справа № 2-а-2892/08
10 грудня 2008 року 11 год. 00 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд
під головуванням судді Боймиструка С.В.
за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В.
прокурора Воробей С.А.
представника позивача Троянчука Д.М.
представника третьої особи на стороні позивача Симонець Н.П.
відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Рівне, третя особа на стороні позивача - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій в сумі 1 700 гривень,
Прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_3 фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700 гривень. В судовому засіданні прокурор, представник позивача та представник третьої особи на стороні позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просять суд стягнути з відповідача вказану суму.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заяв по справі чи заперечень на позов не подав, хоч належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши прокурора, представника позивача , представника третьої особи на стороні позивача, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 24 жовтня 2007 року в ході перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, інспектором Територіального управління Головавтотрансінспекції у Черкаській області було складено акт №043061 про те, що ОСОБА_4 - водій автомобіля Мерседес-Бенц 310 Д, номерний знак НОМЕР_1, власником якого є приватний підприємець ОСОБА_3, здійснював нерегулярні пасажирські перевезення по маршруту Київ-Луцьк без узгодження з ДАІ та ГДІАТ на нерегулярні перевезення.
Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначається перелік документів на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, а саме: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п.4.1. Наказу Міністерства транспорту та зв'язку України, Міністерства внутрішніх справ України від 25 травня 2007 року N 450/167, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 червня 2007 р. за N 614/13881 « Про Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання», в редакції, що діяла на момент перевірки, а втомобільний перевізник перед початком здійснення нерегулярного пасажирського перевезення узгоджує його виконання з органами контролю та отримує узгодження на виконання нерегулярних пасажирських перевезень (далі - Узгодження). Згідно з п.4.5. цього наказу, узгодження повинно зберігатись у водія автобуса і пред'являтись на вимогу посадових осіб органів контролю.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, а саме: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно вимог п.п. 25,27 Порядку здійснення державного контролю керівник органу державного контролю, розглянувши справу, 28 листопада 2007 року прийняв постанову № 044670 про застосування до перевізника фінансових санкцій в сумі 1 700 гривень (а.с.4).
Копія постанови була направлена ОСОБА_3 (а.с.5), проте фінансова санкція автомобільним перевізником на зазначений в постанові рахунок протягом 15-ти днів після отримання постанови до державного бюджету не перерахована.
Постанову № 044670 не оскаржено, а тому вона являється чинною, а сума штрафних санкцій підлягає до стягнення.
Згідно п.15 ст.2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік…» до доходів Державного бюджету зараховується надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених осіб органів виконавчої влади.
Відповідно до ст. 121 Конституції України та п.2 ст.5, ст.361 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладено обов'язок представництва інтересів держави в суді у випадках передбачених, законом.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (33000, АДРЕСА_1) ін. код. НОМЕР_2 штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн., який перерахувати в доход державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р № 31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100).
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: С.В. Боймиструк