про повернення позовної заяви
06 лютого 2017 року 810/537/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" про скасування реєстрації,
встановив:
3 лютого 2017 р. до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" про скасування реєстрації декларації про готовність до експлуатації об'єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Як убачається з ч. 1 ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 р. № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР), система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду, сільську, селищну, міську раду, сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, старосту, районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, органи самоорганізації населення.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 10 Закону № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до вимог ч.ч. 1-2 ст. 11 Закону № 280/97-ВР виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Крім того, як убачається з ст. 54 Закону № 280/97-ВР, сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення) рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради.
Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради одноособово, а у випадках, передбачених законом, - за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.
Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.
Як вбачається з позовної заяви, відповідачем у справі є Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, яка є виконавчим органом міської ради та відповідно органом місцевого самоврядування.
Згідно з п.1 положення про Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, затвердженого рішенням Ірпінської міської ради №120-4-VІІ від 23 листопада 2015 р., Інспекція є виконавчим органом Ірпінської міської ради з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
З урахуванням викладеного суддя дійшов висновку, що даний спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цього спору Київським окружним адміністративним судом.
Згідно з вимогами п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Проте, повернення позовної заяви не позбавляє права позивачів на повторне звернення до відповідного місцевого загального суду як адміністративного у встановленому ч. 2 ст. 19 КАС України порядку.
Крім того, підлягає поверненню і клопотання про забезпечення адміністративного позову, викладене в п. 2 прохальної частини позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Повернути ОСОБА_1 позовну заяву до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Ірпінської міської ради Київської області, третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" про скасування реєстрації у зв'язку з непідсудністю справи цьому адміністративному суду.
2. Копію ухвали надіслати ОСОБА_1.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Виноградова О.І.