справа № 2-а- 3937/08
21 жовтня 2008 року 09 год. 55 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд
під головуванням судді Боймиструка С.В
за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В.
прокурора Воробей С.А.
представника позивача Мартинович Н.І.
представник третьої особи Симонець Н.П.
відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом в.о. прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Рівне, третя особа на стороні позивача - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 3400 грн.,
В.о. прокурора м. Рівне в інтересах держави, в особі Державної податкової інспекції в м. Рівне, третя особа на стороні позивача - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача штрафу за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в сумі 3400 гривень.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та пояснили, що 02 січня 2008 року об 11 год. 25 хв. та 17 січня 2008 року о 13 год. 30 хв. в ході перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції у Житомирській області було складено акти про те, що водієм автомобіля VOLKSWAGEN, номерний знак НОМЕР_1, який належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1, надавались послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, а саме: здійснювались нерегулярні перевезення пасажирів без наявного узгодження погодженого з ДАІ та ТУ Головавтотрансінспекції у Рівненській області, чим було допущено порушення абз.3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за що 30 січня 2008 року постановою № 0086 про застосування фінансових санкцій до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 застосовано штраф 1700 гривень та 07 лютого 2008 року постановою № 0143 штраф також в сумі 1700 гривень, а всього на суму 3400 грн.
Представник третьої особи позовні вимоги прокурора підтримала, просила суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, подала клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату, оскільки на день розгляду справи в неї «виникла необхідність підготувати позов про визнання наведених постанов суб'єкта владних повноважень - протиправними та нечинними» .
Суд вважає причину неявки відповідачки до суду не поважною, а клопотання безпідставним, а тому розглядає спір по суті на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши учасників процесу, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити в повному обсязі, з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 02 січня 2008 року та 17 січня 2008 року в ході перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державними інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції у Житомирській області було складено акти про те, що водієм Хильчуком А.В. на автомобілі, який належить відповідачу, здійснювались нерегулярні перевезення пасажирів, без наявного узгодження погодженого з ДАІ та ТУ Головавтотрансінспекції у Рівненській області, тобто надавались послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів (а.с.6,14).
Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначається перелік документів на підставі яких виконуються пасажирські перевезення .
Відповідно до абз.3 ч. 1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються накладення штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно вимог п.п. 25,27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області було розглянуто справи, про що повідомлялось ОСОБА_1 (а.с. 5, 13) та 30 січня 2008 року винесено постанову № 0086 про застосування фінансових санкцій до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 в сумі 1700 гривень та 07 лютого 2008 року винесено постанову № 0143 про застосування фінансових санкцій до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 в сумі 1700 гривень, а всього на суму 3400 грн. (а.с.3,12).
Фінансові санкції відповідачем на зазначені в постановах рахунки протягом 15-ти днів після отримання постанов до державного бюджету не перераховані.
Постанови не оскаржено, а тому вони являються чинними та сума штрафних санкцій підлягає до стягнення.
Згідно п.15 ст.2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік…» до доходів Державного бюджету зараховується надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених осіб органів виконавчої влади.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
На підставі ст.39,60 Закону України «Про автомобільний транспорт», керуючись статтями 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (33000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 3400 ( три тисячі чотириста) грн., який перерахувати в доход державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р № 31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100) .
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий С.В. Боймиструк