Ухвала від 06.02.2017 по справі 820/7065/16

Справа № 820/7065/16

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про прийняття заяви про збільшення позовних вимог

06 лютого 2017 р. м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді - Тітова О.М., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Харкові заяву представника позивача про збільшення позовних вимог по справі за позовом Приватного акціонерного товариства " ЕНЕРГООБЛІК" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення від 03.08.2016 № 0000991402, № 0001001402 та від 13.10.2016 № 0001351402.

Ухвалами Харківського окружного адміністративного суду від 26.12.2016 року було відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Через канцелярію суду 02.02.2017 року представником позивача подано заяву про збільшення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Як вбачається з заяви про збільшення позовних вимог від 02.02.2017 року позивач просить суд скасувати податкові повідомлення - рішення від 03.08.2016 р. №0000991402, №0001001402, від 13.10.2016 р. №0001351402, від 06.10.2016 р. № 0001271402, № 0001281402, № 0001291402.

Згідно з ч. 1 ст. 137 КАС України позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. Заява про зміну позовних вимог повинна відповідати вимогам, які встановлені цим Кодексом для позовних заяв. У разі невідповідності такої заяви вимогам статті 106 цього Кодексу суд своєю ухвалою повертає її позивачу. Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог, окремо не оскаржується.

Також разом з заявою про збільшення позовних вимог, позивачем надано клопотання про відстрочення сплати судового збору по даній справі до прийняття судом рішення по справі № 820/7065/16.

В обґрунтування заявленого клопотання позивач посилається на скрутне матеріальне становище, зазначаючи, що на рахунках підприємства у банківських установах відсутні грошові кошти та підприємство заборгувало значні кошти постачальникам, що повністю паралізує роботу даного підприємства.

Суд, дослідивши викладені в клопотанні обставини вважає, що клопотання позивача підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

За приписами ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Отже, враховуючи матеріальне становище позивача, суддя вважає за можливе застосувати в даному випадку правила, встановлені ст.8 Закону України "Про судовий збір" та ч. 1 ст. 88 КАС України та відстрочити позивачу сплату судового збору по справі № 820/7065/16 до прийняття судом рішення по справі.

Враховуючи вищевикладене, керуючись положеннями ч.1 ст. 51, ч.1 ст.88, ч. 1 ст. 137, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Прийняти заяву про збільшення позовних вимог від представника позивача по справі №820/7065/16 за позовом Приватного акціонерного товариства " ЕНЕРГООБЛІК" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень.

Клопотання представника позивача про відстрочення сплати судового збору по справі №820/7065/16 за позовом Приватного акціонерного товариства " ЕНЕРГООБЛІК" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Відстрочити сплату судового збору по справі №820/7065/16 за позовом Приватного акціонерного товариства " ЕНЕРГООБЛІК" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень до прийняття рішення по даній справі.

Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Відповідачу направити копію заяви про збільшення позовних вимог.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Тітов