07.02.2017 Справа №607/1604/17
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , секретаря ОСОБА_2 , за участю особи, відносно якої вирішується подання ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тернополя подання начальника Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернополя, українця, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
начальник Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_4 звернувся в Тернопільський міськрайонний суд із поданням про встановлення адміністративного нагляду громадянину ОСОБА_3 посилаючись на те, що 29 березня 2012 року він був звільнений умовно-достроково з Долинського ВЦ №118 Івано-Франківської області та поставлений на облік в ОВС м. Тернополя. Після звільнення ОСОБА_3 зарекомендував себе з негативної сторони, на шлях виправлення не став, вів антигромадський спосіб життя та порушував адміністративне законодавство. 21 квітня 2016 року адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 закінчився. ОСОБА_3 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, так за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП на ОСОБА_3 . Тернопільським міськрайонним судом було накладено адміністративне стягнення у виді усного зауваження. 14 грудня 2016 року ОСОБА_3 перебуваючи в громадському місці розпивав алкогольний напій, за вказане правопорушення на ОСОБА_3 складено протокол за ч.1 ст.178 КупАП та начальником Тернопільського ВП за вказане правопорушення накладено стягнення у виді попередження. За правопорушення, вчинене 17.01.2017 року та передбачене ч.1 ст.175-1 КУпАП на ОСОБА_3 накладено адміністративне стягнення у виді попередження.
Інспектор Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області в судовому засіданні подання підтримав та просив задовольнити з підстав викладених у ньому.
ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечив щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду та просив не застосовувати стосовно нього обмеження.
Вивчивши матеріали подання, суд вважає, що подання до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами поліції.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п.«в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п.в ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної Поліції щодо осіб, зазначених в пункті «в» статті 3 цього Закону.
Як зазначено в п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
З характеристики на громадянина ОСОБА_3 , виданою ст. ДОП ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 від 03.02.2017 року вбачається, що раніше судимий ОСОБА_3 не бажає ставати на шлях виправлення, по місцю проживання характеризується з негативної сторони, продовжує порушувати громадський порядок та права інших громадян і адміністративне законодавство та потребує надалі більш суворішого контролю зі сторони працівників поліції.
Між тим, докази додані до матеріалів справи не підтверджують обставин, викладених в поданні щодо ведення ОСОБА_3 антигромадського способу життя, матеріали справи за поданням начальника Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 не містять жодних обґрунтованих доказів, які б вказували що останній вчинив суспільно небезпечні діяння, продовжує грубо порушувати громадський порядок, що не дає підстав стверджувати про наявність ознак систематичності у вчиненні ним правопорушень, при цьому вчиненні ОСОБА_3 правопорушення не є злісними та грубими, не мають насильницького характеру та істотної суспільної небезпеки, не порушують громадський порядок, а також права інших громадян.
За таких обставин, суд вважає, що відсутні законні підстави для задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду, а тому в задоволенні подання начальника Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.1, 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ч.4 ст.166 КВК України, суд,-
в задоволенні поданння начальника Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд протягом 7 діб з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1
ОСОБА_6