ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
20 січня 2017 року місто Київ №826/1260/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1
доначальника Дніпровського районного відділу Державної виконавчої служби міста Києва головного територіального управління юстиції у місті Києві Хорішка Олександра Олександровича, старшого державного виконавця Дніпровського районного відділу Державної виконавчої служби міста Києва головного територіального управління юстиції у місті Києві, управління патрульної поліції у місті Києві Національної поліції України
провизнання протиправними дії та бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до начальника Дніпровського районного відділу Державної виконавчої служби міста Києва головного територіального управління юстиції у місті Києві Хорішка Олександра Олександровича, старшого державного виконавця Дніпровського районного відділу Державної виконавчої служби міста Києва головного територіального управління юстиції у місті Києві, управління патрульної поліції у місті Києві Національної поліції Українивизнання про визнання протиправними дії та бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
Ознайомившись зі позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Разом з тим, позивачем при зверненні до суду з даним позовом, судовий збір у порядку та розмірах, визначених Законом України "Про судовий збір" не сплачено.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 6 Закону України "Про судовий збір" судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
Разом із тим, статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачено, що з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум становить 1 600,00 гривень.
Суд наголошує на тому, що відповідно до Закону України "Про судовий збір", ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою - підприємцем позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640,00 грн).
Отже, позивачеві необхідно усунути вказаний недолік позову і сплатити судовий збір відповідно до заявлених чотирьох позовних вимог немайнового характеру та приписів Закону України "Про судовий збір", який становить 2 560,00 грн.
Також, відповідно до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Разом з тим, до позовної заяви не додано жодних доказів на обґрунтування протиправності постанови від 25.11.2016 №52976470.
Суд звертає увагу на приписи пункту 5 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Разом з цим, через відсутність оскаржуваної постанови в матеріалах позовного провадження, суд позбавлений можливості на даному єтапі вирішити питання щодо підсудності.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду з посиланням на реквізити даної ухвали оригіналу документу про сплату судового збору із відміткою банку про зарахування судового збору до бюджету та копії оскаржуваної постанови.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву без руху .
2. Встановити позивачу строк 17.02.2017 для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.