Справа № 815/685/17
08 лютого 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали позовної заяви Державного підприємства «Одеська залізниця» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі МГУ ДФС про визнання незаконними дій, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державного підприємства «Одеська залізниця» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі МГУ ДФС про визнання незаконними дій СДПІ з ОВП у м. Одесі МГУ ДФС щодо використання висновків, викладених в актах перевірок контрагентів ДП «Одеська залізниця», в акті від 26.09.2016 року №167/28-08-14-01/01071315 документальної планової виїзної перевірки ДП «Одеська залізниця» за період з 01.01.2013 року по 31.12.2015 року.
Відповідно до п. 3, 5, 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно до ч. 1 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте дана позовна заява зазначеним вимогам не відповідає.
В даному адміністративному позові позивач просить визнати незаконними дії СДПІ з ОВП у м. Одесі МГУ ДФС щодо використання висновків, викладених в актах перевірок контрагентів ДП «Одеська залізниця», в акті від 26.09.2016 року №167/28-08-14-01/01071315 документальної планової виїзної перевірки ДП «Одеська залізниця» за період з 01.01.2013 року по 31.12.2015 року. Отже, позовна вимога про визнання незаконними дій має немайновий характер.
Згідно зі ст.4 Закону України "Про судовий збір" юридичні особи сплачують за подання до адміністративного суду позову: - майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менш 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; - не майнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст.6 Закону визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб розмірі становить - 1 600 гривень.
Таким чином ставка судового збору за подання даного адміністративного позову становить 1600, 00 грн.
Проте позивачем до позову не доданий документ про сплату судового збору, при цьому не зазначено причин неможливості сплати судового збору у встановленому Законом розмірі та не надано документу, якій свідчить про наявність пільг у позивача щодо сплати судового збору.
Крім того відповідно ч. 2, 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Так позивач в адміністративному позові просить визнати протиправними дії відповідача, що полягають у використання висновків, викладених в актах перевірок контрагентів ДП «Одеська залізниця», в акті від 26.09.2016 року №167/28-08-14-01/01071315 документальної планової виїзної перевірки ДП «Одеська залізниця» за період з 01.01.2013 року по 31.12.2015 року. При цьому позивач вказує, що 26.09.2016 року ним було отримано акт перевірки від 26.09.2016 року №167/28-08-14-01/01071315, з висновками якого ДП «Одеська залізниця» не погоджується, оскільки висновки даного акту ґрунтуються на висновках актів перевірок контрагентів позивача про неможливість проведення перевірок. Проте, належним чином завірених копій акту від 26.09.2016 року №167/28-08-14-01/01071315 до адміністративного позову позивач не надав.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно кількості відповідачів та третіх осіб.
Також позов підписаний та поданий представником ДП «Одеська залізниця» - ОСОБА_1, проте в ньому не зазначено її поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Разом з тим, до позовної заяви додана довіреність на ім'я ОСОБА_1 підписана головою комісії з реорганізації ДП «Одеська залізниця» - ОСОБА_2, але до позову не надані документи щодо підтвердження повноважень цієї особи.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом надання копії акту перевірки від 26.09.2016 року, зазначення в адміністративному позові прізвище, ім'я, по батькові представника ДП «Одеська залізниця», її поштової адреси, телефону, електронної адреси, якщо така є, доказів на підтвердження повноважень особи, яка видала та підписала довіреність, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, а також шляхом сплати судового збору у повному обсязі та надання документу про сплату судового збору за подання даного адміністративного позову.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
Адміністративний позов Державного підприємства «Одеська залізниця» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі МГУ ДФС про визнання незаконними дій, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 23 лютого 2017 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук