ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
16 січня 2017 року м. Київ № 826/1015/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Державної служби України з безпеки на транспорті
до ОСОБА_1
про стягнення плати,
Державна служба України з безпеки на транспорті звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в сумі 10381,98 грн.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем на підтвердження надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу адміністративного позову з додатками надано копію списку №10 згрупованих поштових відправлень рекомендованих за ф. 103, проте такий список не містить жодного відбитку та підпису від уповноваженої особи поштового зв'язку, крім того позивачем не надано фіскальний чек (квитанцію) про здійснення операції про прийняття від позивача поштової кореспонденції для відправлення відповідачу та опис вкладення у цінний лист на які позивач посилається у пункті 6 додатків до позовної заяви.
Однак, позивач не надав суду належних доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу примірника адміністративного позову з додатками, як це передбачено статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною другою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно пункту 3.3 ДСТУ 2732:2004 (Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять документ) документ - це інформацiя, зафiксована на матерiальному носiї, основною функцiєю якого є зберiгати та передавати її в часi та просторi.
Відповідно до пункту 3.11 ДСТУ 2732:2004, службовий документ - документ, який створила або отримала установа (чи iнший суб'єкт господарювання) в процесi діяльності.
Крім цього, відповідно до пункту 3.13 ДСТУ 2732:2004, оригiнал (службового документа) - це примiрник службового документа, що першим набуває юридичної сили.
Відповідно до пункту 3.12 ДСТУ 2732:2004, юридична сила (службового документа) - це властивiсть службового документа, надана чинним законодавством, яка є пiдставою для вирiшення правових питань, здiйснювати правове регулювання i (або) управлiнськi функції.
Згідно пункту 3.16 ДСТУ 2732:2004, засвiдчена копiя (службового документа) - це копiя службового документа, що мiстить реквiзити, якi в окремих випадках надають їй юридичної сили оригiналу.
Відповідно до пункту 3.15 ДСТУ 2732:2004, незасвiдчена копiя (службового документа) - це копiя службового документа, в якiй немає реквiзитiв, що надають їй юридичної сили.
Згідно пункту 5.27 ДСТУ 2732-94 (Діловодство й архівна справа), відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яку проставляють нижче реквізиту 23, тобто підпису.
Суд звертає увагу, що всі надані позивачем додатки до позовної заяви є незасвідченими копіями, тобто такі докази не мають юридичної сили.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається із позовної заяви, позивач просить відстрочити сплату судового збору, оскільки у позивача відсутні достатні кошти для сплати судового збору.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У даному випадку, суд не вбачає підстав для відстрочення сплати судового збору.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено, що в 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.
Відтак, за позовну вимогу майнового характеру адміністративного позову необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1600,00 грн.
В даному випадку судовий збір становить 1600,00 грн. 10381,98 х 1,5%, але не менше 1600,00 грн.).
Судом встановлено, що позивач не надав суду документу на підтвердження сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Отже, позивачем не дотримані вимоги частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід надати засвідчені належним чином докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме: пункти 1-5 додатків до позовної заяви; належні докази направлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу примірника адміністративного позову з додатками; оригінал документу на підтвердження сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1.Відмовити Державній службі України з безпеки на транспорті у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2.Залишити позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті без руху.
3.Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
4.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
5.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов