Ухвала від 01.02.2017 по справі 914/116/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про порушення провадження у справі про банкрутство

01.02.2017 р. Справа№ 914/116/17

Суддя господарського суду Львівської області Чорній Л.З. розглянувши матеріали за заявою: Дочірньої компанії «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», м. Київ

про порушення справи про банкрутство Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» (79040, м. Львів, вул. Д. Апостола, буд.1 ; код ЄДРПОУ 05506460)

Представники сторін:

Ініціюючий кредитор: ОСОБА_1

Боржник: ОСОБА_2

Львівська міська рада: ОСОБА_3

Арбітражний керуючий: ОСОБА_4

Суть спору: Дочірньою компанією «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», м. Київ подано заяву про порушення справи про банкрутство Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» (79040, м. Львів, вул. Д. Апостола, буд.1 ; код ЄДРПОУ 05506460)в порядку ст.10,11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Ухвалою суду від 18.01.2017р. заява прийнята до розгляду та призначено підготовче засідання на 01.02.2017р.

З метою визначення кандидатури арбітражного керуючого судом 16.01.17 р. здійснено запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.

16.01.17 р. за результатами запиту надійшла довідка про те, що за умовами, вказаними в запиті не знайдено жодної кандидатури арбітражного керуючого. 17.01.17 р. судом здійснено повторний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого у даній справі.

17.01.17 р. за результатами повторного запиту надійшла довідка щодо неможливості автоматизованого відбору кандидатури арбітражного керуючого.

20.01.17 р. через канцелярію господарського суду а/к ОСОБА_5 подано заяву про призначення його розпорядником майна у даній справі.

24.01.17 р. через канцелярію господарського суду а/к ОСОБА_6 подано заяву про призначення його розпорядником майна у даній справі.

27.01.17 р. а/к ОСОБА_5 подано заяву про відкликання попередньої заяви про призначення його розпорядником майна Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», м. Львів.

30.01.17 р. від арбітражного керуючого ОСОБА_7 надійшла заява про призначення його розпорядником майна у даній справі.

В судове засідання 01.02.17 р. представник кредитора з'явився, підтримав подану заяву, та просить порушити провадження у справі справи про банкрутство Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», м. Львів.

Представник боржника в судове засідання з'явився, подав відзив на заяву про порушення справи про банкрутство відповідно до якого повідомив суд, що відповідно до ухвали №992 Львівської міської ради від 29.03.2001 р. Про затвердження переліку підприємств, які є об'єктами комунальної власності міста, щодо яких не може бути порушено справи про банкрутство, «МКП «Львівтеплоенерго» належить до підприємств щодо яких арбітражним судом Львівської області не може бути порушена справа про банкрутство.

Крім цього, зазначив боржник, відповідно до ст. 85 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» під час розгляду справи про банкрутство СПД, що має суспільну або іншу цінність для АРК або територіальної громади, РМ АРК або орган місцевого самоврядування може звернутися до господарського суду з клопотанням не застосовувати до такого суб'єкта передбачені цим Законом процедури та припинити провадження у справі про банкрутство.

Також, зазначив представник боржника, 30.11.16 р. набрав чинності Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

З огляду на викладене, просить припинити провадження у справі.

Представник Львівської міської ради в судове засідання з'явився, письмових пояснень по суті заяви про порушення справи про банкрутство Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», м. Львів суду не надав, в судовому засіданні проти порушення провадження у даній справі заперечив.

Із матеріалів справи вбачається, що загальна сума заборгованості боржника на момент звернення з заявою про порушення справи про банкрутство становить 9 738 144,40 грн. основного боргу. Заборгованість підтверджується рішенням господарського суду Львівської області від 28.04.11 у справі №5015/2051/11 відповідно до якого з Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» (далі - ЛМКП «Львівтеплоенерго»), код ЄДРПОУ - 05506460, за договором №06/09-1258-БО-21 від 23.09.09, на користь Дочірньої компанії «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (надалі - ДК «Газ України») стягнуто:

- основний борг-10 891 161,67 грн.;

- пені - 852 293,44 грн.;

- 3% річних -677 092,96 грн.;

- інфляційні - 1 694 941,20 грн.;

- державне мито - 25 500,00,00 грн.;

- витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу - 236,00 грн.

На виконання даного рішення 17.05.11 було господарським судом видано відповідний наказ.

11.07.11 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню зазначеного наказу.

З моменту відкриття виконавчого провадження у справі №5015/2051/11 та станом на даний час, сума заборгованості згідно рішення господарського суду Львівської області від 28.04.11 у справі №5015/2051/11зменшилась на 4 403 080,87 гривень, в тому числі:

- списано інфляційні, 3% річних та пеню в розмірі 3 224 327,60 гривень;

- погашено судові витрати та частково основну заборгованість в розмірі 1 178 753,27 грн.

Станом на день звернення заявника до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, залишок боргу боржника перед кредитором за наказом Господарського суду Львівської області від 17.05.2011 року у справі №5015/2051/11 становить 9 738 144,40 грн.

Відтак, вимоги Дочірньої компанії «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», м. Київ до Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», м. Львів в сумі 9 738 144,40 грн. є безспірними і не забезпечені заставою майна боржника. Зазначена сума безспірних вимог є більшою ніж триста мінімальних заробітних плат і така, що не задоволена боржником протягом трьох місяців після встановленого для її погашення строку.

Згідно з положеннями ст.10 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів- грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовими рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов”язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

У відповідності до вимог ст.16 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначено, що за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані докази та заслухавши пояснення ініціюючого кредитора, суд встановив, що вимоги кредитора безспірні (не забезпечені заставою) в сумі 9 738 144,40 грн., які є обгрунтованими, доведеними матеріалами справи.

Твердження представника боржника про припинення провадження у даній справі станом на даний час не знайшли свого підтвердження у поданих суду доказах з огляду на таке.

Статтею 85 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено особливості банкрутства суб'єктів підприємницької діяльності, що мають суспільну, іншу цінність або особливий статус.

Так, відповідно до ч.1 ст.85 під час розгляду справи про банкрутство суб'єкта підприємницької діяльності, що має суспільну або іншу цінність для Автономної Республіки Крим або територіальної громади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим або орган місцевого самоврядування може звернутися до господарського суду з клопотанням не застосовувати до такого суб'єкта передбачені цим Законом процедури та припинити провадження у справі про банкрутство.

До клопотання додається рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, рішення ради органу місцевого самоврядування, прийняте виключно на її пленарному засіданні, про незастосування до відповідного суб'єкта підприємницької діяльності передбачених цим Законом процедур та припинення провадження у справі про банкрутство, а також гарантії задоволення всіх вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями.

У разі якщо вимоги кредиторів такого суб'єкта підприємницької діяльності не будуть погашені протягом поточного та наступного календарних років, Рада міністрів Автономної Республіки Крим або орган місцевого самоврядування позбавляється права на повторне звернення до господарського суду із зазначеним у цій статті клопотанням, а провадження у справі про банкрутство щодо відповідного суб'єкта підприємницької діяльності здійснюється на загальних підставах.

З огляду на викладене, у зв'язку з тим, що борг Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», м. Львів в сумі 9 738 144,40 грн. є безспірним (виник в 2011 р. та не погашений в поточному 2011р. та протягом наступних календарних років), а повноважним органом - Львівською міською радою відповідно до вимог ч.3 ст. 85 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, що діє на час порушення провадження у справі, -не надано суду рішення, прийнятого виключно на її пленарному засіданні про незастосування до відповідного суб'єкта підприємницької діяльності передбачених цим Законом процедур та припинення провадження у справі про банкрутство, а також гарантій задоволення всіх вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями, підстави для припинення провадження у даній справі станом на даний час відсутні.

Основною ознакою неплатоспроможності боржника є неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності (ст. 1 Закону).

Відповідно до п.1 ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, проведення аналізу його фінансового становища, а також визначення наступної оптимальної процедури (санації, мирової угоди чи ліквідації) для задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів. Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто п'ятнадцять календарних днів.

У відповідності до вимог ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

З метою визначення кандидатури арбітражного керуючого -судом двічі направлялись запити на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого. Двічі суду надходила довідка щодо неможливості автоматизованого відбору кандидатури арбітражного керуючого.

Відповідно до абз.4 ч.1 ст. 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Відповідно до Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, яке набрало чинності з 01.10.2016 р., п.4.17, за наявності двох довідок від адміністратора автоматизованої системи про неможливість автоматичного визначення кандидатури арбітражного керуючого у конкретній справі, суд вирішує питання про призначення арбітражного керуючого відповідно до законодавства про банкрутство без застосування автоматизованої системи.

З огляду на викладене, у зв'язку з наявністю двох довідок від адміністратора автоматизованої системи про неможливість автоматичного визначення кандидатури арбітражного керуючого, суд дійшов висновку призначити розпорядника майна у даній справі з числа арбітражних керуючих, які надали на адресу господарського суду заяви про призначення їх розпорядниками майна ЛМКП «Львівтеплоенерго».

20.01.17 р. через канцелярію господарського суду а/к ОСОБА_5 подано заяву про призначення його розпорядником майна у даній справі, яку 27.01.17 р. відкликано. Відтак, суд заяву а/к ОСОБА_5 про призначення його розпорядником майна у даній справі залишає без розгляду.

24.01.17 р. через канцелярію господарського суду а/к ОСОБА_6 подано заяву про призначення його розпорядником майна у даній справі.

30.01.17 р. від арбітражного керуючого ОСОБА_7 надійшла заява про призначення його розпорядником майна у даній справі.

Арбітражний керуючий ОСОБА_4 в судове засідання 01.02.17 р. з'явився, підтримав свою заяву про призначення його розпорядником майна у даній справі, додав до заяви копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), копію договору добровільного страхування відповідальності №СО-16/0476-231 від 30.03.2017р., інформаційну довідку про діяльність арбітражного керуючого.

До заяви А/к ОСОБА_7 (04136, м. Київ, вул. Маршала Гречка, 13, каб.526) також долучено всі документи, які підтверджують рівень кваліфікації арбітражного керуючого та інформацію про його діяльність.

Розглянувши подані заяви, з метою ефективного проведення процедури розпорядження майном, суд дійшов висновку призначити розпорядником майна у даній справі а/к ОСОБА_4, який з'явився в судове засідання та з огляду на територіально близьке місцезнаходження до боржника та суду сприятиме належному виконанню обов'язків розпорядника майна у даній справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до господарського суду у випадках, передбачених цим Законом; скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом; залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їхньої діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами; запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їх згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів шляхом направлення офіційних запитів до держателя або адміністратора відповідного реєстру; подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно з ч. 2 ст. 98 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний: неухильно дотримуватися вимог законодавства; здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську, інвестиційну та іншу діяльність боржника, його становище на ринках та надавати результати таких аналізів господарському суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у порядку, встановленому законодавством; створювати умови для проведення перевірки додержання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства; здійснювати заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці відповідно до встановлених законодавством вимог; у порядку, встановленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; надсилати органам внутрішніх справ чи органам прокуратури повідомлення про факти порушення законності, виявлені в діяльності працівників підприємств та організацій, що містять ознаки дії (бездіяльності), переслідуваної у кримінальному чи адміністративному порядку; виконувати інші повноваження, передбачені законодавством про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно з ч. 2 ст. 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне встановити арбітражному керуючому ОСОБА_4 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) з щомісячною оплатою за рахунок кредитора, про що докази щомісячно надавати суду.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 1, 2, ч. 3 ст. 10, ст. 16, ст.ст. 19, 22, ч. 1 ст. 114, ч. 2 ст. 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Порушити провадження у справі про банкрутство Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» (79040, м. Львів, вул. Д. Апостола, буд.1 ; код ЄДРПОУ 05506460).

2. Розмір безспірних вимог кредитора визначити в сумі 9 751 924,40 грн.

3. Увести мораторій на задоволення вимог кредиторів, що передбачає:

- зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов»язань та зобов»язань щодо сплати податків і зборів (обов»язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію;

Протягом дії мораторію:

- забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум ( у тому числі одержавних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;

- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;

- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;

- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;

- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов»язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника і призначити розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_4 (33013, м. Рівне, вул. Кавказька, 2; свідоцтво №272 від 02.04.2013 р.).

5. Встановити арбітражному керуючому ОСОБА_4 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) у відповідності до вимог ч. 2 ст. 115 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з щомісячною оплатою за рахунок кредитора, про що докази щомісячно надавати суду.

6. Заяву арбітражного керуючого ОСОБА_5 про призначення його розпорядником майна Львівського міського комунального підприємства «Львівтепоенерго» залишити без розгляду.

7. В задоволенні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_7 про призначення його розпорядником майна Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» відмовити.

8. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про порушення справи про банкрутство Львівського міського комунального підприємства «Львівтепоенерго» (79040, м. Львів,вул. Д. Апостола, буд.1 ; код ЄДРПОУ 05506460), текст якого додається. 9.Попереднє засідання суду призначити на: 15.03.17 р. на 10:00

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області (м.Львів, вул.Личаківська, 128).

10. Розпоряднику майна:

- повідомити кредиторів про дату і час розгляду справи у попередньому засіданні,

- надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 10.03.2017р.,

- провести інвентаризацію майна боржника разом з боржником до 10.03.2017р.

- скласти і подати суду реєстр вимог кредиторів до 10.03.2017р.

- повідомляти кредиторів про результати розгляду їх вимог,

- вживати заходи для захисту майна боржника,

- надати суду висновок щодо наявності чи відсутності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

11. Засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство визначити в наступних судових засіданнях.

12. Участь представників кредиторів, розпорядника майна, боржника в судовому засіданні визнати обов'язковою.

13. Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, органу державної податкової служби, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.

Суддя Чорній Л.З.