Ухвала від 21.07.2008 по справі 13/171

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

УХВАЛА

м. Київ

21.07.2008 р. № 13/171

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючий судді Степанюка А.Г., розглянув справу

за позовом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи

до Міністерства оборони України

про прийняття рішення, яким зобов'язати відповідача протягом 30 днів після прийнятого рішення виконати взяті на себе зобов'язання, зазначені в акті приймання-передачі майнового комплексу від 22.04.03 р. про відселення громадян, які тимчасово проживали у будинку «Лікувальний комплекс «Котельня»(інвентаризаційний номер №11), що входить до цілісного майнового комплексу санаторію МНС України «Одеський»та знаходиться у м. Одеса за адресою: вул. Рибача балка, 3.

Суддя Степанюк А.Г.

Секретар судового засідання Федорова О.В.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 03.06.08 року було призначено дану справу до розгляду у попередньому судовому засіданні.

При цьому судом встановлено, що відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частина 2 ст. 2 КАС України встановлює, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, то такий суб'єкт не знаходиться "при здійсненні управлінських функцій", та не має встановлених нормами КАС України необхідних ознак суб'єкта владних повноважень. Тому такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Статтею 17 КАС України визначено компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ. Виходячи із закріплених вказаною статтею приписів, наявний між сторонами спір до компетенції адміністративних судів не належить.

В даних правовідносинах відповідач не здійснює управлінських функцій. Таким чином, наявний між сторонами спір по суті не може бути справою адміністративної юрисдикції.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

В зв'язку з вищевикладеним провадження у даній справі необхідно закрити.

Керуючись ст.ст. 2,17,49,51,110,111,п.1 ст.157,ст.165, п.п. 6 та 7 Розділу VII „Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У ХВАЛИВ:

Провадження у справі закрити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали, апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Згідно ст. 254 КАСУ ухвала, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи Ухвала, відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання

Суддя А. Степанюк