Постанова від 01.11.2010 по справі 2а-5306/10/2570

Справа № 2а-5306/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2010 р. м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Бородавкіної С.В.

при секретарі - Андрушко І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах Чернігівського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Агат» про стягнення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

14.10.2010 р. перший заступник прокурора м. Чернігова звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Агат» і просить стягнути з відповідача штраф в сумі 3400,00 грн. Свої вимоги обґрунтовують тим, що постановою №69-ЧН від 15.07.2010 року уповноваженою особою Чернігівського територіального управління ДКЦПФР на підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 53-ЧН від 01.07.2010 року за не розкриття річної інформації (звіту за 2009 рік) в порядку передбаченому пунктом 1 глави 7 Розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 р. на відповідача накладено штраф у розмірі 3400,00 грн. Постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідач не оскаржив в установленому законодавством України порядку і терміни, штраф до Державного бюджету України добровільно не сплатив. Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” штрафи, накладені ДКЦПФР, стягуються в судовому порядку.

Представник прокуратури позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.

Представник Чернігівського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду заперечення в яких зазначив, що позивачем під час подання позову до суду неналежним чином направлено позовну заяву з додатками, у зв'язку з чим ВАТ «Агат» було позбавлено можливості оскарження у судовому порядку або добровільної сплати вказаної суми штрафу.

Заслухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав:

18.06.2010 року уповноваженою особою комісії-головним спеціалістом відділу правозастосування, контрольно-ревізійної діяльності та з питань кадрової роботи і діловодства Чернігівського територіального управління ДКЦПФР ОСОБА_1 було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Агат» (а.с.8).

01.07.2010 року уповноваженою особою комісії-головним спеціалістом відділу правозастосування, контрольно-ревізійної діяльності та з питань кадрової роботи і діловодства Чернігівського територіального управління ДКЦПФР ОСОБА_1 було складено акт № 53-ЧН про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено, що ВАТ «Агат» не розкрило річну інформацію (звіт за 2009 рік) в порядку передбаченому п.3 Розділу VI Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 р. за N 97/13364 (а.с.6).

01.07.2010 року уповноваженою особою комісії-начальником Чернігівського територіального управління ДКЦПФР ОСОБА_2 було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, у відповідності до якої було призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.5).

15.07.2010 року уповноваженою особою комісії-начальником Чернігівського територіального управління ДКЦПФР ОСОБА_2 було винесено розпорядження № 29-ЧН від 15.07.2010 року, яким вимагалося у термін до 25.11.2010 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, а саме розмістити річну інформацію (звіт за 2009 рік) в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР та до 30.11.2010 р. проінформувати Чернігівське територіальне управління ДКЦПФР про виконання даного розпорядження (а.с.4).

15.07.2010 р. уповноваженою особою комісії-начальником Чернігівського територіального управління ДКЦПФР ОСОБА_2 було винесено постанову № 69-ЧН про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою було встановлено, що ВАТ «Агат» не розкрило річну інформацію (звіт за 2009 рік) в порядку передбаченому п.3 Розділу VI Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 р. за N 97/13364, за що на відповідача накладено штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 3400 грн. (а.с.4).

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначаються Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.

Відповідно до положень статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж та саморегулівних організацій; у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку виносити попередження, зупиняти на термін до одного року розміщення (продаж) та обіг цінних паперів того чи іншого емітента, дію ліцензій, виданих Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, анулювати дію таких ліцензій; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до пунктів 1, 2 глави 1 Розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 р. за N 97/13364 емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу. Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.

Пунктом 1 глави 7 Розділу 5 вищевказаного Положення встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.3 Розділу 6 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, інформація в повідомленні про проведення загальних зборів, що розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, за змістом має бути ідентична інформації в повідомленні про проведення загальних зборів, оприлюдненому в офіційному друкованому органі (виданні).

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням ДКЦПФР від 11 грудня 2007 року № 2272.

Відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.

Відповідно до п. 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Відповідно п. 2 розділу 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови.

Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних відповідач не оскаржив та штрафні санкції в добровільному порядку не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги першого заступника прокурора міста Чернігова в інтересах держави в особі Чернігівського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Агат" необхідно задовольнити оскільки вони є законними та обґрунтованими, а штраф стягнути з відповідача до Державного бюджету України.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Агат" в дохід Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 21081100: отримувач: Держбюджет Городнянського району; код за ЄДРПОУ ВДК № 21406290, банк отримувача: ГУДКУ в Чернігівській області, МФО 853592, п/р 31118106700101 штраф у розмірі 3400 грн.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Бородавкіна С.В.