Справа № 459/217/17
Провадження № 1-в/459/21/2017
30 січня 2017 року суддя Червоноградського міського суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря судових засідань ОСОБА_2 , засудженого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Червонограді подання Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Червоноград, мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого: 18.10.1999 року Червоноградським міським судом Львівської області за ст.ст. 94, 222 ч.3, 229-5 ч.1, 42 КК України до 15 років позбавлення волі. Відбував покарання в Катеринівській ВК-46 Рівненської області, звідки 07.05.2013 року звільнений, -
25.01.2017 року начальник Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням, у якому просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 . Вимоги обгрунтовані тим, що останній був засуджений вироком Червоноградського міського суду Львівської області від 18.10.1999 року за ст.ст. 94, 222 ч.3, 229-5 ч.1, 42 КК України до 15 років позбавлення волі. Відбував покарання в Катеринівській ВК-46 Рівненської області, звідки 07.05.2013 року звільнений. Зазначив, що останній у 2017 року тричі притягувався до адміністтраттивної відповідальності, а саме: 19.01.2017 року притягнутий по ст..178 ч.1 КУпАП та Червоноградським ВП ГУ НП у Львівській області накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 20.01.2017 року по ч.1 ст.178 КУпАП та Червоноградським ВП ГУ НП у Львівській області накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 20.01.2017 року останній був притягнутий по ч.1 ст.44 КУпАП та Червоноградським міським судом Львівської області накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425,00 грн. Суб'єкт внесеного подання вважає, що так як ОСОБА_3 підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», просить встановити відносно нього адміністративний нагляд терміном на 1 рік та встановити наступні обмеження: 1)заборона виїзду в особистих справах за межі району (міста) без відома ОВС;2) реєстрація в поліції 4 рази на місяць; 3)заборона відвідувати місця, де продають алкогольні напої на розлив.
Заслухавши у судовому засіданні ОСОБА_3 , з'ясувавши обставини справи, вважаю, що у задоволенні подання слід відмовити з наступних підстав.
Установлено, що ОСОБА_3 був засуджений вироком Червоноградського міського суду Львівської області від 18.10.1999 року за ст.ст. 94, 222 ч.3, 229-5 ч.1, 42 КК України до 15 років позбавлення волі. Відбував покарання в Катеринівській ВК-46 Рівненської області, звідки 07.05.2013 року звільнений.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 тричі притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 19.01.2017 року притягнутий по ст.178 ч.1 КУпАП та Червоноградським ВП ГУ НП у Львівській області накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 20.01.2017 року по ч.1 ст.178 КУпАП та Червоноградським ВП ГУ НП у Львівській області накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 20.01.2017 року останній був притягнутий по ч.1 ст.44 КУпАП та Червоноградським міським судом Львівської області накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425,00 грн.
Відповідно до ст.370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим, тобто таке має бути ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом, на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оцінені судом відповідно до статті 94 цього Кодексу.
Згідно зі ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавленняволі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Відповідно до пункту «в» ст. 3 Закону № 264/94-ВР адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно зі ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пункті «г»статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті «б»статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції, - щодо осіб, зазначених у пункті «в»статті 3 цього Закону.
Таким чином, з наданих суду матеріалів не вбачається систематичного порушення громадського порядку і права інших громадян, чи вчинення інших правопорушень ОСОБА_3 , а тому підстав для застосування до нього адміністративного нагляду відповідно до ст.3 п."в" Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" не має.
За таких обставин подання не задовольняється.
Керуючись ст.ст. 3-6 ЗаконуУкраїни «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя, -
ухвалив:
У задоволенні подання відмовити.
На ухвалу може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області протягом семи діб з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1