Ухвала від 30.01.2017 по справі 805/807/17-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 січня 2017 року Справа № 805/807/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дій протиправними, скасування постанов, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області, звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, в якій просить суд:

- визнати дії відповідача щодо накладення постановами головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51624997, ВП № 51625890, ВП № 51625804, ВП № 51625706 штрафу протиправними;

- постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51624997, ВП № 51625890, ВП № 51625804, ВП № 51625706 про накладення штрафу скасувати.

Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.

Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.

Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Законом України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік" від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений в розрахунку на місяць 1 600,00 грн.

Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Разом із цим, відповідно до п.п. 1, 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, позивач у даному позові фактично заявив позовні вимоги про:

- визнання протиправними дій відповідача щодо накладення постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51624997 штрафу;

- визнання протиправними дій відповідача щодо накладення постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51625890 штрафу;

- визнання протиправними дій відповідача щодо накладення постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51625804 штрафу;

- визнання протиправними дій відповідача щодо накладення постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51625706 штрафу;

- скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51624997 про накладення штрафу на суму 5 100,00 грн;

- скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51625890 про накладення штрафу на суму 5 100,00 грн;

- скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51625804 про накладення штрафу на суму 5 100,00 грн;

скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Косаревої І.В. від 16 січня 2017 року у ВП № 51625706 про накладення штрафу на суму 5 100,00 грн.

Суддя зауважує, що за практикою Європейського суду з прав людини ( рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" ) вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, є майновою.

Таким чином, заявлені вимоги про скасування рішень відповідача - суб'єкта владних повноважень про накладення на позивача штрафу, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Таким чтном, позивачем заявлені у позові чотири позовних вимог немайнового характеру, за подання кожної з яких позивачем має бути сплачено по 1 600,00 грн, та чотири позовних вимог майнового характеру, за подання яких позивачем має бути сплачено 1 600,00 грн.

В порушення наведених вище норм позивачем не сплачено судовий збір за подання даного позову до суду.

Судовий збір сумі 8000,00 грн позивачем має за наступними реквізитами:

Отримувач: Слов'янське УК/м. Слов'янськ/22030101

Р/р 31214206784075

Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області

МФО банку: 834016

Код ЄДРПОУ отримувача: 37803368

Призначення платежу - судовий збір за позовом (реквізити позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.

Крім цього, позивачем надано до суду на підтвердження направлення відповідачу позову з додатками супровідний лист до вказаного відправлення, втім, доказу направлення позову з додатками та супровідного листа до вказаних документів, наприклад, поштову квитанцію, вищевказаний супровідний лист із відбитком штемпелю відповідача про отримання позову з додатками тощо - суду не надано.

Враховуючи наведене позивач має надати суду копію позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї для направлення вказаних матеріалів позивачу або надати належний доказ направлення таких документів відповідачу позивачем самостійно.

Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача та відповідача, їх поштові адреси, а також номери засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є.

В порушення вказаної норми позивачем серед реквізитів відповідача не зазначено номерів телефонного/факсимільного зв'язку, адреси електронної пошти та не зазначені причини неповідомлення цих реквізитів.

Відповідно до ч. 5 ст. 181 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі..

Згідно з ч. 4 цієї статті про подання позовної заяви суд повідомляє відповідача за допомогою кур'єра, телефону, факсу, електронної пошти чи іншого технічного засобу зв'язку не пізніше наступного дня після відкриття провадження у справі. Протягом одного дня з дня одержання такого повідомлення відповідач зобов'язаний отримати в суді копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Статтею 38 КАС України передбачено надіслання тексту повісток особам, що беруть участь у справі, електронною поштою, телефонограмою.

Вищевказане у значній мірі впливає на дотримання судом строків розгляду справи, передбачених ст. 181 цього Кодексу, оскільки значно полегшує забезпечення вчасного отримання особами викликів до суду.

Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду доказ сплати судового збору у визначеному законодавством розмірі; копію позову з додатками для відповідача або належний доказ направлення таких матеріалів останньому позивачем; повідомити суду номери телефонного/факсимільного зв'язку, адресу електронної пошти відповідача або зазначити причини неповідомлення таких реквізитів. Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В АЛ И В:

Позовну заяву Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дій протиправними, скасування постанов - залишити без руху.

Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, в продовж якого позивач має: надати суду доказ сплати судового збору у визначеному законодавством розмірі; копію позову з додатками для відповідача або належний доказ направлення таких матеріалів відповідачу; повідомити суду номери телефонного/факсимільного зв'язку, адресу електронної пошти відповідача або зазначити причини неповідомлення таких реквізитів. Тобто, позивач має привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Роз'яснити позивачу, що при усуненні недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

В разі невиконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.

Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Волгіна Н.П.