Господарський суд Чернігівської області
Пр-т. Миру, 20, м. Чернігів, 14000 , тел. 676-311, факс 77-44-62, e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua
Іменем України
“23” січня 2017 року Справа № 927/1209/16
Позивач: Публічне акціонерне товариство “Укртелеком”,
бульвар Шевченка, 18, м. Київ, 01601
В особі: Чернігівської філії Публічного акціонерного товариства “Укртелеком”,
проспект Миру, 28, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000
Відповідач: Управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації, вул. Незалежності, 2, м. Борзна, Борзнянський район, Чернігівська область, 16400
Предмет спору: про стягнення заборгованості в сумі 19164,58 грн.
Суддя Мурашко І.Г.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1 довіреність № 1327 від 20.12.2016, представник
від відповідача: не з'явився
В судовому засіданні 23.01.2017 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення на підставі ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Публічним акціонерним товариством “Укртелеком”, в особі Чернігівської філії Публічного акціонерного товариства “Укртелеком”, подано позов до Управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості в сумі 19164,58 грн. по компенсації вартості телекомунікаційних послуг, наданих пільговим категоріям громадян за період з 01 листопада 2015 року по 31 грудня 2015 року.
Позивач у судовому засіданні 23.01.2017, з посиланням на ст. 63 ЗУ “Про телекомунікації”, п. 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою КМУ № 295 від 11.04.2012, ч. 6 ст. 48, підпункту б пункту 4 частини 1 ст. 89, ст. 102 Бюджетного кодексу України, Постанову КМУ № 256 від 04.03.2002 “Про затвердження порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету ”, - позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання 23.01.2017 не з'явився, повноважного представника не направив. Натомість на адресу господарського суду Чернігівської області від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого останній проти заявленого позову заперечив в повному обсязі, зазначивши що позовні вимоги вважає безпідставними. Так відповідач пояснив, що реєстрація нарахувань здійснюється Управлінням соціального захисту населення Борзнянської райдержадміністрації в останній робочий день поточного місяця, оскільки ПАТ «Укртелеком» в особі Чернігівської філії надає інформацію пізніше, то нарахування за листопад 2015 року в сумі 9620,91 грн. було проведено в грудні 2015 року та обліковується відповідачем як кредиторська заборгованість станом на 01.01.2016, нарахування за грудень 2015 року в сумі 9543,67 грн. були проведені в січні 2016 року. Відповідач звернув увагу суду, що всі інші нарахування проведені за 2015 рік ним повністю погашені в 2015 році. При цьому здійснити фінансування за листопад - грудень 2015 року відповідач не має можливості, так як компенсація вартості послуг зв'язку наданих пільговим категоріям громадян має здійснюватись виключно за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік у відповідності до Бюджетного кодексу України та Постанови КМУ № 256 від 04.03.2002 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету». Окремо відповідач наголосив, що відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України, головними розпорядниками бюджетних коштів є бюджетні установи в особі їх керівників, які відповідно до ст. 22 цього Кодексу отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень. З огляду на зазначене відповідач вважає, що позовна заява не містить жодного правового обґрунтування віднесення Управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації до категорії розпорядника бюджетних коштів (а.с.30-33).
У поданому до суду відзиві на позов відповідачем заявлено клопотання про розгляд справи за відсутності повноважного представника у судовому засіданні. Заявлене відповідачем клопотання судом задоволено.
Розглянувши подані документи і матеріали, дослідивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, заслухавши повноважного представника позивача, господарський суд , -
Правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію, закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій, визначено Законом України “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” від 05.10.2000 за № 2017 -ІІІ.
Статтею 19 вказаного Закону встановлено, що виключно Законами України визначаються пільги щодо оплати житлово-комунальних, транспортних послуг і послуг зв'язку та критерії їх надання. Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Публічне акціонерне товариство „Укртелеком", в особі Чернігівської філії, надає телекомунікаційні послуги на пільгових умовах мешканцям Борзнянського району Чернігівської області, які підпадають під дію п. 19 ч. 1 ст. 12, п.10 ч.1 ст.13, п.18 ч.1 ст. 14, п.20 ч.1 ст.15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 № 3552-XII (далі Закон № 3552-XII); п. 18 ст. 6-1, п. 10 ст. 6-2, п. 17 ст. 6-3, п. 19 ст. 6-4 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань” від 23.03.2000 № 1584 -ІІІ (далі - Закон № 1584-ІІІ); п. 11 ст. 20 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " від 28.02.1991 №796-XII (далі Закон № 796-XII); п. 6 ч.1 ст.6 Закону України „Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" від 24.03.1998 №203/98-ВР (далі Закон №203/98-ВР); ч.5 ст.12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20.12.1991 № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ) та п. 4 ч.3 ст. 13 Закону України "Про охорону дитинства" від 26.04.2001 за № 2402-ІІІ (далі - Закон № 2402-ІІІ).
Згідно п.19 ч. 1 ст.12 Закону „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за № 3551-XII, учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги: позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонентна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.
Відповідно до п.10 ч. 1 ст.13 Закону № 3551-XII інвалідам війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги: позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв'язку. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів, а для інвалідів Великої Вітчизняної війни та війни з Японією зі 100-процентною знижкою від затверджених тарифів.
Пунктом 18 ч. 1 ст.14 Закону № 3551-XII передбачене надання учасникам війни (статті 8, 9) таких пільг: позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонентна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.
Згідно п.20 ч. 1 ст.15 Закону №3551-XII особам, на яких поширюється чинність цього Закону (стаття 10), надаються такі пільги: позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонентна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.
Порядок користування послугами зв'язку та оплати за встановлення квартирних телефонів визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 18 ст.6-1Закону України “Про жертви нацистських переслідувань” від 23.03.2000 р. № 1584-ІІІ, колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, надаються пільги, зокрема, позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата в розмірі 20 відсотків тарифів на основні та 50 відсотків - на додаткові роботи). Абонентна плата за користування телефоном установлюється в розмірі 50 відсотків затверджених тарифів.
Пунктом 10 ст. 6-2 ЗУ від 23.03.2000 за № 1584-ІІІ, колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років), в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаними інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, надаються такі пільги:позачергове безоплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв'язку. Абонентна плата за користування квартирним телефоном установлюється в розмірі 50 відсотків затверджених тарифів.
Виходячи зі змісту п. 17 ст. 6-3 ЗУ від 23.03.2000 за № 1584-ІІІ колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання в період Великої Вітчизняної війни та Другої світової війни; особам, які були насильно вивезені на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім Союзом РСР, або на території окупованих Німеччиною інших держав; дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв'язку з патріотичною діяльністю їх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням, надаються такі пільги: позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення телефонів (оплата у розмірі 20 відсотків тарифів на основні та 50 відсотків - на додаткові роботи). Абонентна плата за користування телефоном установлюється в розмірі 50 відсотків затверджених тарифів.
Пунктом 19 ст. 6-4 ЗУ від 23.03.2000 за № 1584-ІІІ передбачено, що дружинам (чоловікам) померлих жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, надаються такі пільги: позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата в розмірі 20 відсотків від тарифів на основні та 50 відсотків - на додаткові роботи). Абонентна плата за користування телефоном установлюється в розмірі 50 відсотків затверджених тарифів.
Згідно п.11 ст.20 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " від 28.02.1991р. №796-XII, особам, віднесеним до категорії 1 (пункт 1 статті 14), надаються гарантовані державою компенсації та пільги, зокрема: 50-процентна знижка плати за користування телефоном (абонентна плата, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при посекундному обліку їх тривалості). Зазначені у цьому пункті пільги надаються також членам сімей громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають у жилих будинках (квартирах) усіх форм власності в межах норм, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч.1 ст.6 Закону України „Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист " від 24.03.1998 №203/98-ВР, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам Національної поліції, ветеранам податкової міліції, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України надаються пільги: 50-відсоткова знижка плати за користування квартирним телефоном ветеранами військової служби, ветеранами органів внутрішніх справ, ветеранам Національної поліції, ветеранам податкової міліції, ветеранами державної пожежної охорони, ветеранами Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранами служби цивільного захисту, ветеранами Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України і членами їх сімей, які проживають разом з ними.
Згідно абз. 2 ч.5 ст.12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” № 2011-ХІІ від 20.12.91, особам, звільненим з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби, надається 50-відсоткова знижка плати за встановлення і користування квартирним телефоном.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 13 Закону України "Про охорону дитинства" від 26.04.01 за № 2402-ІІІ багатодітним сім'ям надаються пільги, зокрема, позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Згідно ст. 17 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за №3551-XII, фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
Частиною 6 статті 6 Закону України “Про жертви нацистських переслідувань” від 20.03.2000 р. № 1584 -ІІІ передбачено, що фінансування витрат, пов'язаних з наданням пільг жертвам нацистських переслідувань, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
Згідно ст. 63 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991№ 796-XII, фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист " від 24.03.1998 №203/98-ВР, реалізація обов'язкових цільових державних і місцевих програм соціального захисту ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20.12.1991 № 2011-ХІІ , а саме статтею 23 передбачено, що фінансове забезпечення витрат, пов'язаних з реалізацією цього закону, здійснюється за рахунок коштів, що передбачаються в Державному бюджеті України на відповідний рік. Пільги, компенсації та гарантії, передбачені цим Законом надаються за рахунок і в межах бюджетних асигнувань на утримання відповідних бюджетних установ.
За приписами ч. 3 ст. 63 Закону України „Про телекомунікації" від 18.11.2003 за № 1280-IV та п. 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою КМУ від 11.04.2012 за № 295, телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.
Вказані норми законів закріплюють реалізацію державних гарантій певним категоріям громадян та є нормами прямої дії: безумовний обов'язок оператора телекомунікаційних послуг надавати пільгові послуги зв'язку визначеним категоріям громадян кореспондує безумовний обов'язок держави в особі її органів відшкодувати такі пільги.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Зі змісту підпункту б пункту 4 частини 1 ст. 86 та ст. 102 Бюджетного кодексу України вбачається, що до видатків місцевих бюджетів належать, в тому числі видатки на відшкодування вартості послуг зв'язку наданих пільговим категоріям громадян, що проводяться за рахунок субвенцій з Державного бюджету України на здійснення державних програм соціального захисту у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 за № 256 було затверджено “Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету” (надалі - Порядок № 256) та встановлено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі поданих ними щомісячних звітів щодо послуг, наданих особам, які мають право на відповідні пільги.
Таким чином, чинне законодавство передбачає відшкодування витрат за надані послуги зв'язку пільговим категоріям громадян при цьому, зобов'язання сторін по даній справі виникають безпосередньо із законів України і не залежать від їх бажання.
Управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації згідно Положення про управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області від 13.09.2016 за № 405 (далі - Положення), входить до складу Борзнянської районної державної адміністрації і в межах відповідної адміністративної одиниці забезпечує виконання покладених на управління завдань, основним з яких є забезпечення реалізації державної політики на території району у сфері соціального захисту населення, що включає, зокрема призначення та виплату соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (підпункт 4 пункту 4 Положення). Управління відповідно до визначених повноважень виконує такі функції, зокрема у сфері соціального обслуговування, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг населенню: проводить електронні звірки інформації від організацій-надавачів послуг щодо витрат, пов'язаних з наданням пільг окремим категоріям громадян, з відомостями що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги, а також здійснює розрахунки з організаціями - надавачами послуг за надані послуги окремим категоріям громадян та призначає житлові субсидії населенню (підпункт 31 пункту 5 Положення) (а.с.34-39).
Пунктом 3 Порядку № 256 визначено, що головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення , до яких зокрема належить Управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації (відповідач по справі).
Як вбачається з матеріалів справи, за даними позивача у період з 01 листопада 2015 року по 31 грудня 2015 року ним було надано телекомунікаційні послуги на пільгових умовах громадянам, що проживають в Борзнянському районі Чернігівської області, на загальну суму 19164,58 грн., з яких 9620,91 грн. вартість послуг у листопаді 2015 року та 9543,67 - у грудні 2015 року. При цьому за даними відповідача, загальна вартість телекомунікаційних послуг наданих позивачем у період з 01 листопада 2015 року 31 грудня 2015 року складає 19048,43 грн., з яких 9427,52 грн. вартість послуг у листопаді 2015 року та 9620,91 грн. - у грудні 2015 року, про що свідчать підписані сторонами та скріплені печатками акти звіряння розрахунків по наданих населенню пільг (а.с.10-17), оригінали яких були оглянуті судом в судовому засіданні 23.01.2017 (а.с. 47-48).
Виходячи із актів звірки розрахунків за надані населенню пільги у період з листопада 2015 року по грудень 2015 року, що підписані та завірені печатками обох сторін, що суд встановив, що загальна вартість послуг телекомунікаційного зв'язку у спірному періоді погоджена обома сторонами в сумі 19048,43 грн.
Враховуючи вищезазначене, відповідачем має бути компенсована вартість телекомунікаційних послуг, наданих позивачем на пільгових умовах визначеній категорії населення на території Борзнянського району Чернігівської області.
Відповідач у період з 01 листопада 2015 року по 31 грудня 2015 року витрати понесені позивачем внаслідок надання послуг на пільгових умовах визначеним категоріям громадян на загальну суму 19048,43 грн., не відшкодував.
Доводи відповідача щодо відсутності бюджетних асигнувань, за рахунок яких останнім мають бути компенсовані витрати позивача, судом до уваги не можуть бути прийнятними, так як відсутність бюджетних коштів не є підставою для звільнення відповідача (органу, уповноваженому державою здійснювати від її імені повноваження в цих правовідносинах) від відповідальності за порушення зобов'язання, взятого на себе державою.
Так, Європейський суд з прав людини у рішеннях у справі “Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України” (від 18.10.2005) та у справі “Бакалов проти України” (від 30.11.2004) вказав, що відсутність бюджетного фінансування (бюджетних коштів) не є виправданням бездіяльності.
За таких обставин, Управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації має відповідати за своїми зобов'язаннями, що виникли безпосередньо із закону і така відповідальність не може ставитись в залежність від наявності чи відсутності бюджетних асигнувань.
При цьому, згідно ч. 6 ст. 48 Бюджетного кодексу України, зобов'язання щодо виплати субсидій, допомог, пільг по оплаті за надані послуги та компенсації громадянам з бюджету, на що згідно із Законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються органами Державної казначейської служби України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень. Зазначена норма є спеціальною по відношенню до загальних положень ч. 1-4 ст. 48 Бюджетного кодексу України.
У відповідності до листа Міністерства фінансів України від 30.06.2011 за № 31-07310-10-24/16584 «Щодо порядку обліку бюджетних зобов'язань згідно із статтею 48 Бюджетного кодексу України», розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік органами Державного казначейства України. Разом з тим, деякі програми, які відносяться до програм соціального захисту населення, є державною гарантією і одержувачу не може бути відмовлено в їх наданні у разі, якщо він має на них право. У цьому випадку проводиться відшкодування витрат за фактично спожиті послуги (нараховані соціальні виплати) в межах встановлених норм (розмірів). У зв'язку з цим та згідно з ч. 6 ст. 48 Бюджетного кодексу України зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово - комунальних послуг та послуг зв'язку (в частині абонентської плати за користування квартирним телефоном), компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно з законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.
Таким чином, враховуючи що позивачем фактично надані послуги зв'язку на пільгових умовах визначеним категоріям громадян у спірному періоді, суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши повноважного представника позивача, дійшов висновку про часткове задоволення позову в сумі 19048,43 грн., яка згідно матеріалів справи була узгоджена сторонами.
Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно задоволеним вимогам з урахуванням приписів ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. 22, 32, 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Управління соціального захисту населення Борзнянської районної державної адміністрації (16400, Чернігівська область, Борзнянський район, м. Борзна, вул. Незалежності, 2, р/р 35218001000446 в ГУДКСУ в Чернігівській області, МФО 853592, код ЄДРПОУ 03196044) на користь Публічного акціонерного товариства “Укртелеком” (01601, м. Київ, бульвар Шевченка, 18, код ЄДРПОУ 21560766) в особі Чернігівської філії Публічного акціонерного товариства «Укртелеком» (14000, Чернігівська область, м. Чернігів, проспект Миру, 28, р/р 26003113058 в АБ “Укргазбанк”, МФО 320478, код ЄДРПОУ 01189425) - 19048,43 грн. боргу та 1369,59 грн. судового збору.
3. В решті позову відмовити.
4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення оформлено відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України та підписано 24.01.2017.
Суддя І.Г. Мурашко