справа № 2-а-2895/08
27 серпня 2008 року 14 год. 20 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд
під головуванням судді Боймиструка С.В.
за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В.
прокурора не з'явився
представника позивача Симонець Н.П.
відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника прокурора м. Рівне в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головна державна інспекція на автомобільному транспорті до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в сумі 1 700 гривень,
Прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головна державна інспекція на автомобільному транспорті звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700 гривень. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить суд стягнути з відповідача вказану суму.
Прокурор та відповідач в судове засідання не з'явились заяв по справі та заперечень на позов не подали, хоч належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши представника позивача , повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 05 вересня 2007 року в ході перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, інспектором Територіального управління Головавтотрансінспекції у Житомирській області було складено акт №029885 про те, що ОСОБА_3 - водій автомобіля Volkswagen, номерний знак НОМЕР_1, власником якого є ОСОБА_2 здійснював нерегулярні пасажирські перевезення з м. Київ до м. Луцьк без узгодження з ДАІ та ГДІАТ на нерегулярні перевезення.
Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначається перелік документів на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, а саме: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п.4.1. Наказу Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства внутрішніх справ України від 25 травня 2007 року N 450/167, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 червня 2007 р. за N 614/13881 « Про Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання», в редакції, що діяла на момент перевірки, а втомобільний перевізник перед початком здійснення нерегулярного пасажирського перевезення узгоджує його виконання з органами контролю та отримує узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень (далі - Узгодження). Згідно з п.4.5. цього наказу, узгодження повинно зберігатись у водія автобуса і пред'являтись на вимогу посадових осіб органів контролю.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, а саме: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно вимог п.п. 25,27 Порядку здійснення державного контролю керівник органу державного контролю, розглянувши справу, 21 травня 2007 року прийняв постанову № 040452 про застосування до перевізника фінансових санкцій в сумі 1 700 гривень (а.с.7).
Копія постанови була направлена ОСОБА_2 (а.с.5), проте фінансова санкція автомобільним перевізником на зазначений в постанові рахунок протягом 15-ти днів після отримання постанови до державного бюджету не перерахована.
Постанову № 040452 не оскаржено, а тому вона являється чинною, а сума штрафних санкцій підлягає до стягнення.
Згідно п.15 ст.2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік…» до доходів Державного бюджету зараховується надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених осіб органів виконавчої влади.
Відповідно до ст. 121 Конституції України та п.2 ст.5, ст.361 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладено обов'язок представництва інтересів держави в суді у випадках передбачених, законом.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 (33000, АДРЕСА_1) ін. код. НОМЕР_2 штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 1 700 грн., який перерахувати в доход державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р № 31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100).
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: С.В. Боймиструк