Справа: № 826/4480/16 Головуючий у 1-й інстанції: Аблов Є.В.
Суддя-доповідач: Желтобрюх І.Л.
про зупинення провадження
26 січня 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючої-судді: Желтобрюх І.Л.,
суддів: Мамчура Я.С.,
Бєлової Л.В.,
при секретарі: Вітковській К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 листопада 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції України в Київській області, Атестаційної комісії №5 Головного управління Національної комісії в Київській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
ОСОБА_3 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Національної поліції України в Київській області, Атестаційної комісії №5 Головного управління Національної комісії в Київській області та просив:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Київській області від 19.02.2016 року №80 о/с про звільнення старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3, інспектора Володарського відділу поліції;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Київській області поновити на посаді старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3;
- стягнути з Головного управління Національної поліції України в Київській області на його користь заборгованість по заробітній платі за час вимушеного прогулу, починаючи з 19.02.2016 року.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 листопада 2016 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду першої інстанції скасувати як таку, що ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі. В обґрунтування вимог апеляційної скарги посилається на те, що його звільнення із займаної посади є протиправним, оскільки проведено всупереч нормам чинного законодавства.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши й проаналізувавши доводи апеляційної скарги і докази на їх підтвердження, не вирішуючи наперед питання обґрунтованості вимог такої апеляційної скарги, колегія суддів вбачає за необхідне для повного та всебічного розгляду апеляційної скарги витребувати від відповідача додаткові докази, а саме: довідку управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ Національної поліції у Київській області про грошове забезпечення позивача за останні два повних місяця роботи.
У відповідності до ч.ч. 4, 5 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Відповідно до ч. 1 ст. 1951 КАС України апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин, - до терміну, встановленого судом.
З огляду на необхідність витребування від відповідача у даній справі додаткових доказів, які ними не можуть бути надані у межах строку, встановленого для розгляду апеляційної скарги на постанову суду, колегія суддів вважає необхідним зобов'язати надати додаткові докази у строк до 21 лютого 2017 року та зупинити провадження у справі до 23 лютого 2017 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 41, 156, 160, 167, 1951 КАС України, суд,-
Зупинити провадження по справі за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції України в Київській області, Атестаційної комісії №5 Головного управління Національної комісії в Київській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу до 23 лютого 2017 року.
Витребувати від Головного управління Національної поліції України в Київській області довідку управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління Національної поліції у Київській області про грошове забезпечення ОСОБА_3 за останні два повних місяця роботи.
Відомості надати безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду в строк до 21 лютого 2017 року.
У разі неможливості виконання даної ухвали у вказаний строк негайно письмово повідомити суд про причини її невиконання.
Ухвала в частині зупинення провадження набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України. В решті ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча:
Судді: