ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
30.07.2009 р. 15:43 № 2а-736/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В при секретарі Денисенко Ю.М., за участю представників сторін:
від позивача: Пономаренко Ірини Василівни
від відповідача: не з'явився
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомдержавної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва
до товариства з обмеженою відповідальністю «КСП Агрокомплекс аграрії України»
простягнення податкового боргу
Державна податкова інспекція у Оболонському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 1992,30 грн. з товариства з обмеженою відповідальністю «КСП Агрокомплекс аграрії України».
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем не були подані податкові декларації з податку на додану вартість за період з листопада 2006 року по листопад 2007 року включно, чим порушено вимоги законодавства України.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов.
Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до якого місцезнаходження відповідача зазначено як: місто Київ, вулиця Бережанська, 6-А. Ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки -виклики направлялися відповідачу за зазначеною адресою, але поштова кореспонденція суду повернулась з відміткою пошти, що адресат за зазначеною адресою не знаходиться.
Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідач до суду не з'являвся, заперечень проти позову до суду не надавав.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд , -
Державна податкова інспекція у Оболонському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 1992,30 грн. з товариства з обмеженою відповідальністю «КСП Агрокомплекс аграрії України».
Товариство з обмеженою відповідальністю «КСП Агрокомплекс аграрії України»(код ЄДРПОУ 33229528) зареєстроване Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією 09.12.2004 про що у журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис за №1 069 102 0000 001637 та видано свідоцтво серії А00 №596635.
Товариство з обмеженою відповідальністю «КСП Агрокомплекс аграрії України»було взято на податковий облік державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва 28.12.2004 за №6327
Відповідно до підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим періодом для складання декларацій з податку на додану вартість до податкових органів є один календарний місяць.
Згідно підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17 Закону. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами. Підпунктом 2.1.4. пункту 2.1 статті 2 Закону встановлено, що стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів контролюючими органами є податкові органи.
Позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено Акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 4226/15-215 від 21.12.2007. Проведеною перевіркою встановлено, що відповідачем не подавались декларації з податку на додану вартість за період з листопада 2006 року по листопад 2007 року включно, чим порушено вимоги законодавства України. Зазначений акт направлявся за адресою відповідача внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте акт повернувся до податкового органу у зв'язку з тим, що товариства з обмеженою відповідальністю «КСП Агрокомплекс аграрії України»за зазначеною адресою не знаходиться, про що було складено акт від 06.03.2008 №125-15-2 про неможливість вручення акту перевірки.
Відповідно до підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Згідно пункту 6.1 статті 6 зазначеного Закону у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва було винесено податкове повідомлення-рішення №3016911502/0 від 11.03.2008 на підставі підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами цільовими фондами», за порушення 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 зазначеного Закону, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2210 грн.
Зазначене повідомлення-рішення надсилалось на адресу відповідача, проте воно також повернулось з відміткою пошти, що адресат за зазначеною адресою не знаходиться. Позивачем в порядку визначеному підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами цільовими фондами»було розміщено зазначене податкове повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом про розміщення податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень від 15.04.2008 № 137/15-220.
Згідно положень підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 зазначеного Закону у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до підпунктів 5.2.1 та 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 зазначеного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Право на апеляційне оскарження відповідачем використано не було.
Згідно підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Зважаючи на існуючу переплату по податку на додану вартість у сумі 217,70 грн. та те що відповідачу було нараховано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2210 грн., які самостійно у повному обсязі сплачено не було, відповідачу було направлено першу податкову вимогу від 05.05.2008р. № 1/1462 та другу податкову вимогу від 16.07.2008р. № 2/2560 на суму 1 992,30 грн. (оскільки відповідачем була проведена переплата на суму 217,70 грн., тому була зменшена загальна сума штрафних санкцій в розмірі 2200 грн., визначена в податковому повідомленні-рішенні №3016911502/0 від 11.03.2008). Відповідно до довідок пошти податкові вимоги не були вручені відповідачу у зв'язку з незнаходженням за зареєстрованою юридичною адресою. В результаті чого співробітниками державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва були складені акти перевірки щодо знаходження суб'єкта підприємницької діяльності за юридичною (фактичною) адресою від 14.06.2008 №800 та від 30.08.2008 №1185, згідно яких товариство з обмеженою відповідальністю «КСП Агрокомплекс аграрії України»не знаходиться за адресою внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та визначеною в установчих документах, та в документах, поданих для реєстрації в податкових органах, як адреса місцезнаходження.
Таким чином, сума штрафних санкцій є узгодженою з відповідачем відповідно до вимог чинного законодавства України.
Після проведених заходів державною у Оболонському районі міста Києва, податкове зобов'язання відповідача залишилось несплаченим.
Керуючись підпунктом 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами цільовими фондами»державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва було винесено рішення від 30.09.2008 №385 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів сплати заявленої суми заборгованості або оскарження її відповідачем в судовому порядку суду не надано.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 35, 69, 70, 71, 122 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути із товариства з обмеженою відповідальністю «КСП Агрокомплекс аграрії України»(04074, місто Київ, вулиця Бережанська, буд.6-А, код ЄДРПОУ 33229528) податковий борг у розмірі 1 992,30 грн. (одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві гривні 30 копійок) шляхом зарахування на розрахунковий рахунок №31113029700006 УДК у місті Києві, МФО 820019, одержувач ВДК у Оболонському районі міста Києва, код 26077916, код платежу 14010100.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.