ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"10" лютого 2017 р. Справа № 809/276/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О., розглянувши матеріали адміністративного
позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАСОЩІ"
до Івано-Франківської митниці ДФС
про визнання незаконними та скасування рішення №206050001/2016/000602/2 від 01.11.2016, картки відмови №206050001/2016/00683 від 01.11.2016-
09.02.2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАСОЩІ" звернулося до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської митниці ДФС про визнання незаконними та скасування рішення №206050001/2016/000602/2 від 01.11.2016, картки відмови №206050001/2016/00683 від 01.11.2016.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.
Відповідно до абз.1 ч.1 ст.3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно із ч.1 ст.2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - це громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
В ч.2 ст.4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1600,00 грн.
Як вбачається із позовних вимог позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості товарів №206050001/2016/000602/2 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску транспортних засобів комерційного призначення №206050001/2016/00683 від 01.11.2016 року.
Відтак, даний позов містить дві вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, розмір судового збору, який підлягає до сплати позивачем за подання даного позову становить 3200 грн. (1600 грн. + 1600 грн.).
Як вбачається із матеріалів справи до позовної заяви ТОВ "Ласощі" подано платіжне доручення №6780 від 27.01.2017 року про сплату судового збору в розмірі 1600,00 грн.
Згідно із ч.2 ст.9 Закону України “Про судовий збір” суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Однак, відповідного зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України не відбулося, оскільки оригінал квитанції про сплату судового збору за аналогічним номером, датою та розміром було додано до позову ТОВ "Ласощі" до Івано-Франківської митниці ДФС, який надійшов до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 01.02.2017 року (адміністративна справа №809/210/17), що підтверджується довідкою відділу документального забезпечення-канцелярія суду від 09.02.2017 року.
За таких обставин, суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.106 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ч.1 ст.108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі 3200 грн.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАСОЩІ" до Івано-Франківської митниці ДФС про визнання незаконними та скасування рішення №206050001/2016/000602/2 від 01.11.2016, картки відмови №206050001/2016/00683 від 01.11.2016 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 23 лютого 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Лучко О.О.