Справа № 219/823/17
3/219/286/2017
08 лютого 2017 року Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Дубовик Р.Є., розглянувши матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,-
за ч. 1 ст. 204-3 КпАП України,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 25 січня 2017 року о 15 годині 00 хвилин на автомобілі НОМЕР_1, перебуваючи на КПВВ «Майорськ» намагався перевезти на тимчасово неконтрольовану територію України продукти харчування, а саме: ковбасні вироби вагою 100 кг та вершкове масло вагою 66 кг. орієнтовною вартістю 15 000 грн., чим порушив Розділу XIII «Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажу (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей» № 415 ог від 12.06.2015 року (із змінами та доповненнями), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
Протокол оформлений з порушенням вимог ст. 256 КупАП, а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення не містить посилання на нормативно-правовий акт, який порушив ОСОБА_1, оскільки частина 1 статті 204-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Так, п.2 Прикінцевих положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII Кабінет Міністрів України був зобов'язаний протягом 14 днів після опублікування цього Закону затвердити порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
За своїм змістом норма статті 204-3 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до іншого нормативного акту, яким мають бути закріплені певні правила поведінки осіб, а саме: до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України за поданням СБУ.
Таким чином, обставини правопорушення, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, не узгоджуються з диспозицією ч. 1 ст. 204-3 КУпАП (відповідальність за порушення Тимчасового порядку контрольного переміщення осіб, транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей, що затверджені наказом СБУ від 12.06.2015 року за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП не передбачена).
Відсутність посилання у протоколі про адміністративне правопорушення на нормативний
акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення перешкоджає розгляду даного протоколу.
Керуючись ст. 256, 283 КУпАП, -
Протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України для оформлення згідно норм КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р. Є.Дубовик