту про порушення ПКЕЕ № 016739).

На вище вказану суму, 29.04.2016 відповідачу був виставлений рахунок за електроенергію № 14236 на суму 32926,96грн., а також надано розрахунок вказаної суми , що були отримані ФОП ОСОБА_2 29.04.2016 (а. с. 18,19).

Споживач має право оскаржити рішення комісії в суді. У разі звернення до суду впродовж 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу останній має право не оплачувати виставлені рахунки до вирішення спірних питань у судовому порядку.

Кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.

Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта, визначення розміру коштів, належних до оплати, здійснення платежів вирішуються у судовому порядку.

Відповідачем Акт про порушення та розрахунок розміру коштів, належних до сплати в судовому порядку не оскаржувались.

Судом встановлено та усними поясненнями сторін підтверджено, що станом на дату проведення судового засідання, борг відповідачем у сумі 32926,96 грн не сплачено, хоча за рішення комісії від 29.04.2016, оформлене Протоколом № 103, строк оплати встановлено до 29.06.16.

Відповідно до ст. ст. 43, 33, 34 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З огляду на вказане, дослідивши обставини справи та докази по факту нарахування ФОП ОСОБА_2 32926,96 грн боргу, суд вважає, що позов позивача підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати покладаються на відповідача у відповідності до ст.49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) на користь публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (10008, Житомирська обл., м. Житомир, вул. Пушкінська, буд. 32/8, код ЄДРПОУ 22048622) - 32926,96 грн. за недовраховану електричну енергію, 1378,00 грн. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 10.02.17

Суддя Тимошенко О. М.

Віддрукувати: 1- в справу

Попередній документ
64654251
Наступний документ
64654253
Інформація про рішення:
№ рішення: 64654252
№ справи: 906/1252/16
Дата рішення: 07.02.2017
Дата публікації: 14.02.2017
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Житомирської області
Категорія справи: